2024, 03 28, 22:36:24

Szerző Téma: Jailbreak 2G, 3G, 3GS  (Megtekintve 217429 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető The Real Napster

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: Omnia
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1 6.5 Romovics Edition :)
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #75 Dátum: 2009, 12 09, 17:47:55 »
Üdv midnkeinek, nemtég váltam meg az Omniámtól, és holnap megyek megnézni egy Iphone 3g 16 gbos iphonet. telefonon bezséltem a sráccal, azt mondja 1éves és amerikábol jött és ithon lett függetlenitve. Mit tudok átnézni, helyszinen? Van esély rá hogy letiltják? Elnézést ha bugyuta kérdések voltak, iphone témában még uj vagyok.
Üdv, The Real Napster

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #76 Dátum: 2009, 12 10, 05:59:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv midnkeinek, nemtég váltam meg az Omniámtól, és holnap megyek megnézni egy Iphone 3g 16 gbos iphonet. telefonon bezséltem a sráccal, azt mondja 1éves és amerikábol jött és ithon lett függetlenitve. Mit tudok átnézni, helyszinen? Van esély rá hogy letiltják? Elnézést ha bugyuta kérdések voltak, iphone témában még uj vagyok.
Üdv, The Real Napster
ezt úgy szokták, hogy garanciát vállalnak arra, h nem tiltják le.

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #77 Dátum: 2009, 12 10, 08:22:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv midnkeinek, nemtég váltam meg az Omniámtól, és holnap megyek megnézni egy Iphone 3g 16 gbos iphonet. telefonon bezséltem a sráccal, azt mondja 1éves és amerikábol jött és ithon lett függetlenitve. Mit tudok átnézni, helyszinen? Van esély rá hogy letiltják? Elnézést ha bugyuta kérdések voltak, iphone témában még uj vagyok.
Üdv, The Real Napster

Sajnos ezt nem tudod megnézni. Ha 1 éve működik akkor jó eséllyel nem fogják. Kérd el tőle azért ha lehet az eredeti kártyát. Amit nézz meg az a hátlap. Az szokott karcos lenni. Ezt sajnos nem lehet cserélni! Lehetőség szerint a legfrissebb fw-vel kérd és függetlenítve akkor nem kell vacakolnod vele.

Nem elérhető The Real Napster

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: Omnia
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1 6.5 Romovics Edition :)
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #78 Dátum: 2009, 12 10, 17:02:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos ezt nem tudod megnézni. Ha 1 éve működik akkor jó eséllyel nem fogják. Kérd el tőle azért ha lehet az eredeti kártyát. Amit nézz meg az a hátlap. Az szokott karcos lenni. Ezt sajnos nem lehet cserélni! Lehetőség szerint a legfrissebb fw-vel kérd és függetlenítve akkor nem kell vacakolnod vele.
Nincs túl jó állapotban, azt bezséltük alszok rá egyet kettőt addig nem adja el. Turbo sim megvan hozzá. Egyszer leejtette, az látszi egy helyen...  3.0 van most rajta, ezt lehet frissiteni?

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #79 Dátum: 2009, 12 10, 19:08:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs túl jó állapotban, azt bezséltük alszok rá egyet kettőt addig nem adja el. Turbo sim megvan hozzá. Egyszer leejtette, az látszi egy helyen...  3.0 van most rajta, ezt lehet frissiteni?

Szerintem keress egy másikat! A prohardware-n nézz körbe!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #80 Dátum: 2009, 12 11, 07:50:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs túl jó állapotban, azt bezséltük alszok rá egyet kettőt addig nem adja el. Turbo sim megvan hozzá. Egyszer leejtette, az látszi egy helyen...  3.0 van most rajta, ezt lehet frissiteni?
lehet frissíteni valószínű, de figyelni kell! Turbosim alapból függetlenítni, csak nemtom az aktiválást megcsinálja-e ill van-e jelentősége. Az a baj, hogy nekem T-mobilos ájfónom van, így nekem egyszerűbb a JB

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #81 Dátum: 2009, 12 18, 20:06:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenesetre elgondolkodtató a problémád, bárkivel megeshet sajna  :hmm:
nekem is csinált így egyszer a cydia, amikor hozzáadtam különböző forrásokat még a szokásosn kívűl
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető 206wrc

  • Hozzászólások: 42
  • PDA: iPhone 3GS
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #82 Dátum: 2009, 12 22, 16:30:20 »
Sziasztok!
Feltettem a blackra1n-t minden működik is de volt már olyan hogy egy telefonbeszélgetés után a képernyőre kirakta hogy iTunes-al szinkrinizáljam, ez a város kellős közepén elég nehéz volt. És innentől kezdve be se tudtam lépni a telefonba. Erre tudtok valami megoldást. Ki se merem kapcsolni mert mi van ha bekapcsoláskor is ezt csinálja.

Köszi

Peti

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #83 Dátum: 2009, 12 22, 23:04:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Feltettem a blackra1n-t minden működik is de volt már olyan hogy egy telefonbeszélgetés után a képernyőre kirakta hogy iTunes-al szinkrinizáljam, ez a város kellős közepén elég nehéz volt. És innentől kezdve be se tudtam lépni a telefonba. Erre tudtok valami megoldást. Ki se merem kapcsolni mert mi van ha bekapcsoláskor is ezt csinálja.

Köszi

Peti

Vszüleg, a tied már 3.1.2-vel és új boottal jött ki, és akkor ez már így lesz (asszem), amíg Geohot ki nem talál vmit. A sógorom is így járt, másfél napig pakolt fel mindent, restorolt, stb de nem sikerült neki.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #84 Dátum: 2010, 01 04, 20:22:06 »

Lesz-e 3.1.2 untethered jailbreak?


Mostanában annyi újdonság sincs, hogy megtöltsön egy postot. Felesleges dolgokról ti sem szerettek olvasni, így a hétvégén gondoltam átnézem mi a helyzet jailbreak terén.

Első körben vegyük elő a 3.1.2 untethered jailbreak-et. Még mindig sokan jönnek a blogra azzal a problémával, hogy biza nekik nem indul újra a telefonjuk, és nem értik miért. Tök jó, hogy Geohot megcsinálta, hogy 20 másodperc alatt jailbreakelve van bármelyik telefon, de több hiba/bug van a Blackra1n-ben.

Öntsünk tiszta vizet a pohárba:

Jelenleg 2 féle 3GS létezik. Egyik 2009 október előtti, ami 3.1.2 -es ugyan, de régi iboot-al rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy rendesen jailbreakelhető és használható. A másik fele az iphone 3GS-eknek napjainkig pedig az új ibootal rendelkezik, amire jelenleg csak olyan jailbreak van, ha újraindítjuk a telefont szükségünk lesz egy számítógépre. Hogy ez mennyire zavaró döntse el mindenki maga. (Az én véleményem, ha 10% -ra esik a telefon akkor tegyük át airplane módba, az olyan mintha ki lenne kapcsolva, de ha mégis szükségünk lenne egy hívásra nyugodtan vissza kapcsolhatjuk)

Tehát az untethered jailbreak azt jelenti, hogy az iphone újraindításához nem kell semmiféle számítógép.

A tethered jailbreak pedig azt, hogy minden újraindításkor rá kell kötni egy itunes és blackra1n -el ellátott számítógépre.

Geohot:

Geohot kolléga alkotta meg a 3.1.2 jailbreaket és függetlenítést. Tulajdonképpen egy 20-22 éves srác, aki anno elsőként törte fel az iphone-t, és most is elsőként törte fel a 3.1.2 -es basebandet, ami körülbelül 24-26h-ba telt neki.

Tehát ő tőle várnánk az untethered jailbreak megoldást, ha csinálná!? De ő nem. Jelenleg mérges a világra, illetve gondolom már megunta azt a több ezer emailt és twitter kérdést, hogy mikor fogja megcsinálni az untethered jailbreaket. Pár héttel ezelőtt twitteren is közölte, hogy nem fogja megcsinálni és nem is dolgozik rajta.

Sajnos, ő még részben gyerek.

Dev-team:

Elfáradtak volna? Dev-team tulajdonképpen a 3.0 -s függetlenítés óta nem csinált semmit. Pwnagetools -ot megalkotta 3.1.(2) -re és ennyi. Úgy gondolom ők belefáradtak 3 év alatt ebbe a macska-egér játékba, vagy pedig nincs elég kihívás. Az applenek olyat kéne mutatnia, amiért érdemes nekik is játszani. Ezen a téren jelenleg pihi van.

H8sn0w:

Ez a csapat a Pwnagetools windows változatát készíti. Több hónapja várunk, nem mintha nagyon szükséges lenne, de ők csak készítik és készítik és készítik…. ennyi.

Apple:

2009 decemberben felröppentek a hírek, hogy lesz 3.2 karácsonykor. Ez persze nem jött el, de én úgy gondolom, ha kijön a 3.2 vagy 3.2.1, akkor fogja a dev-team vagy Geohot megcsinálni az untethered jailbreaket.

Szóval jelenleg ez a helyzet, Január 26. lesz egy újabb Apple event nekem az a tippem, hogy akkor jön majd ki az új szoftver.


forrás: Szifon.com

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #85 Dátum: 2010, 01 12, 16:08:41 »
Újabb infók a JB-ről!

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #86 Dátum: 2010, 01 12, 18:13:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Újabb infók a JB-ről!

You are not allowed to view links. Register or Login
kívánsci vagyok, h ha kijön az új szoftver, akkor arra mit talál ki az apple. Mindenesetre nem lesz nekem sürgős frissíteni :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #87 Dátum: 2010, 01 12, 20:34:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs túl jó állapotban, azt bezséltük alszok rá egyet kettőt addig nem adja el. Turbo sim megvan hozzá. Egyszer leejtette, az látszi egy helyen...  3.0 van most rajta, ezt lehet frissiteni?

Turbó sim? Akkor ez nincs softveresen függetlenitve. Szerintem JB-zve se, mert onnan már csak egy ugrás a függetlenítés. Azért arra kiváncsi lennék, hogy kalapálta bele a turbósim-t, és hogy veszed ki. :D

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #88 Dátum: 2010, 01 17, 15:17:54 »
Sziasztok!
Nem tudom feltenni a blackra1n-t a 3.1.2 update után. "done, waiting for reboot" után nem lép tovább. Az iPhone-on látszik a blackra1n ikonja, de csak uninstallt enged, ha rábökök. Nincs a telefonon most semmi, szűz, csak a 3.1.2 update és restore volt. Mit tegyek? És most használni sem tudom. Az iTunes az tírja ki, hogy a SIM nem támogatott .... Vodafonos SIM-em van. Eddig 3.0-ás firmware volt és jailbreak, simán működött, csak a WIFI nem. Emiatt próbáltam a frissítést, hátha ez megoldaná.
S.O.S.!!!! most semmire sem tudom használni a készüléket!!!!
köszi

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #89 Dátum: 2010, 01 17, 16:07:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nem tudom feltenni a blackra1n-t a 3.1.2 update után. "done, waiting for reboot" után nem lép tovább. Az iPhone-on látszik a blackra1n ikonja, de csak uninstallt enged, ha rábökök. Nincs a telefonon most semmi, szűz, csak a 3.1.2 update és restore volt. Mit tegyek? És most használni sem tudom. Az iTunes az tírja ki, hogy a SIM nem támogatott .... Vodafonos SIM-em van. Eddig 3.0-ás firmware volt és jailbreak, simán működött, csak a WIFI nem. Emiatt próbáltam a frissítést, hátha ez megoldaná.
S.O.S.!!!! most semmire sem tudom használni a készüléket!!!!
köszi

Szerintem meg kéne próbálni a újra feltenni a 3.1.2-t. Majd a blackrain-t ismét. Jobbat nem tudok.

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #90 Dátum: 2010, 01 17, 16:17:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg kéne próbálni a újra feltenni a 3.1.2-t. Majd a blackrain-t ismét. Jobbat nem tudok.

Hogyan tegyem fel újra a 3.1.2-t? Az iTunes most nem kínálja fel az update-et. Két lehetőséget ajánl: 1) teljesen új telefonként használom 2) a legutolsó mentést visszaállítani.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #91 Dátum: 2010, 01 17, 17:03:49 »
"Nem tudom feltenni a blackra1n-t a 3.1.2 update után. "done, waiting for reboot" után nem lép tovább."

Nem is fog, az már csak egy kiírás, a többit  a telefonod végzi.

"Az iPhone-on látszik a blackra1n ikonja, de csak uninstallt enged, ha rábökök."

Van mobilneted, vagy wifi kapcsolatod? Anélkül nem fogsz mást látni, mert a lehetőségeket a netről tölti le, meg később a csomagokat is.

"Eddig 3.0-ás firmware volt és jailbreak, simán működött, csak a WIFI nem. Emiatt próbáltam a frissítést, hátha ez megoldaná."

Valószínű nem oldotta meg, ezért nem tud letölteni a Blackra1n. :(

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #92 Dátum: 2010, 01 17, 17:22:32 »
Mordon.
Mobilnetem van, de azt a SIM kártyát nem fogadja el az iphone. :'(

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #93 Dátum: 2010, 01 17, 17:35:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mordon.
Mobilnetem van, de azt a SIM kártyát nem fogadja el az iphone. :'(

Akkor sajnos zsákutába jutottál. A wifi-d meg valószínű hardveresen romlott el :(

Gondolom eredetileg T-s volt a készülék, a megoldás az, hogy kérsz kölcsön egy T-Mobile-os kártyát, amihez van mobilnet és azzal telepíted a Cydiát és a Sn0w-t, utána már menni fog a Vodás kártyáddal is.
Persze ez a wifi gondodat nem oldja meg, ha van még garancia a készülékre, akkor csinálj egy restore-t és vidd be javíttatni.

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #94 Dátum: 2010, 01 17, 17:59:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor sajnos zsákutába jutottál. A wifi-d meg valószínű hardveresen romlott el :(

Gondolom eredetileg T-s volt a készülék, a megoldás az, hogy kérsz kölcsön egy T-Mobile-os kártyát, amihez van mobilnet és azzal telepíted a Cydiát és a Sn0w-t, utána már menni fog a Vodás kártyáddal is.
Persze ez a wifi gondodat nem oldja meg, ha van még garancia a készülékre, akkor csinálj egy restore-t és vidd be javíttatni.
Köszi, én is a T kártyás megoldásra gondoltam.
Gari nincs a készülékre, E-bayen lett megvéve USA-ból.
Köszönet a segítségért,üdv.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #95 Dátum: 2010, 01 17, 18:10:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gari nincs a készülékre, E-bayen lett megvéve USA-ból.

Ajjajjjjj…
Akkor más utat kell választanod, mert a T-Mobile-os kártyával sem fog működni, mivel valószínű csak amerikai AT&T-s kártyával menne.

Azt hiszem keresned kellene egy szervizt és megnézetni azt a wifi-t :(

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #96 Dátum: 2010, 01 17, 19:03:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ajjajjjjj…
Akkor más utat kell választanod, mert a T-Mobile-os kártyával sem fog működni, mivel valószínű csak amerikai AT&T-s kártyával menne.

Azt hiszem keresned kellene egy szervizt és megnézetni azt a wifi-t :(
hát tényleg jajjjajjj!
majd jelzem mi lett a megoldás, addigis köszi.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #97 Dátum: 2010, 01 20, 19:08:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hát tényleg jajjjajjj!
majd jelzem mi lett a megoldás, addigis köszi.

Ezt mostmár nem értem, a turbosimt nem tudod visszatenni a vodafonos kártyád mellé addi amig megcsinálod az okosságokat (JB+függetlenítés) A turbósim eltakarja a telefonodat tehát lehet akkár AT&T függő is.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #98 Dátum: 2010, 01 20, 19:10:46 »
Persze az is lehet, hogy amikor kioperáltad a turbosimt megsérült a simkártya foglalat.

Nem elérhető costco

  • Hozzászólások: 142
  • Nem: Férfi
Re: Jailbreak 2G, 3G, 3GS
« Reply #99 Dátum: 2010, 01 20, 20:56:47 »
HELP! HELP! PLEASE!  ???
Sziasztok!
Iphone 2G-s készülékre (Független) 3.0-ás szoftver van...
Fel szeretném tenni a 3.1.2-est, van ez a blackra1n jailbreak progi... :oops: Most ez függetlenít is? Vagy mit kell letöltenem, hogy elfogadja a Pannonos kártyát??? :shock:
Segítsetek légyszi...
Elöre is köszönöm... :ima: