2024, 03 28, 11:15:53

Szerző Téma: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on  (Megtekintve 110915 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #75 Dátum: 2009, 10 29, 13:46:07 »
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #76 Dátum: 2009, 10 29, 16:26:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.

Lehet, hogy meg is csak van benne GPS chip, a bukta ott van, hogy csak az adat csatlakozón jut el az iPhonra. Azt meg hogy a beépített, vagy külső GPS-nek van priolitása, a Tomtom naviszoftja dönti el. Ebbőlnaz következik, hogy pl. Igo-nak, Navitecnek nem ad jelet. Kenje a hajára a Tomtom az autós tartóját ha így van.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #77 Dátum: 2009, 10 29, 18:39:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.
JB-vel simán párosítani lehet bluetooth vevőt vagy kell hozzá még valami trükk?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #78 Dátum: 2009, 10 29, 20:27:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB-vel simán párosítani lehet bluetooth vevőt vagy kell hozzá még valami trükk?

Ha JB-ve van akkor a BT-t ugyan úgy használhatod mint Winmon. A külső vevő kódját beviszed az iPhonba és kész.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #79 Dátum: 2009, 10 30, 04:26:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha JB-ve van akkor a BT-t ugyan úgy használhatod mint Winmon. A külső vevő kódját beviszed az iPhonba és kész.
végre egy jó hír! Köszi

Használt már valaki külső vevőt? Mert sem az IGO-ban sem az NDrive-ban nem találtam external GPS beállítást.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #80 Dátum: 2009, 10 30, 09:44:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
végre egy jó hír! Köszi

Használt már valaki külső vevőt? Mert sem az IGO-ban sem az NDrive-ban nem találtam external GPS beállítást.

Probálj meg elszakadni a Wimnmotól. Gondoloma a Sydiánban sok GPS progi van.
Ha lóg egy külső GPS vevő az iPhonon azt veszi alapértelmezetnek. Itt nincs túlbonyolítva, de mondhatnám úgy is hogy okosabb.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #81 Dátum: 2009, 10 30, 09:54:36 »
MotioX naviszoft túrázáshoz, kerékpározáshoz, hegymászáshoz, sárkányrepüléshez, stb.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #82 Dátum: 2009, 10 30, 12:21:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Probálj meg elszakadni a Wimnmotól. Gondoloma a Sydiánban sok GPS progi van.
Ha lóg egy külső GPS vevő az iPhonon azt veszi alapértelmezetnek. Itt nincs túlbonyolítva, de mondhatnám úgy is hogy okosabb.
Próbálok, de 6 év vs 1 hónap  :D Nem olyan egyszerű! Sztem nem okosabb, hanem tudták, h mindenki külső vevőre fog kényszerülni  >:( Óriási, h 2009-ben arra kényszerülök, h vegyek egy külső GPS vevőt. Nem véletlen vettem anno omnia 1-t, LAZÁN és gyönyörűen kezelte az IGO-t és halál pontos volt. Ájfónnak meg nins GPS vevője, mert ez a demo nem neveztehő annak

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #83 Dátum: 2009, 10 30, 12:55:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálok, de 6 év vs 1 hónap  :D Nem olyan egyszerű! Sztem nem okosabb, hanem tudták, h mindenki külső vevőre fog kényszerülni  >:( Óriási, h 2009-ben arra kényszerülök, h vegyek egy külső GPS vevőt. Nem véletlen vettem anno omnia 1-t, LAZÁN és gyönyörűen kezelte az IGO-t és halál pontos volt. Ájfónnak meg nins GPS vevője, mert ez a demo nem neveztehő annak

Ha jól látom neked 3G-d van. Az nem jó. Igy teljesen meg tudlak érteni A másik meg a 3.1.2 nem kellet volna letőlened. Sok dolgot kivettek belőle a feltörések miatt. A GPS-hez nem tudok hozzászólni, mert nincs térképem, de akik próbálták pl. Navigo-n, még csak nem is késik.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #84 Dátum: 2009, 10 30, 14:18:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól látom neked 3G-d van. Az nem jó. Igy teljesen meg tudlak érteni A másik meg a 3.1.2 nem kellet volna letőlened. Sok dolgot kivettek belőle a feltörések miatt. A GPS-hez nem tudok hozzászólni, mert nincs térképem, de akik próbálták pl. Navigo-n, még csak nem is késik.
Köszi, akkor lassan képbe kerülünk! Én is úgy emlékeztem, hogy az előző szoftverrel jobb volt a GPS, csak akkor vettem meg és szinte rá 1 hétre jött a frissíttés 3.1.2-re. Azon is filóztam, h így akarnak mindig rákényszeríteni a frissítésre ami ugye a JB ellen jó (és amit írtál most Te is). LAssan 100%-ra merem mondani, hogy szoftveres a hiba. Ezt a gyenge jelet a lakás lebelső pontján az NDrive látja és jelez, h van jel. Akkor várhatjuk a frissítést és a JB-t. Olyant lehet csinálni és szerintetek érdemes, hogy egy custom 3.0-ás FW-t felpakolok? Vagy így sem lehet downgradelni? az én tudásom szerint nem lehet, de én még kezdő vagyok. Navignont mások is dícsérték. Lehet, h abba meg beleteték a szoftveres javítást valahogyan? Brainstorm  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #85 Dátum: 2009, 10 30, 14:59:14 »
Éppen most értem haza egy hosszabb útról, nem én vezettem, így kedvemre játszogathattam a navigációkkal.
4 nagyobb alkalmazást teszteltem: iGO, Navigon, nDrive, CoPilot

Az iGO minősíthetetlenül  censored , néha több száz métert késik, már rég elhagytuk a kereszteződést, mire odaér, volt rá példa, hogy emiatt újratervezésbe fogott.

nDrive pontos és nem késik, viszont a térképe pontatlan, volt utca amit nem ismert.

Navigon, pontos, gyors és naprakész a térképe, szerintem az iPhone-os naigációk közül a legjobb szoftver.

Copilot szintén nagyon pontos, de érdekes a navigációja, rendre az 1-2 kilométerrel előttünk lévő útvonalról beszélt, míg az előttünk száz méterre lévő elágazásról mélyen hallgatott és csak vizuálisan megtekintve lehetett rájönni, hogy merre is kéne fordulni.

Holdat mindegyik 2-3 másodpercen belül fogott (pedig francia kicsival voltunk, amnek fémgőzölt ablakai vannak), a CoPilot néha elvesztette a jelet, de ez csak onnan derült ki, hogy a kijelzésnél a parabola jel zöldről fehérre váltott, de az útkövetésnél nem jelentkezett késés.

A TomTom nem került bele a tesztbe, mert anno 5 perc után töröltem, miután az első tesztútvonal tervezésénél a házunktól lazán kivezetett balra záróvonalon keresztül, majd beirányított volna egy egyirányú utcába forgalommal szembe. :D

--

iPhone 3GS - 3.1.2-es szoftverrel.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #86 Dátum: 2009, 10 30, 16:29:15 »
Mordon

Én meg még nem értem haza. Nem akarom védeni az nDrive-t de talán az a gond, hogy Teleatlas téréppekkel futtatod, és nem TopMaps-al.

Nem elérhető Shinai

  • Hozzászólások: 21
  • Navigáció / Navigation: Asus A636N, i900
  • PDA: Iphone 3GS 16 Gb.
  • PDA ROM: OS 3.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #87 Dátum: 2009, 10 31, 23:39:08 »
Sziasztok!

Nem akarok offolni mert vegre ugy latszik hogy vegre vege van a winmo kontra osx vitanak. Gondoltam csak leirom hogy mit tapasztaltam a minap. Baratom hazajott skociabol es megmutatta az uj csodakutyujet, 1 nokia n97-est. Kezembe vettem es szetcsusztattam, psr masodpercig sotet kepernyo majd elojott a kep. Vosszecsukom s kinyitom, ismet ez  a jelenseg. Kerdezem a baratomtol hogy ez miert van. Azt mondta hogy ez tipus hibaja az n97nek. Elinditottam pár alkalmazast es meg kell mondani hogy eleg lassan toltotte be es az erintokepernyo erzekenysegevel sem voltam megelegedve az omniamutan, az iphone utan meg foleg. De gondoltam biztos atom stabil a symbian benne. Regebben volt kommunikatorom, eleg lassu volt de nagyon szerettem mert nagyon stabil volt a symbian, pedig nyuztam rendesen. Ma meg akart mutatni valamit es rabok az ikonra, semmi, bokdosi, semmi. Kerdezem mi van vele. Azt mondja hogy biztos fut valami a hatterben azert van belassulva. Osszecsukja, kinyitja, bokdosi, ugyanaz a szitu. Ezutan ki-be kapcsolta es kozben mondta hogy lefagyott de nem ez az elso eset. En erre azt mondtam neki hogy en mar reg a foldhoz vagtam volna ha ilyen lassu kutyu lenne a kezemben az omnia es az iphone utan. Most vette 15-en es nem telepitett ra meg semmit csak a gyari szoft van rajta. En valamikor nagy  nokia fan voltam de mar mondom 1 par eve hogy nagyon gagyi telefonokat gyart mar 1 ideje. Most biztosan meg akarnak kovezni a nokiasok. Ezert elnezest kerek toluk, nem sertegetni akartam oket csak leirtam hogy mekkora csalodas ert ezzel a csucs kutyuvel. Szerintem a mostani gazdasagi versenyben nem szabadna kiadni igy egy keszuleket. De ez a sajat velemenyem.

Bocs az offert, mindenkinek szep napot!  O->-

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #88 Dátum: 2009, 11 01, 09:14:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Baratom hazajott skociabol es megmutatta az uj csodakutyujet, 1 nokia n97-est. Kezembe vettem es szetcsusztattam, psr masodpercig sotet kepernyo majd elojott a kep. Vosszecsukom s kinyitom, ismet ez  a jelenseg. Kerdezem a baratomtol hogy ez miert van. Azt mondta hogy ez tipus hibaja az n97nek. Elinditottam pár alkalmazast es meg kell mondani hogy eleg lassan toltotte be


Tényleg nem ide tartozik, de van már rá új szoftver (2.0), állítólag sokat javított a sebességen és a stabilitáson is, sőt, még kinetikus scrolling is került bele.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #89 Dátum: 2009, 11 01, 11:52:27 »
Nem teljesen értem most már  :shock:
Minden szoftver másként érzékeli a jelet. Az NDrive még lakásban is talál jelet, de kint tiszta égbolton sem erősödik be a jel, marad 1. szinten (poor) viszont szépen navigál és pontosan. A runkeeper kocsiban is GOOD jelerősséget ír, szabadban EXCELLENT, viszont futásom alatt jó 1 km távolságot hozzáadott a megtetthez és időben is csalt és a googlemapson is pontatlanul jelölte, h merre futok (viszont annyival nem, h az +1km-t jelentett volna). Viszont kocsiban meg pontos volt. A sportypal gyenge jelet talál, szakadozik és pontatlan a térképben viszont az időt és a távolságot pontosan méri. Teljes a kavarodás :shock:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #90 Dátum: 2009, 11 05, 00:53:21 »
Az iPhone GPS jelét megtudom osztani a laptoppal? Pl. Viharvadászathoz. :D

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #91 Dátum: 2009, 12 18, 19:13:30 »
Hi Guys!

Én is új vagyok, omnia után. Én egyelőre ragaszkodom az IGO-hoz, bár egy kicsit mintha késne. A Navigont erőltetném, mert úgy hallotam, hogy jó, de Magyarországosat még nem találtam
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #92 Dátum: 2009, 12 20, 20:34:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hi Guys!

Én is új vagyok, omnia után. Én egyelőre ragaszkodom az IGO-hoz, bár egy kicsit mintha késne. A Navigont erőltetném, mert úgy hallotam, hogy jó, de Magyarországosat még nem találtam

Teljes "Európás" nem jó?  :D A JB-s változatra úgy tudom most készült el a Magyar hang. Szerintem a Navigon sokkal jobban néz ki, de az IGO pontosabb, ráadásul már okosították is.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #93 Dátum: 2010, 02 21, 10:35:37 »
IGO Europe 1.2 frissítést mától le lehet tölteni. Én frissítettem és láss csodát, a Magyar térképet kihagyták! klassz...

de úgy látom már áll a bál...

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #94 Dátum: 2010, 02 21, 14:51:44 »
ok, azóta már használom mindkettőt, ez az 1.2 viszont érdekelne.
A Navigonnak frissebb a térképe (szerintem)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #95 Dátum: 2010, 04 01, 09:09:56 »
Navigon 1.5, szifonról idézek:

#  NAVIGON MyRoutes funkció. Személyre szabott ajánlást ad útvonaltervezéskor. Mindig háromféle útvonalat ajánl: egyiknél a sofőr vezetési szokásait, az adott hét napját és vezetés idejét is számításba veszi.

# Kapcsolódhatsz twitterre és Facebookra. Lehetővé teszi az aktuális pozíció, úti cél és az érkezés várható idejének továbbítását a navigáció megszakítása nélkül.

# Panorama View 3D. NASA digitalizált adatait használtja fel, így a sofőr a készüléken is láthatja mi van előtte/mellette. A 3D-s látvány beépítésre került a térképekbe, így nem használ adatforgalmat, viszont alkalmazáson belüli vásárlással lehet csak hozzájutni

Nem elérhető janek

  • Hozzászólások: 17
  • PDA: HTC HD2
  • PDA ROM: HTC WWE EastEurope 1.66.479.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #96 Dátum: 2010, 06 15, 11:09:13 »
Szevasztok!

Mostanában nem született új hozzászólás ebben a témában, ezért szeretném megkérdezni a hozzá értőket, hogy esetleg bekövetkezett-e valamilyen változás az iPhone 3GS és és az iGO viszonyában?

Én amióta PDA-t használok azóta Win Mobilt használok, és a számomra talán a legfontosabb alkalmazás az autós navigáció, amire több programot is kipróbáltam, de Win Mobilra, számomra egyértelműen az iGO-volt a legjobb.

Azonban valami megmagyarázhatatlan oknál fogva  egyre többször üti fel a fejembe magát a gondolat, hogy ki kellene próbálni az iPhone-t.
Azonban ennek az az elengedhetetlen feltétele, hogy az iGO rendben és pontosan fusson az iPhoe-on.
Ha jól olvastam, a pár napja bejelentett új operációs rendszer, már megoldja alapból, hogy fusson a navigáció, és vele párhuzamosan tudjuk kezelni pl a bejövő hívásokat.

Akinek van a témában tapasztalata írja már le legyen szíves, hogy a jelen pillanatban, megoldották-e az iGO problémáit az iPhone-on, vagy az iGO-t továbbra is el kell rajta felejteni.

A választ előre is köszönöm!

Üdv!