2024, 04 16, 06:02:08

Szerző Téma: RÉGMÚLT  (Megtekintve 613591 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10050 Dátum: 2010, 02 10, 13:06:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Helló srácok, feltenném a DXID1 főzött romot, de az lenne a kérdésem, hogy ha nem tetszik, akkor vissza lehet még butítani a pda-t DXHK3-ra?

Illetve az is érdekelne, hogy működik az SPB Mobile Shell 3.0 a WinMob 6.5-el?
Igen vissza lehet.
Működik még a  Mobile Shell 3.5 is
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető nemkell

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: HTC TD2
  • PDA ROM: 2.53.479.3 (76952)
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10051 Dátum: 2010, 02 10, 18:12:58 »
Sziasztok! Feltöltöttem a telefonomra a 6.1.4-es, majd a 6.5-ös ROM-ot, amiket a You are not allowed to view links. Register or Login oldalon keresztül szereztem meg. A szervizrommal kezdtem, ahogy kell. (Néhány régebbi hozzászólásomban fejtegettem egy problémát - nem ment fel simán a 6.5 - de annak elvileg nincs köze ahhoz amiben most kérnék segítséget) Szóval mondjuk gond nélkül felmentek... Használtam is, de egy idő után észrevezzem, hogy nem működik a vaku.

Elkezdtem visszafrissítgetni -> 6.1.4 -> DXHK3 -> DXHK2 -> végül az eredeti pannonos ROM (CJHK1/CJHK2). A helyzet nem változott, a vaku egyik rommal sem gyógyult meg.

Elvittem szervizbe (természetesen a pannonos rommal). Ott csak "szoftvert frissítettek" és most jó... Az érdekes az, hogy a verzió most is CJHK1/CJHK2.

1., Szerintetek van összefüggés a ROM cserebere és a vaku elhalálozása között?
2., Ha visszaraktam a CJHK1/CJHK2-őt és nem lett jó, akkor a szervizben miért lett jó ugyanettől?
3., 6.5-öt szeretnék használni, de a vaku is kell... Lehet? Ha igen, hogyan?
4., Ha megint elcseszem, tudtok valamit amivel megoldhatom, újabb szervizelés nélkül?

.t.

Nem elérhető nemkell

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: HTC TD2
  • PDA ROM: 2.53.479.3 (76952)
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10052 Dátum: 2010, 02 10, 22:16:58 »
Vaku témakörben, senki?

Nem elérhető Grand

  • Hozzászólások: 15
  • Navigáció / Navigation: Sygis
  • PDA: GT-I9100XWLPT
  • PDA ROM: I9100XXLQ6
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10053 Dátum: 2010, 02 11, 10:19:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Melyik DXID1-et tetted fel mert szinte mindegyik az.
Csak azért mert látom használsz magyarítást és azt csak a májusira lehet használni de ott sem ajánlott.

A májusit tettem fel.

Nem elérhető Grand

  • Hozzászólások: 15
  • Navigáció / Navigation: Sygis
  • PDA: GT-I9100XWLPT
  • PDA ROM: I9100XXLQ6
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10054 Dátum: 2010, 02 11, 10:29:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vaku témakörben, senki?

Nálam DXHK2-vel és most a ROMOVICS DXID1 májusi romjával is megy a vaku, szerintem nem rom probléma.
Üdv: Grand.

Nem elérhető Grand

  • Hozzászólások: 15
  • Navigáció / Navigation: Sygis
  • PDA: GT-I9100XWLPT
  • PDA ROM: I9100XXLQ6
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10055 Dátum: 2010, 02 11, 14:12:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Melyik DXID1-et tetted fel mert szinte mindegyik az.
Csak azért mert látom használsz magyarítást és azt csak a májusira lehet használni de ott sem ajánlott.
Pontossan a DXID1. 6.1.4-et és magyaritva használnám, főleg az iGO miatt jó ez a rom, mert az nagyon jól megy ezen a konfigurácion.
Üdv:
Grand.

Nem elérhető j.tibor

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 86
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: LG Nexus 4 16GB
  • PDA ROM: 4.2.1
  • Skype: magus30
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10056 Dátum: 2010, 02 11, 15:51:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vaku témakörben, senki?
Szia!
Én frissíteném megint, és ha nem jó a vaku, visszaraknám amit a szerviz is felraktak neked, ha jól láttam fent is van ftp-n CJHK2 pannon, de gyanítom mást is csináltak a szervizben...

Nem elérhető nemkell

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: HTC TD2
  • PDA ROM: 2.53.479.3 (76952)
Vaku
« Reply #10057 Dátum: 2010, 02 11, 17:44:54 »
Na, nem tudom mi lehetett, mert felbátorodtam és visszapakoltam a ROM-okat szép sorban. Mindegyiken (XDHK2->DXID1w6.1.4->DXID1w6.5) Mindegyiken kipróbáltam a vakut. Gond nélkül működik...

Tanulság? Háááááát az nincs... Mindenesetre nem értem mi történt, miért lett rossz és mitől lett jó ... és ez baj!

Kösz mindenkinek, aki megpróbált segíteni.

Nem elérhető nemkell

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: HTC TD2
  • PDA ROM: 2.53.479.3 (76952)
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10058 Dátum: 2010, 02 11, 17:46:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Én frissíteném megint, és ha nem jó a vaku, visszaraknám amit a szerviz is felraktak neked, ha jól láttam fent is van ftp-n CJHK2 pannon, de gyanítom mást is csináltak a szervizben...

Visszatettem a szerviz előtt - mint ahogy fentebb írtam - ugyanazt a rom-ot, amit elvileg a szerviz is felrakott, de "homemade" nem lett jó... Most jó és ez a lényeg.

Nem elérhető gonczif

  • Hozzászólások: 24
    • Mediabuilders
  • Navigáció / Navigation: Garmin XT
  • PDA: HTC Touch HD
  • PDA ROM: 6.1
  • Skype: goncz
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10059 Dátum: 2010, 03 01, 13:19:59 »
Kiprobaltam az utobbi honapban 8 romot, ebbol 7 fozott, 1 eredeti.
Vegkovetkeztetes: a fozott romok kozul az egyeduli hasznlahato az Romovics utolso romjai! Nincs ertelme tovabb probalkozzak. Ha kapnek is egy "tokelletes" 6.5.3-ast, akkor is tul "nagy"-ok a gombok az Omnia kijelzojere.

Igy utolag is, koszonom Romovics!

Nem elérhető Szepike

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: XXKI3
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10060 Dátum: 2010, 03 09, 13:33:38 »
Sziasztok bocsi srácok hogy ide írom a kérdésemet de nem találtam topicot ezzel kapcsolatosan,Nagyon kezdő vagyok WiMo-ban de az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne legyalulni a telefonomról és egy Limo-t felhuzni rá? ha egyáltalán lehet ilyen, nekem minden bajom van a windowsal nem megy a gps-em rom frissítés után fagyogat hibákat ir ki lassú és sok sok más is... ha tudtok valami ilyesmit mondani azt megköszönném... jah igen i900 ra természetesen

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10061 Dátum: 2010, 03 09, 14:00:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok bocsi srácok hogy ide írom a kérdésemet de nem találtam topicot ezzel kapcsolatosan,Nagyon kezdő vagyok WiMo-ban de az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne legyalulni a telefonomról és egy Limo-t felhuzni rá? ha egyáltalán lehet ilyen, nekem minden bajom van a windowsal nem megy a gps-em rom frissítés után fagyogat hibákat ir ki lassú és sok sok más is... ha tudtok valami ilyesmit mondani azt megköszönném... jah igen i900 ra természetesen

Először is írd át a profilodban a romverziót, addig nem tudunk semmit mondani...
A gps hogy nem megy? nem talál holdat, vagy a navi nem látja a gps-t?
Milyen hibákat ír ki?
stb..
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető Szepike

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: XXKI3
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10062 Dátum: 2010, 03 09, 14:10:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Először is írd át a profilodban a romverziót, addig nem tudunk semmit mondani...
A gps hogy nem megy? nem talál holdat, vagy a navi nem látja a gps-t?
Milyen hibákat ír ki?
stb..
A romverziómat mindjárt átirom csak nagyon lassú most a netem először is ide irom DXID1 ugye már erre frissítettem az MSHG1 esemet..

A GPS el az a baj hogy nem látt holdat egyáltalán, hiába azt irja ki hogy GPS vevő csatlakoztatva akkor sem látt semmit... nah meg az hogy állandóan franciaországból akar kiindulni és onnan akar mindent navigálni:( mióta ez a rom van fent azóta ezt csinálja... LIMO ROM valaki foglalkozik vele ám?

Nem elérhető Geroy

  • Hozzászólások: 705
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: MIUI by pzoley
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10063 Dátum: 2010, 03 09, 17:30:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A romverziómat mindjárt átirom csak nagyon lassú most a netem először is ide irom DXID1 ugye már erre frissítettem az MSHG1 esemet..

A GPS el az a baj hogy nem látt holdat egyáltalán, hiába azt irja ki hogy GPS vevő csatlakoztatva akkor sem látt semmit... nah meg az hogy állandóan franciaországból akar kiindulni és onnan akar mindent navigálni:( mióta ez a rom van fent azóta ezt csinálja... LIMO ROM valaki foglalkozik vele ám?
Igo-t használsz? Mindent beállítottál amit kell? Mert ez a franiaországos dolog nekem is volt...
"Nem mindegy, hogy farkasokkal táncoló, vagy táncosokkal farkaló."

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10064 Dátum: 2010, 03 09, 18:19:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A romverziómat mindjárt átirom csak nagyon lassú most a netem először is ide irom DXID1 ugye már erre frissítettem az MSHG1 esemet..

A GPS el az a baj hogy nem látt holdat egyáltalán, hiába azt irja ki hogy GPS vevő csatlakoztatva akkor sem látt semmit... nah meg az hogy állandóan franciaországból akar kiindulni és onnan akar mindent navigálni:( mióta ez a rom van fent azóta ezt csinálja... LIMO ROM valaki foglalkozik vele ám?

Elsőre nekem mindig Németország a kiindulás...
Töröld az Igo8/Save mappa tartalmát, és jó lesz.
A romverziód meg még mindig homályos, lévén mindegyik rom erre épül.  :)
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető Szepike

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: XXKI3
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10065 Dátum: 2010, 03 09, 19:02:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elsőre nekem mindig Németország a kiindulás...
Töröld az Igo8/Save mappa tartalmát, és jó lesz.
A romverziód meg még mindig homályos, lévén mindegyik rom erre épül.  :)
Már szinte minden beállítást megcsináltam 3szor de semmi save mappát 4szer töröltem már de ugyan az:(
Rom verzioról nem tudok többet mondani bárhol nézem ebben a vacakban csak ezt írja ki hogy PDA/TEL DXID1 és nincs tovább...

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10066 Dátum: 2010, 03 09, 19:15:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már szinte minden beállítást megcsináltam 3szor de semmi save mappát 4szer töröltem már de ugyan az:(
Rom verzioról nem tudok többet mondani bárhol nézem ebben a vacakban csak ezt írja ki hogy PDA/TEL DXID1 és nincs tovább...

Akkor töröld az IGO-ban a gps-t, és kerestesd meg vele újra.
Több tippem nincs, próbáld az IGO topicban.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető Szepike

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S 2
  • PDA ROM: XXKI3
Re: SPB Mobile Shell 3.0 és WinMob 6.5
« Reply #10067 Dátum: 2010, 03 09, 19:19:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor töröld az IGO-ban a gps-t, és kerestesd meg vele újra.
Több tippem nincs, próbáld az IGO topicban.
Az a legjobb hogy nem találja meg:) nah de megnézem azt a topicot is hátha tudnak segíteni...

Nem elérhető akarmy

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: XDHK2
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10068 Dátum: 2010, 04 10, 13:05:50 »
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valami normális full screen callert varázsolni az Omniára? Tudom, hogy vannak progik - pl iconsoft phone extension, photocontacts pro -  de azok többsége "nem csak" full screen caller, hanem egyéb más is - call manager, profile manager és ezekre nincs szükslgem. Hívás indítás, fogadás, profilok stb terén teljsen meg vagyok elégedve az SPB Mobile Shell 3.5.3-al, és a default tárcsázóval, kivéve a fullscreen dolgot.
Van valami ötlet? Esetleg registryben áthackolni a kirakott kép méretét, vagy valami más program? Amúgy DXID1 WinMo 6.1.4 with mouse van fent...
Előre is köszi

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10069 Dátum: 2010, 04 10, 13:07:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valami normális full screen callert varázsolni az Omniára? Tudom, hogy vannak progik - pl iconsoft phone extension, photocontacts pro -  de azok többsége "nem csak" full screen caller, hanem egyéb más is - call manager, profile manager és ezekre nincs szükslgem. Hívás indítás, fogadás, profilok stb terén teljsen meg vagyok elégedve az SPB Mobile Shell 3.5.3-al, és a default tárcsázóval, kivéve a fullscreen dolgot.
Van valami ötlet? Esetleg registryben áthackolni a kirakott kép méretét, vagy valami más program? Amúgy DXID1 WinMo 6.1.4 with mouse van fent...
Előre is köszi
Én anno az innesoft-ot használtam (lehet, hogy inesoft, már nem emlékszem

Nem elérhető akarmy

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: XDHK2
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10070 Dátum: 2010, 04 10, 13:10:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,
az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valami normális full screen callert varázsolni az Omniára? Tudom, hogy vannak progik - pl iconsoft phone extension, photocontacts pro -  de azok többsége "nem csak" full screen caller, hanem egyéb más is - call manager, profile manager és ezekre nincs szükslgem. Hívás indítás, fogadás, profilok stb terén teljsen meg vagyok elégedve az SPB Mobile Shell 3.5.3-al, és a default tárcsázóval, kivéve a fullscreen dolgot.
Van valami ötlet? Esetleg registryben áthackolni a kirakott kép méretét, vagy valami más program? Amúgy DXID1 WinMo 6.1.4 with mouse van fent...
Előre is köszi

Ja és még mielőtt kiderülne, hogy nagyon finnyás vagyok  :D nem csak az a bajom a fent említett progikkal, hogy többet tudnak, hanem valami gondot mindegyik okozott. Photo Contacts pro pl állandóan elcseszte a beállított SMS hangom, akkor is ha le voltak tiltva a profilok benne. A rakat memmáról amit zabál nem is beszélve.... a másiknál már konkrétan nem emlékszem mi volt a zriii, de az is bekavart valamit a normál müködésbe...

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10071 Dátum: 2010, 04 10, 17:45:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja és még mielőtt kiderülne, hogy nagyon finnyás vagyok  :D nem csak az a bajom a fent említett progikkal, hogy többet tudnak, hanem valami gondot mindegyik okozott. Photo Contacts pro pl állandóan elcseszte a beállított SMS hangom, akkor is ha le voltak tiltva a profilok benne. A rakat memmáról amit zabál nem is beszélve.... a másiknál már konkrétan nem emlékszem mi volt a zriii, de az is bekavart valamit a normál müködésbe...
Én az Inesoft-ot használom és teljesen jól elvagyok vele.

Nem elérhető iceberger

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung i900 Omnia
  • PDA ROM: i900xxhhc/cjhhc
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10072 Dátum: 2010, 04 15, 12:22:12 »
Sziasztok,

2 kérdésben lenne szükségem segítségre.
Az egyik az "enhanced gps" működésével kapcsolatos. Nekem az utolsó romfrissítés óta az "egyszerűbb" képernyő látszik,
Xtra bekapcs és auto letöltés. Egyszer itt már leírtátok, de most nem találom. Ha valaki újra leírná megköszönném.
A másik, hogy a Mobile Shell 3.5 alatt eltünt az sms-ek tartalma. Jön az sms, lent látom a tartalmát, de amikor rákattintok, hogy nyissa ki, akkor csak egy üres lap jelenik meg, egnéztem a régi üziket is azok is fehér lap. Levettem a Shell-t úgy látom az sms-ek tartalmát, visszatettem, megint csak üres. Elállítottam valamit?

Üdv.
I

Nem elérhető By

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 136
  • Nem: Férfi
  • PDA: S5 mini Duos
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10073 Dátum: 2010, 04 15, 18:27:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

2 kérdésben lenne szükségem segítségre.
Az egyik az "enhanced gps" működésével kapcsolatos. Nekem az utolsó romfrissítés óta az "egyszerűbb" képernyő látszik,
Xtra bekapcs és auto letöltés. Egyszer itt már leírtátok, de most nem találom. Ha valaki újra leírná megköszönném.
A másik, hogy a Mobile Shell 3.5 alatt eltünt az sms-ek tartalma. Jön az sms, lent látom a tartalmát, de amikor rákattintok, hogy nyissa ki, akkor csak egy üres lap jelenik meg, egnéztem a régi üziket is azok is fehér lap. Levettem a Shell-t úgy látom az sms-ek tartalmát, visszatettem, megint csak üres. Elállítottam valamit?

Üdv.
I



You are not allowed to view links. Register or Login oldalon megtalálod a "- GPS_extra"-t
telepítsd, és újra teljes lesz, bár angolul.
Vagy törölni kell a gpsextra.mui (vagy ilyesmi) fájlt, ez magyarítja és rontja el.
sms-t valaki más....
Most aztán nyeregbe vagyok!! Kár hogy megdöglött a ló.

Nem elérhető Fifthy

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: Qualcomm MSM6281 gpsOne Chipset
  • PDA: SGH-i900v
  • PDA ROM: MIHI1
Re: RÉGMÚLT
« Reply #10074 Dátum: 2010, 05 12, 14:52:08 »
Sziasztok, olvasgatom a fórumot, hátha találok választ de nem láttam. A problémám a következő lenne:
még soha nem frissítettem romot a nyenyerében, ma a leírások alapján neki is vágtam. Vodás MIHI1 ROM volt benne, rápakoltam a DXHK3-ast és reboot után miután lement a Preconfiguration-ös reboot, betapoltam volna a sarkokat, csak az a bibi, hogy egyszerűen nem engedi. Van hogy az első (középső) pozicionálást engedi, van hogy már azt sem. Próbálkoztam SR-el, ki-be kapcsolással, szerviz ROM újra felrakással, egyik sem oldotta meg a problémámat, továbbra is megakad a vas ezen a ponton. Mit tudnék vele csinálni, hogy meggyógyuljon?
köszi, Fifthy