2024, 04 18, 12:39:31

Szerző Téma: Omnia Kijelző javítása cseréje.  (Megtekintve 122894 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lajos89

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: samsung i900 omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/i900BSHI1
Re:Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #650 Dátum: 2010, 12 23, 16:34:39 »
Sziasztok!
Én is most végeztem teljes burkolat cserét, digitalizerrel.
Az újonnan belevágóknak annyit tanácsolnék, hogy ha nem tudják könnyen kihúzni az LCD csatiját akkor emeljék meg a panelt és oldják ki az OJ (optical joystick) és a digitalizer csatiját(ami pont a panel másik oldalán van), majd fordítsák ki oldalra a panelt és utána már csak meg kell húzni a panelt. Természetesen nem árt rátartani az LCD flexibilis kábelére.
Ha bekapcsolás után nincs képünk csak háttérvilágítás akkor nem jól van bedugva a csati, azt teljesen a fehér vonalig kell bedugni! Az OJ és a kamera rész csatijánál vigyázzunk, hogy helyesen tegyük vissza a helyére mert könnyen megsérül, de erősen nyomjuk vissza a helyére mert mi ezeket a gyárban préselni szoktuk!Sok sikert a szerelést vállalóknak, remélem segítséget nyújt a tapasztalatom(service manualt tudok küldeni, de a google-val is megtalálható).
Ha esetleg Hajdú bihar megyében kell valakinek segíteni az írjon nyugodtan.

Nem elérhető spear

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Samsung Galaxy Mini
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #651 Dátum: 2010, 12 27, 11:12:25 »
Sziasztok!

Tegnap egyszerre megszűnt az Omniám kijelzőjének az érintőképessége (I900) a zsebembe volt tokban és semmi külső hatás nem érte.
Szerintetek érintkezési hiba vagy egyszerre elszállt a digitalizer?
Ha venni kell esetleg akkor van valakinek fölöslegben?

Nem elérhető Lajos89

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: samsung i900 omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/i900BSHI1
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #652 Dátum: 2010, 12 27, 12:39:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Tegnap egyszerre megszűnt az Omniám kijelzőjének az érintőképessége (I900) a zsebembe volt tokban és semmi külső hatás nem érte.
Szerintetek érintkezési hiba vagy egyszerre elszállt a digitalizer?
Ha venni kell esetleg akkor van valakinek fölöslegben?

Szia!
Ha gyyorsan kell egy digitalizer akkor nézz szét a vaterán, én is ott vettem és nincs semmi gond vele.

Nem elérhető spear

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Samsung Galaxy Mini
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #653 Dátum: 2010, 12 27, 19:42:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Ha gyyorsan kell egy digitalizer akkor nézz szét a vaterán, én is ott vettem és nincs semmi gond vele.

Köszi a tippet, megtudod mondani, hogy kitől?
Hátha van még neki.

Nem elérhető Lajos89

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: samsung i900 omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/i900BSHI1
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #654 Dátum: 2010, 12 28, 04:24:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi a tippet, megtudod mondani, hogy kitől?
Hátha van még neki.

Én flyboy-tól rendeltem, de az komplett burkolattal volt, de van neki digitalizerje is.
Csak ajánlani tudom az eladót.

Nem elérhető spear

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Samsung Galaxy Mini
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #655 Dátum: 2010, 12 28, 09:24:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én flyboy-tól rendeltem, de az komplett burkolattal volt, de van neki digitalizerje is.
Csak ajánlani tudom az eladót.

Köszi a tippet.

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #656 Dátum: 2011, 01 03, 14:42:25 »
Így kicsit több mint 2 év használat után az én Omniám is elkezdte a szokásos ide tapizok, de nem az nyílik meg dolgot.
Erősítsétek meg, hogy ez az alkatrész jó lesz a cseréhez: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető spear

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Samsung Galaxy Mini
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #657 Dátum: 2011, 01 10, 11:21:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Tegnap egyszerre megszűnt az Omniám kijelzőjének az érintőképessége (I900) a zsebembe volt tokban és semmi külső hatás nem érte.
Szerintetek érintkezési hiba vagy egyszerre elszállt a digitalizer?
Ha venni kell esetleg akkor van valakinek fölöslegben?
Sziasztok tegnap kicserèltem a digitalizàlót tökre èrzèkeny, de a kijelzöm meg mintha szinmèlységben romlott volna valamity elszurtam?

Nem elérhető füli

  • Hozzászólások: 111
  • Nem: Férfi
  • PDA: samsung galaxy s 2
  • PDA ROM: i9100XXLPQ
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #658 Dátum: 2011, 01 12, 18:47:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok tegnap kicserèltem a digitalizàlót tökre èrzèkeny, de a kijelzöm meg mintha szinmèlységben romlott volna valamity elszurtam?


az utángyártott nem lesz oan jo mint az eredeti....én már hozzá szoktam egy két nap után

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #659 Dátum: 2011, 01 21, 19:03:27 »
Digitizer és ház cserét vállalok Debrecenben és Nyíregyházán! Irj Privit ha érdekel! :)
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gyuriking

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PDA: P6800 Galaxy tab 7.7
  • PDA ROM: p6800xxla1, 2.6.36-p6800zsla2
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #660 Dátum: 2011, 01 25, 10:54:03 »
Hali!

Ez az alkalmasabb topik:

Tudna valaki baráti áron egy teljes burkolat cserét csinálni? Ilyen szerelő kittem nincs hozzá az alkatrészek megvannak. Leszedtem a hátlapi burkolatot a 4 csavarral de inkább hagytam miután belenéztem miket kéne leszedni,visszarakni. Ha valaki vállalná írjon és megbeszéljük az árat,időpontot stb...

Vác,Pest környéke


Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #661 Dátum: 2011, 01 28, 20:14:01 »
Holnap akarok nekiállni a digitalizáló cserének, de most nézem és nincs meg a ( You are not allowed to view links. Register or Login ) második része a videónak.

Valahol elérhető még, ezen kívül?

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #662 Dátum: 2011, 01 29, 10:50:22 »
Köszönet Murderer69-nek a videóért.
Kicsit kevesebb mint 1 óra alatt tökéletesen sikerült a műtét.

Nem elérhető korg_ns

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 67
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE Blade
  • PDA ROM: GSF b27
  • Skype: korg_ns
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #663 Dátum: 2011, 02 08, 13:48:13 »
Onmia készülék ház cserénél futottam olyan problémába, hogy az újonnan felszerelendő ház alsó részéről hiányoznak fém alkatrészek, át lehet őket szerelni??? Eredetiről levésni, újra felragasztani?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
A fizika és saját korlátaim átlépésvel, valamint egy csehszlovák gyártmányú gyurmakéssel létrehoztam egy mágneses északi monopólust.
A4es rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném...
"Az optimisták angolul tanulnak. A pesszimisták héberül. A realisták lőni..."

Lacus_

  • Vendég
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #664 Dátum: 2011, 02 08, 13:59:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Onmia készülék ház cserénél futottam olyan problémába, hogy az újonnan felszerelendő ház alsó részéről hiányoznak fém alkatrészek, át lehet őket szerelni??? Eredetiről levésni, újra felragasztani?
Elméletileg azok a kis fekete pöttyök tartják, ha azt leolvasztod akkor lejön és az újon kiállnak ugyan úgy réteszed és szétolvasztod, de ez csak elmélet  :hmm:

Nem elérhető longhair

  • Hozzászólások: 716
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung S7
  • PDA ROM: Gyári 7.0
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #665 Dátum: 2011, 02 08, 15:33:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Onmia készülék ház cserénél futottam olyan problémába, hogy az újonnan felszerelendő ház alsó részéről hiányoznak fém alkatrészek, át lehet őket szerelni??? Eredetiről levésni, újra felragasztani?
Én úgy gondolom hogy kénytelen vagy valahogy áttenni az új házba, mert ezek szerintem az antennák ( gps, wifi, gsm )  :shock:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető füli

  • Hozzászólások: 111
  • Nem: Férfi
  • PDA: samsung galaxy s 2
  • PDA ROM: i9100XXLPQ
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #666 Dátum: 2011, 02 20, 17:19:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én úgy gondolom hogy kénytelen vagy valahogy áttenni az új házba, mert ezek szerintem az antennák ( gps, wifi, gsm )  :shock:


nekem sikerült...és tökéletesen müködik minden a ház csere  után

annyit csináltam hogy a régi ház hátuljában vannak ugyebár az antennák(2db)
a müanyag le van forrasztva az tartya a helyén öket. kb 1 miliméteres müanyag pöckök..azokat szikével el vágtam és lejöttek az antennák...felraktam az uj házba ahova kelett és egy csavarhuzot öngyujtoval felmelegitve meg olvasztottam a müanyag részeket amik a helyén tartyák az antenákat és whoala!!
müködik minden hiva nélkül

jah és ha egyszer leszeded az antennákat arrol a házrol akkor már a leirtak alapján nem tudod vissza teni mert levágtad a tartó pöcköket

sok sikert ha valami nem megy kérdezz hátha tudunk segiteni

Nem elérhető Somignon

  • Hozzászólások: 15
  • Navigáció / Navigation: iGo8 lenne, ha működne
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: i900JCIC1/28205
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #667 Dátum: 2011, 03 03, 17:27:25 »
Sziasztok!

Még mindig nem oldódott meg a problémám az Omniám kijelzőjével kapcsolatosan. Mondhatni sakkba kerültem.

A diagnózis a következő, egy laza pancsoltatás után:

- Ki/bekapcsoló gomb rotyi, nem reagál semmire, resettel tudom bekapcsolni
- Képernyő nincs, csak háttérvilágítás, de! és itt jön a de:
- Ha megnyomom a hangerőszabályzó gombot, akkor belép a hangerőszabályzóba és máris van kép! De ahogy kilépek onnan megint feketeség.
- Plusz néha ilyen rapszódikusan van egy 2-3 másodpercekre kép. De amikor van is, akkor is ilyen halvány csíkosan rajzolódik, mintha pixeles lenne.

Hogy miért írtam, hogy sakkban vagyok? A következő miatt: nincs egy jóra való gsm-es a városban, akit ismerek, tudom, hogy nem baszna át, csak ilyen telefonnepperek vannak. Két dologra tippelek. Vagy a kijelző szállt el, és otthoni szereléssel ki tudnám cserélni, plusz akkor már egy házat is vennék hozzá vagy a maga a telefon, a mag szállt el. Ami kicsit húzósabb lenne és oda kevés lennék, mint a konvergencia program. És félek attól, hogy beviszem egy gsm-be ahol, csipőből rávágják, hogy a telefonnal van a baj 25k lesz, azt közben 5 perc alatt cserél benne egy olcsó kijelzőt azt csókolom.

Ti mit javasoltok? Ötletek?

Köszönöm!

Üdv!

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #668 Dátum: 2011, 03 03, 17:42:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Még mindig nem oldódott meg a problémám az Omniám kijelzőjével kapcsolatosan. Mondhatni sakkba kerültem.

A diagnózis a következő, egy laza pancsoltatás után:

- Ki/bekapcsoló gomb rotyi, nem reagál semmire, resettel tudom bekapcsolni
- Képernyő nincs, csak háttérvilágítás, de! és itt jön a de:
- Ha megnyomom a hangerőszabályzó gombot, akkor belép a hangerőszabályzóba és máris van kép! De ahogy kilépek onnan megint feketeség.
- Plusz néha ilyen rapszódikusan van egy 2-3 másodpercekre kép. De amikor van is, akkor is ilyen halvány csíkosan rajzolódik, mintha pixeles lenne.

Hogy miért írtam, hogy sakkban vagyok? A következő miatt: nincs egy jóra való gsm-es a városban, akit ismerek, tudom, hogy nem baszna át, csak ilyen telefonnepperek vannak. Két dologra tippelek. Vagy a kijelző szállt el, és otthoni szereléssel ki tudnám cserélni, plusz akkor már egy házat is vennék hozzá vagy a maga a telefon, a mag szállt el. Ami kicsit húzósabb lenne és oda kevés lennék, mint a konvergencia program. És félek attól, hogy beviszem egy gsm-be ahol, csipőből rávágják, hogy a telefonnal van a baj 25k lesz, azt közben 5 perc alatt cserél benne egy olcsó kijelzőt azt csókolom.

Ti mit javasoltok? Ötletek?

Köszönöm!

Üdv!

Vagy megpróbálod kicserélni 10k-ért magad a kijelzőt és vagy bejön vagy nem, vagy marad a nepperes téma. Esetleg valami normálisabb szerviz felkutatása.

Nem elérhető korg_ns

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 67
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE Blade
  • PDA ROM: GSF b27
  • Skype: korg_ns
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #669 Dátum: 2011, 03 03, 21:22:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login

nekem sikerült...és tökéletesen müködik minden a ház csere  után

annyit csináltam hogy a régi ház hátuljában vannak ugyebár az antennák(2db)
a müanyag le van forrasztva az tartya a helyén öket. kb 1 miliméteres müanyag pöckök..azokat szikével el vágtam és lejöttek az antennák...felraktam az uj házba ahova kelett és egy csavarhuzot öngyujtoval felmelegitve meg olvasztottam a müanyag részeket amik a helyén tartyák az antenákat és whoala!!
müködik minden hiva nélkül

jah és ha egyszer leszeded az antennákat arrol a házrol akkor már a leirtak alapján nem tudod vissza teni mert levágtad a tartó pöcköket

sok sikert ha valami nem megy kérdezz hátha tudunk segiteni

mostanra én is +csináltam, igaz be kellett vetni 1-2 csepp pillanatragasztót.
csak 1 problémám van az optikai egér összeszerelt állapotában nem reagál a kattintásra.
burkolat nélkül kártya aku be bekapcs minden megy szuperül összecsavarozom és megint nem reagál görgetni lehet vele kattintani nem... nincs valami 5leted mit bénázhattam el?
A fizika és saját korlátaim átlépésvel, valamint egy csehszlovák gyártmányú gyurmakéssel létrehoztam egy mágneses északi monopólust.
A4es rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném...
"Az optimisták angolul tanulnak. A pesszimisták héberül. A realisták lőni..."

Nem elérhető kisstom77

  • Hozzászólások: 9
  • PDA: Samsung Galaxy Ace Plus
  • PDA ROM: 2.3.6 GINGERBREAD.XXLD4
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #670 Dátum: 2011, 03 06, 09:13:18 »
Sziasztok.Vállal valaki Digitalizáló cserét Győr,Tatabánya és Pápa vonzáskörzetébe?A segítségetek előre is köszönöm.

Nem elérhető füli

  • Hozzászólások: 111
  • Nem: Férfi
  • PDA: samsung galaxy s 2
  • PDA ROM: i9100XXLPQ
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #671 Dátum: 2011, 03 10, 11:21:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mostanra én is +csináltam, igaz be kellett vetni 1-2 csepp pillanatragasztót.
csak 1 problémám van az optikai egér összeszerelt állapotában nem reagál a kattintásra.
burkolat nélkül kártya aku be bekapcs minden megy szuperül összecsavarozom és megint nem reagál görgetni lehet vele kattintani nem... nincs valami 5leted mit bénázhattam el?

hali

akkor ott sztem valami kábel hiba lesz!!
probáld meg hogy leszeded a házat és ha kijelzövel lefele van a készülék akkor a bal oldalon kell mennie egy vékony kábelnek az esetleg nincs oda csipve amikor visszarakod a hátulját??

nah meg az egérnek a kábelét probáld meg megigazitani lehet h az a baj h nincs rendesen a helyén!!
más hibalehetöség nem jut eszembe :S

Nem elérhető buddymajki

  • Hozzászólások: 38
  • PDA: Omnia
  • PDA ROM: i900DTHJ5
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #672 Dátum: 2011, 03 22, 19:08:19 »
Jelentem, ma átestem második digitizer cserémen...

Használtan vettem annó az Omniát, már szólt az eladó, hogy a digitizer előbb utóbb cserére szorul... Tavaly tavasszal rászántam magamat, 1 óra alatt a videó segítségével sikerült (meg pár doboz nyugtatóval :) ).
1 év alatt a szélein megint szétment, berendeltem a legolcsóbb (1000 pénz postával digitizert), megjött, 25 perc alatt kicseréltem, és pontos, mint a nyíl, úgyhogy öröm, boldogság!

Mindenkit csak bátorítani tudok a cserére... Rá se lehet ismerni a kicsikére, mintha egy vadi új csodát fognék a kezembe...

Nem elérhető sunisanyi

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GOOGLE MAPS
  • PDA: Samsung Galaxy SIII GT-I9300
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #673 Dátum: 2011, 04 07, 07:14:53 »
Hali.Hol találtatok videót az érintőpanel beszereléséről?Könnyen beszerelhető a panel,nem kell roncsolni,tépni zúzni ugye?

Nem elérhető csonkasz

  • Hozzászólások: 605
  • Navigáció / Navigation: OnePlus One
  • PDA: OnePlus One
  • PDA ROM: 13.1.2-ZNH2KAS3P0-bacon
Re: Omnia Kijelző javítása cseréje.
« Reply #674 Dátum: 2011, 04 07, 08:05:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali.Hol találtatok videót az érintőpanel beszereléséről?Könnyen beszerelhető a panel,nem kell roncsolni,tépni zúzni ugye?

itt már nézted?
You are not allowed to view links. Register or Login