2024, 04 18, 20:46:08

Szerző Téma: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik  (Megtekintve 89008 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Az E-TEn felvásárlása után az Acer immár saját márkanéven egymás után dobja piacra a különféle PDA-kat. Eleinte csak WinMo alapon, kicsit később jönnek az Androiddal felvértezett készülékek is.
Jelen téma főszereplője az F1 munkanéven ismertté vált PDA, ami az októberben debütáló WM6.5 Acer készülékek zászlóshajója. Az alábbi specifikációk rögtön világossá teszik, miért:

Specifikációk:
CPU: Qualcomm QSD8250 1GHz
Memória: 256 MB RAM / 512 MB ROM
Kijelző: 3,8" WVGA (480x800), 18 bit?
GSM: 850/900/1800/1900 MHz
UMTS: 900 /1900 /2100 MHz, HSDPA 7.2, HSUPA 5.76 Mb/s
Adatátvitel: WiFi b/g, BT 2.1 EDR, USB 2.0 (mini-USB), 3.5 jack
GPS: AGPS
OS: WM 6.5
Bővíthetőség: microSD 32 GB-ig
Egyéb: Fényérzékelő, gravitációs érzékelő, közelség érzékelő (proximity sensor)
Kamera: 5 MP, 640x480 videórögzítés
Akkumulátor: 1350 mAh
Méretek: 63 x 118.6 x 12 mm
Tömeg: 130 g

Videók (még a Computexről, nem a végleges készülék):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3DMh8OfXlQM[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IpuV3KzDKI4[/youtube]

You are not allowed to view links. Register or Login


Képek:

Nem elérhető ZΛGΣ

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1880
  • Nem: Férfi
    • Elitnet
  • PDA: Galaxy S III
  • PDA ROM: crDroid
  • Skype: zagezage
Egyáltalán nem tűnik rossznak :)
A fényképezőre, videóra még kíváncsi lennék, de majd könnek az újabb infók hamarosan.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyáltalán nem tűnik rossznak :)
A fényképezőre, videóra még kíváncsi lennék, de majd könnek az újabb infók hamarosan.

Kiegészítettem a kameráról rendelkezésre álló infóval. Semmi extra ezen a vonalon. Viszont az ára a pletykák szerint kifejezetten kedvező lesz, 295 GBP + VAT szintre várják (110e Ft?).

Nem elérhető ULTRA

  • Hozzászólások: 11
  • PDA: Samsung I900
  • PDA ROM: XDHI1
Igéretes

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Már a raktárakban van, You are not allowed to view links. Register or Login. Ára (basszuskulcs, ez 99e FT ÁFA-val!!!):

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Nem túl sok, de legalább kínai és hádé:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZAG51yPuTso[/youtube]

Nem elérhető Maci70

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 474
  • PDA: Samsung A5+ Iphone 6
You are not allowed to view links. Register or Login
Már a raktárakban van, You are not allowed to view links. Register or Login. Ára (basszuskulcs, ez 99e FT ÁFA-val!!!):
+ 18 font a szállítás  :D
Életed forgatókönyvében Te játszod a főszerepet ! Nem mindig hálás a szerep, de ez van :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Beindultak a tesztek és videók. A pocketnow.com a szokásos HD sorozatot nyomja a YouTube-on, de vannak mások is. Itt egy gyors bemutató videó brit akcentussal:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2zeHQQbJW-o[/youtube]

És az említett pocketnow.com első két része:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iWaTvZxbABw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zvhOBjRNgBc[/youtube]

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Úgy tűnik megtanultak programozni? A naptár meg a bill nagyon jól néz ki. A kijelző minősége és érzékenysége érdekelne nagyon.
Már csak egy jókis romfőző közösség kellene ehhez a készülékhez.
Ha valakinek kezébe akadna egy ilyen feltétlen írjon egy élménybeszámolót mihamarabb :)
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy tűnik megtanultak programozni? A naptár meg a bill nagyon jól néz ki. A kijelző minősége és érzékenysége érdekelne nagyon.
Már csak egy jókis romfőző közösség kellene ehhez a készülékhez.
Ha valakinek kezébe akadna egy ilyen feltétlen írjon egy élménybeszámolót mihamarabb :)

Eddig azt írták a kijelzőről, hogy régebbi fajta, puha plasztik.
A felhasznált műanyagokat minden tesztelő olcsónak minősítette eddig, ráadásul a hátlap az ujjlenyomatok mellett a karcokat is erősen gyűjti.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #10 Dátum: 2009, 10 11, 23:12:46 »
Megjött a következő rész a pocketnow.com-ról, Software Tour:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3Z1aMg1aj3s[/youtube]

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #11 Dátum: 2009, 10 19, 11:54:14 »
WM6.5 alatt 720x406-os videó streaming. Az egyik gép WQVGA kijelzővel és 528 MHz-es Qualcomm 72xx procival (ARM11), a másik WVGA kijelzővel és 1 GHz Snapdragon procival (módosított Cortex-A8).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_ybs_MBhzrQ[/youtube]

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #12 Dátum: 2009, 10 20, 18:07:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login, alant pedig videó review:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v8G4GkOZ1No[/youtube]

Ők is kiemelik a hívás közbeni gyatra hangminőséget, ami a Toshiba TG01-nél is megfigyelhető volt. Kíváncsi vagyok, hogy általános Snapdragon problémával állunk-e szemben. A HD2-nél kiderül...

Nem elérhető ht628

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
    • Windows Phone Portal
  • Navigáció / Navigation: HTC Locations
  • PDA: HTC Titan
  • PDA ROM: Windows Phone 7.8
  • Skype: ht628skype
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #13 Dátum: 2009, 10 28, 12:34:19 »
Üdv mindekinek!

Télleg nagyon szép ez az Acer F1, vagyis külsőre nagyon bejön. Végülis amit irni szerettem volna, lehet részben ide is tartozik. Egy ismim vett egy bizonyos Acer M900-ast, és egy rakat videón van rajta az uj WM6.5-tel a fedélzetén. Az övé viszont sajnos 6.1-es, és szeretné frissiteni. Mivel eddig magyar lapon sehol sem találtunk leirást erre vonatkozólag, egy angol szöveg szerint nem szivesen próbálnánk meg:S Hiszen kukkotse, vagy csak alig értem énis... Hogy kell egy Acer PDA-telefont ROM frissiteni? Valami micro SD kártyát irkáltak nagyon pl. egyik forumban. Itt: You are not allowed to view links. Register or Login  Rövid nagyon a mellékelt utasitás, talán nem nagy ördöngősség.

Köszönöm előre is a választ/segitséget
(Kár h itt nincs M900 topic, sok érdekes dolgot sikerülne hozzá összeszemelgetni:)

TOM

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #14 Dátum: 2009, 10 28, 14:40:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Télleg nagyon szép ez az Acer F1, vagyis külsőre nagyon bejön. Végülis amit irni szerettem volna, lehet részben ide is tartozik. Egy ismim vett egy bizonyos Acer M900-ast, és egy rakat videón van rajta az uj WM6.5-tel a fedélzetén. Az övé viszont sajnos 6.1-es, és szeretné frissiteni. Mivel eddig magyar lapon sehol sem találtunk leirást erre vonatkozólag, egy angol szöveg szerint nem szivesen próbálnánk meg:S Hiszen kukkotse, vagy csak alig értem énis... Hogy kell egy Acer PDA-telefont ROM frissiteni? Valami micro SD kártyát irkáltak nagyon pl. egyik forumban. Itt: You are not allowed to view links. Register or Login  Rövid nagyon a mellékelt utasitás, talán nem nagy ördöngősség.

Köszönöm előre is a választ/segitséget
(Kár h itt nincs M900 topic, sok érdekes dolgot sikerülne hozzá összeszemelgetni:)


Tudtommal M900-ra nincs hivatalos WM6.5 ROM, valószínűleg csak főzöttek vannak. Ilyen felrakásában csak az tud nektek segíteni, akinek az adott készülékkel (vagy legalább annak valami testvérével) személyes tapasztalata van. Ha magyar fórumokon nem találtok megfelelő embert, sajnos marad az angol.

M900 témát nyitunk, ha van rá igény.

Nem elérhető ht628

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
    • Windows Phone Portal
  • Navigáció / Navigation: HTC Locations
  • PDA: HTC Titan
  • PDA ROM: Windows Phone 7.8
  • Skype: ht628skype
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #15 Dátum: 2009, 10 28, 15:11:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudtommal M900-ra nincs hivatalos WM6.5 ROM, valószínűleg csak főzöttek vannak. Ilyen felrakásában csak az tud nektek segíteni, akinek az adott készülékkel (vagy legalább annak valami testvérével) személyes tapasztalata van. Ha magyar fórumokon nem találtok megfelelő embert, sajnos marad az angol.

M900 témát nyitunk, ha van rá igény.

Kösz a gyors választ:) Végülis abban igaz...témát nyitni akkor érdemes ha tényleg vannak ilyen készülékkel rendelkező és foglalkozó emberkék:) Nekem nagyon megtetszett amugy, jó benyomást tett annak ellenére h sokan negativolják az M900-at. Utánajárok a dolognak, végülis egy családba tartozik az F1-el, biztos azonos a ROM(nem hivatalos) felrakási módja.

Üdv.: TOM

Lifeforce

  • Vendég
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #16 Dátum: 2009, 10 29, 07:16:55 »
Nálam éppen van egy ilyen készülék tesztelésre (tegnap óta).
Gyorsan eloszlatnám a tévhitet ami kering!!!
Nem, nem fagy le és nem akadozik!
Hogy miért keringenek a pletykák?
Mert eszetlen Acer beépített programjai között van egy memória optimalizáló, ami úgy megoptimalizálja, hogy be-be lassúl vagy kifagy a készülék miatta.
Ez mindeen Acer készülékre igaz sajnos.
Semmi gond, leinstallálod, vagy aki egy kicsit hozzáértő, az manuálisan kiszedi, így a többi Acer progi fent marad.
Hogy milyen?
Iszonyatosan megy.
Szét üti még az Asus P565 800MHz-es processzorát is, úgyhogy ez a Qualcomm nagyon jól sikerült.
A megszokott teszt.avival 324% DirectDraw driverrel, ami nem kicsi teljesítmény!
Ezért az árért ez a készülék nagyon megéri.
Pillanatnyilag a GPS-t tesztelém, és lefuttattam a különböző Benchmarkokat, erről majd a késöbbiek folyamán írok még ha érdekel benneteket.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #17 Dátum: 2009, 10 29, 08:34:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy milyen?
Iszonyatosan megy.
Szét üti még az Asus P565 800MHz-es processzorát is, úgyhogy ez a Qualcomm nagyon jól sikerült.
A megszokott teszt.avival 324% DirectDraw driverrel, ami nem kicsi teljesítmény!
Ezért az árért ez a készülék nagyon megéri.
Pillanatnyilag a GPS-t tesztelém, és lefuttattam a különböző Benchmarkokat, erről majd a késöbbiek folyamán írok még ha érdekel benneteket.

Tegnap én is meglestem a westendes bolt kirakatában. (Bent meg adtak egy mobilszámot, hogy érdeklődjek, mikorra jön HD2)
Engem igazából a hanghívás minősége érdekelne, mert annál több tesztelő is megjegyezte, hogy átlag alatti.
Egyébként az "ezért az árért" itthon egyelőre elég horror, ha az angolok 99e Ft-os bruttó árához hasonlítjuk. 140e Ft-ot nem ér az a gagyi műanyag, amibe burkolták. Ha  HD2-höz hasonlítom, abban azért van 4,3" kapacitív kijelző, sok RAM, fém hátlap és egyedi felület, ami mind hiányzik a neoTouch-ból. És a HD2 bruttó 570 euró lesz a szomszédoknál.

Természetesen várjuk a benyomásokat és a teszteket, szeretnénk kellemesen csalódni. :ok:

Lifeforce

  • Vendég
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #18 Dátum: 2009, 10 29, 09:15:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tegnap én is meglestem a westendes bolt kirakatában. (Bent meg adtak egy mobilszámot, hogy érdeklődjek, mikorra jön HD2)
Engem igazából a hanghívás minősége érdekelne, mert annál több tesztelő is megjegyezte, hogy átlag alatti.
Egyébként az "ezért az árért" itthon egyelőre elég horror, ha az angolok 99e Ft-os bruttó árához hasonlítjuk. 140e Ft-ot nem ér az a gagyi műanyag, amibe burkolták. Ha  HD2-höz hasonlítom, abban azért van 4,3" kapacitív kijelző, sok RAM, fém hátlap és egyedi felület, ami mind hiányzik a neoTouch-ból. És a HD2 bruttó 570 euró lesz a szomszédoknál.

Természetesen várjuk a benyomásokat és a teszteket, szeretnénk kellemesen csalódni. :ok:
Nem tudom mi baj lenne a hang minőségével, én semmilyen problémát nem tapasztaltam.
Talán egy kicsit mélyebb a hang, de nem mondanám, hogy rossz a minősége.
Az a 140 pedig csak 130...
Az anyaga semmivel nem rosszabb a diamond 1-es anyágánál.
Egyébként most elárulom, nem fogom lecserélni az i8000-est az tuti.
Fém hátlap ide, kapacitív kijelző oda (ami ló censored t nem ér csak paraszt vakítás), mini USB és 1000MHz, nem adnám az i8000-est semmiért.
Felvilágosítalak, hogy miért, és ez már független ettől a készüléktől, de...
Teszt közben leültem, és mivel kicsomagolós videót csináltam, ezért a készüléket oldalról néztem.
"megrémülve tapasztaltam, hogy elsötétült a kijelző, jaj nem fog látszani a videón"
Erre elkezdtem nyomkodni, mondván kifagyott.
Felálltam, és akkor esett le mekkora egy hülye vagyok, hiszen az otvar LCD amitől elszoktam, tréfált meg így.
Tehát a lényeg: Samsung kezelőfelületét, az AM-OLED-et, és a 3 napos üzemidőt, nem adom semmiért!!!  :taps:
Szépen mennek a videók, mindenhonnan és napfényben is szépen látszódó, keveset fogyasztó AM-OLED kijelző, 8GB-os belső memória...
Tudom, tőlem számítottál a legkevésbé erre a mondatra, de bizony én megtaláltam a kicsikémet.
Más meg szenvedjen az 5-8 órás üzemidejű kapacitív kijelzős snapdragonokkal :D :olvass:

Nem elérhető atj1

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 628
  • Navigáció / Navigation: Dakota 20
  • PDA: iPhone 4
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #19 Dátum: 2009, 10 29, 09:52:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom mi baj lenne a hang minőségével, én semmilyen problémát nem tapasztaltam.
Talán egy kicsit mélyebb a hang, de nem mondanám, hogy rossz a minősége.
Az a 140 pedig csak 130...
Az anyaga semmivel nem rosszabb a diamond 1-es anyágánál.
Egyébként most elárulom, nem fogod lecserélni az i8000-est az tuti.
Fém hátlap ide, kapacitív kijelző oda (ami ló censored t nem ér csak paraszt vakítás), mini USB és 1000MHz, nem adnám az i8000-est semmiért.
Felvilágosítalak, hogy miért, és ez már független ettől a készüléktől, de...
Teszt közben leültem, és mivel kicsomagolós videót csináltam, ezért a készüléket oldalról néztem.
"megrémülve tapasztaltam, hogy elsötétült a kijelző, jaj nem fog látszani a videón"
Erre elkezdtem nyomkodni, mondván kifagyott.
Feláltam, és akkor esett le mekkora egy hülye vagyok, hiszen az otvar LCD amitől elszoktam, tréfált meg így.
Tehát a lényeg: Samsung kezelőfelületét, az AM-OLED-et, és a 3 napos üzemidőt, nem adom semmiért!!!  :taps:
Szépen mennek a videók, mindenhonnan és napfényben is szépen látszódó, keveset fogyasztó AM-OLED kijelző, 8GB-os belső memória...
Tudom, tőlem számítottál a legkevésbé erre a mondatra, de bizony én megtaláltam a kicsikémet.
Más meg szenvedjen az 5-8 órás üzemidejű kapacitív kijelzős snapdragonokkal :D :olvass:

Tényleg megleptél, de ez jó!  :taps:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #20 Dátum: 2009, 10 29, 11:48:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom mi baj lenne a hang minőségével, én semmilyen problémát nem tapasztaltam.
Talán egy kicsit mélyebb a hang, de nem mondanám, hogy rossz a minősége.
Az a 140 pedig csak 130...
Az anyaga semmivel nem rosszabb a diamond 1-es anyágánál.
Egyébként most elárulom, nem fogom lecserélni az i8000-est az tuti.
Fém hátlap ide, kapacitív kijelző oda (ami ló censored t nem ér csak paraszt vakítás), mini USB és 1000MHz, nem adnám az i8000-est semmiért.
Felvilágosítalak, hogy miért, és ez már független ettől a készüléktől, de...
Teszt közben leültem, és mivel kicsomagolós videót csináltam, ezért a készüléket oldalról néztem.
"megrémülve tapasztaltam, hogy elsötétült a kijelző, jaj nem fog látszani a videón"
Erre elkezdtem nyomkodni, mondván kifagyott.
Felálltam, és akkor esett le mekkora egy hülye vagyok, hiszen az otvar LCD amitől elszoktam, tréfált meg így.
Tehát a lényeg: Samsung kezelőfelületét, az AM-OLED-et, és a 3 napos üzemidőt, nem adom semmiért!!!  :taps:
Szépen mennek a videók, mindenhonnan és napfényben is szépen látszódó, keveset fogyasztó AM-OLED kijelző, 8GB-os belső memória...
Tudom, tőlem számítottál a legkevésbé erre a mondatra, de bizony én megtaláltam a kicsikémet.
Más meg szenvedjen az 5-8 órás üzemidejű kapacitív kijelzős snapdragonokkal :D :olvass:

Szeeintem az F1-nek nincs kapacitív kijelzője, csak vacak minőségű. Azt se értem, hogy ez miért ad okot általánosításra. Nem hiszem, hogy a Snapdragon okozná a kijelző rossz betekintési szögeit... Illetve közvetve talán mégis, valamin spórolni kellett, hogy beleférjenek a 300 GBP árba. A kapacitív kijelző előnye számomra nem a multitács, hanem az, hogy lehet edzett üvegből készíteni, elfelejtve az állandó xarakodást a fóliákkal és karcokkal.

Lifeforce

  • Vendég
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #21 Dátum: 2009, 10 29, 13:14:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeeintem az F1-nek nincs kapacitív kijelzője, csak vacak minőségű. Azt se értem, hogy ez miért ad okot általánosításra. Nem hiszem, hogy a Snapdragon okozná a kijelző rossz betekintési szögeit... Illetve közvetve talán mégis, valamin spórolni kellett, hogy beleférjenek a 300 GBP árba. A kapacitív kijelző előnye számomra nem a multitács, hanem az, hogy lehet edzett üvegből készíteni, elfelejtve az állandó xarakodást a fóliákkal és karcokkal.
Nem az volt a kérdés, hogy kapacitív vagy sem, és még a minősége sem...
Összehasonlítottam HTC kijelzőivel, nem különb.
Ugyan olyan.
Nézzd, nem célom meggyőzni téged, te tudod mit akarsz.
Csak ne legyél olyan mint annak idején sokan a Diamond 1 esetében, amikor megmondtam milyen vacak, és 8 óra alatt rámmerült, mindenki engem szídot fórumokon, mailben meg elmondta, hogy lecserélte mert ilyen-olyan probléma volt vele....  :D :taps: :ok:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #22 Dátum: 2009, 10 29, 14:05:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem az volt a kérdés, hogy kapacitív vagy sem, és még a minősége sem...
Összehasonlítottam HTC kijelzőivel, nem különb.
Ugyan olyan.
Nézzd, nem célom meggyőzni téged, te tudod mit akarsz.
Csak ne legyél olyan mint annak idején sokan a Diamond 1 esetében, amikor megmondtam milyen vacak, és 8 óra alatt rámmerült, mindenki engem szídot fórumokon, mailben meg elmondta, hogy lecserélte mert ilyen-olyan probléma volt vele....  :D :taps: :ok:

Nem áll szándékomban F1-et venni, a HD2-t pedig bármikor el tudom adni annyiért, amennyiből Omnia II-t vehetek. Az eddigi tesztelők 1-2 napos használati időről beszéltek, de majd meglátjuk.

Lifeforce

  • Vendég
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #23 Dátum: 2009, 10 29, 14:43:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem áll szándékomban F1-et venni, a HD2-t pedig bármikor el tudom adni annyiért, amennyiből Omnia II-t vehetek. Az eddigi tesztelők 1-2 napos használati időről beszéltek, de majd meglátjuk.
Csak a móka kedvéért... :D
Samsung i8000 Omnia 2 vs Acer F1
ppcbenchmark:
CPU Dhrystone Benchmark: 171.46 - 152.54
CPU Whetstone Benchmark: 10.82 - 4.45
Memory Benchmark: 939.22 - 898.53
Memory Latency Benchmark: 207.25 - 476.68
File Benchmark: 823.74 (írás: 4.96mb/sec, olvasás: 73.26mb/sec) - 1814.86 (írás: 2.42mb/sec, olvasás: 176.57mb/sec)
Storage Card Benchmark: 167.34 (írás: 5.37mb/sec, olvasás: 9.05mb/sec) - 452.33 (írás: 27.68mb/sec, olvasás: 7.47mb/sec)
Windows Graphics: 61.17 - 20.80

Tehát ha erre ráteszel egy kis optimalizációt sem lesz sokkal nagyobb durranás :D
Jah, és még egy érdekesség, ha megizzasztom a procit, lekapcsol a készülék (HTC is) úgyhogy volt olyan teszt amit 5x kellett megcsináljak.
Mi történt pontosan?
3 óra alatt szétmerült az akkomulátor  :o :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Nos, bevallom, hogy én is vártam HTC-t, de már nem várom.
Jó ez a Samu

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: NeoTouch (F1) – Minden, ami a hazai megjelenés előtt történik
« Reply #24 Dátum: 2009, 10 29, 15:43:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom mi baj lenne a hang minőségével, én semmilyen problémát nem tapasztaltam.
Talán egy kicsit mélyebb a hang, de nem mondanám, hogy rossz a minősége.
Az a 140 pedig csak 130...
Az anyaga semmivel nem rosszabb a diamond 1-es anyágánál.
Egyébként most elárulom, nem fogom lecserélni az i8000-est az tuti.
Fém hátlap ide, kapacitív kijelző oda (ami ló censored t nem ér csak paraszt vakítás), mini USB és 1000MHz, nem adnám az i8000-est semmiért.
Felvilágosítalak, hogy miért, és ez már független ettől a készüléktől, de...
Teszt közben leültem, és mivel kicsomagolós videót csináltam, ezért a készüléket oldalról néztem.
"megrémülve tapasztaltam, hogy elsötétült a kijelző, jaj nem fog látszani a videón"
Erre elkezdtem nyomkodni, mondván kifagyott.
Felálltam, és akkor esett le mekkora egy hülye vagyok, hiszen az otvar LCD amitől elszoktam, tréfált meg így.
Tehát a lényeg: Samsung kezelőfelületét, az AM-OLED-et, és a 3 napos üzemidőt, nem adom semmiért!!!  :taps:
Szépen mennek a videók, mindenhonnan és napfényben is szépen látszódó, keveset fogyasztó AM-OLED kijelző, 8GB-os belső memória...
Tudom, tőlem számítottál a legkevésbé erre a mondatra, de bizony én megtaláltam a kicsikémet.
Más meg szenvedjen az 5-8 órás üzemidejű kapacitív kijelzős snapdragonokkal :D :olvass:
Ezek szerint erősen megkedvelted az Omnia II-őt ;).
Érdemes lenne egy kicsit finomítani a 220V-on olvasható teszten itt-ott, mivel úgy látom sok mindent másként látsz amióta napi használatban van nálad a készülék.

Még mindig érvényes ez az érték a tesztből?
"Coreplayer, a szokásos teszt.avi-val: 93.56%"
A teszt avi a Hero lett volna?