Okostelefon fórum | Samsung Galaxy S3 | HTC One X | Apple iPhone iPad
Multiplatform alkalmazások => Waze => A témát indította: marcedli - 2012, 02 12, 21:32:52
-
Bár elég sok info található a waze fórumán, ha gondoljátok, problémáitokat itt is jelezhetitek. Ha tudunk, segítünk, ha nem, továbbítjuk a waze csapatnak.
Alapok:
A terképszerkesztés wikije (http://www.waze.com/wiki/index.php/Hungary#Hogyan_haszn.C3.A1lhatod_a_Cartouche-t) (a Cartouch-ra vonatkozik ugyan, de az általános alapelvek és irányelvek megegyeznek.)
Térképszerkesztést segítő plugin (http://www.waze.hu/index.php/wmcs/) firefoxhoz és chromehoz.
A Waze térképszerkesztő (https://world.waze.com/editor/) direkt linkje.
-
Ez mi, mire jó?
"- a településeken belüli utcák esetében használd a Rögzítés (Lock) funkciót "
-
Ez mi, mire jó?
"- a településeken belüli utcák esetében használd a Rögzítés (Lock) funkciót "
a waze a későbbi használati adatok (gps) alapján igazítja az utat. ezt lehet vele pl megakadályozni
én nem szoktam lockolni, de majd utánanézek, mikor érdemes igazán használni
icecreamed - tapatalked
-
a waze a későbbi használati adatok (gps) alapján igazítja az utat. ezt lehet vele pl megakadályozni
én nem szoktam lockolni, de majd utánanézek, mikor érdemes igazán használni
icecreamed - tapatalked
Nem tudom, hogy ez okozza-e, de Újpest központjában van több lockolt utca is, és ha berajzolok egy hiányzó utcát belekötve, nem engedi elmenteni, mondván nincs hozzá jogom. Máshol rosszul van beállítva a haladási irány, kétirányú utca egyirányúnak van állítva és nem engedi módosítani, szintén a lockolás miatt.
-
Nem tudom, hogy ez okozza-e, de Újpest központjában van több lockolt utca is, és ha berajzolok egy hiányzó utcát belekötve, nem engedi elmenteni, mondván nincs hozzá jogom. Máshol rosszul van beállítva a haladási irány, kétirányú utca egyirányúnak van állítva és nem engedi módosítani, szintén a lockolás miatt.
itt tudsz unlockot kérni, mondd meg, melyik utakra szeretnéd:
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=161&t=14516 (http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=161&t=14516)
-
itt tudsz unlockot kérni, mondd meg, melyik utakra szeretnéd:
http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=161&t=14516 (http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=161&t=14516)
Akkor már egyszerűbb, ha megírom hibajelzésben és majd javítják. Mindenesetre nem értem ki az a balfék, aki egy 2 km hosszú utcából lelockol egy 100 méteres szakaszt. ::)
-
Akkor már egyszerűbb, ha megírom hibajelzésben és majd javítják. Mindenesetre nem értem ki az a balfék, aki egy 2 km hosszú utcából lelockol egy 100 méteres szakaszt. ::)
mondd meg melyik, és megnézem. ha cssk nem pulsarxp lockolta, talán fel tudom oldani
icecreamed - tapatalked
-
mondd meg melyik, és megnézem. ha cssk nem pulsarxp lockolta, talán fel tudom oldani
icecreamed - tapatalked
- Liszt F. u. - Templom u. kereszteződés - nem lehet beállítani, hogy lehet balra kanyarodni a Liszt F. utcából
- Tél u. - István út kereszteződés - Ott a valóságban nincs kanyarodó sáv, de nem törölhető. A Tél utcáról "telizöldön" lehet jobbra kanyarodni az István útra.
- A Jókai utca a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között kétirányú
- A Lebstück Mária utcából a Petőfi utcába jobbra és balra is lehet kanyarodni. A Petőfi u. korábban egyirányúra volt állítva a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között, de azt tudtam módosítani.
- Ugyanitt A Petőfi utcából lehet a Lebstück Mária utcába jobbra kanyarodni és egyenesen is tovább lehet hajtani.
-
- Liszt F. u. - Templom u. kereszteződés - nem lehet beállítani, hogy lehet balra kanyarodni a Liszt F. utcából
- Tél u. - István út kereszteződés - Ott a valóságban nincs kanyarodó sáv, de nem törölhető. A Tél utcáról "telizöldön" lehet jobbra kanyarodni az István útra.
- A Jókai utca a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között kétirányú
- A Lebstück Mária utcából a Petőfi utcába jobbra és balra is lehet kanyarodni. A Petőfi u. korábban egyirányúra volt állítva a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között, de azt tudtam módosítani.
- Ugyanitt A Petőfi utcából lehet a Lebstück Mária utcába jobbra kanyarodni és egyenesen is tovább lehet hajtani.
Ez az átka ha mindenki szerkeszthet mindent! :hmm:
Én még nem találtam stabil verziót pedig minden belinkelt, ajánlott, marketest próbáltam!! :(
-
mondd meg melyik, és megnézem. ha cssk nem pulsarxp lockolta, talán fel tudom oldani
icecreamed - tapatalked
Nekem is be kellenne raknom egy utcát, nem írnád le, hogyan kell szerkeszteni? Pl az első hsz faq linkjéből: hogyan kell térképszerkesztői jogot igényelni?
-
Ez az átka ha mindenki szerkeszthet mindent! :hmm:
Én még nem találtam stabil verziót pedig minden belinkelt, ajánlott, marketest próbáltam!! :(
Egyszerűen csak nem szabad megengedni mezei júzereknek, hogy lockoljanak útszakaszokat. A másik, hogy szerencsésebb lenne, ha az újonnan felvitt utak alapértelmezése a "kétirányú" lenne, mert ugye általában olyanok az utcák. Így még véletlenül is egyirányú maradhat egy útszakasz.
-
Nekem is be kellenne raknom egy utcát, nem írnád le, hogyan kell szerkeszteni? Pl az első hsz faq linkjéből: hogyan kell térképszerkesztői jogot igényelni?
Simán a waze neveddel és jelszavaddal beloggolsz https://world.waze.com/editor/
Elég egyértelmű. A + jelnél kiválasztod a Road-ot. Ekkor megjelenik a kurzorodnál egy karika. Oda viszed, ahova akarod az utcát, majd klikk. Húzod, a töréseknél megint klikk. A végén dupla klikk. Ha másik úthoz csatlakoztatod, akkor ha jó helyen van a kurzor, a másik út színe megváltozik. Különben nem kötődik a két út. (ezzel néha kell játszani) Ha megvan, bal oldalon beállítod amit akarsz (út típusa, haladási irány, utca neve...), a kereszteződéseknél pedig a továbbhaladás engedélyezett irányát.
-
Simán a waze neveddel és jelszavaddal beloggolsz https://world.waze.com/editor/
Elég egyértelmű. A + jelnél kiválasztod a Road-ot. Ekkor megjelenik a kurzorodnál egy karika. Oda viszed, ahova akarod az utcát, majd klikk. Húzod, a töréseknél megint klikk. A végén dupla klikk. Ha másik úthoz csatlakoztatod, akkor ha jó helyen van a kurzor, a másik út színe megváltozik. Különben nem kötődik a két út. (ezzel néha kell játszani) Ha megvan, bal oldalon beállítod amit akarsz (út típusa, haladási irány, utca neve...), a kereszteződéseknél pedig a továbbhaladás engedélyezett irányát.
köszi :ok:
-
Simán a waze neveddel és jelszavaddal beloggolsz https://world.waze.com/editor/
Elég egyértelmű. A + jelnél kiválasztod a Road-ot. Ekkor megjelenik a kurzorodnál egy karika. Oda viszed, ahova akarod az utcát, majd klikk. Húzod, a töréseknél megint klikk. A végén dupla klikk. Ha másik úthoz csatlakoztatod, akkor ha jó helyen van a kurzor, a másik út színe megváltozik. Különben nem kötődik a két út. (ezzel néha kell játszani) Ha megvan, bal oldalon beállítod amit akarsz (út típusa, haladási irány, utca neve...), a kereszteződéseknél pedig a továbbhaladás engedélyezett irányát.
Megpróbáltam, sikerült, de a mentésnél: "You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again."
-
Megpróbáltam, sikerült, de a mentésnél: "You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again."
ezeken a helyeken tudsz módosítani:
amerre jársz a Waze-el, annak az 1 km-es körzete, illetve ahol valaki area manager, ezt emailban kérheted a központtól
icecreamed - tapatalked
-
ezeken a helyeken tudsz módosítani:
amerre jársz a Waze-el, annak az 1 km-es körzete, illetve ahol valaki area manager, ezt emailban kérheted a központtól
icecreamed - tapatalked
Az 1 km bőven stimmel, sztem még nincs rendesen kiforrva, vagy mittudom én :)
-
Az 1 km bőven stimmel, sztem még nincs rendesen kiforrva, vagy mittudom én :)
és ugye a world szerveren nézted?
icecreamed - tapatalked
-
és ugye a world szerveren nézted?
icecreamed - tapatalked
Itt: https://world.waze.com/editor/
-
Itt: https://world.waze.com/editor/
a jobb felső sarokban kapcsold be a layer-ekből a legalsót, és akkor látod, hogy ahol világos, ott tudsz szerkeszteni, ahol sötét, ott nem
icecreamed - tapatalked
-
a jobb felső sarokban kapcsold be a layer-ekből a legalsót, és akkor látod, hogy ahol világos, ott tudsz szerkeszteni, ahol sötét, ott nem
icecreamed - tapatalked
Köszi megnéztem. Bőven benne van a szerkeszthető részben. Na majd utánanézek, mert nem nagyon néztem át a működést
-
@frici
A pfc fórumon frici most dobta be, egy része lockolva van, én meg nem tudom szerkeszteni, mert épp abban a sávban nincs jogosultség. Rápillantana valaki? BP IV. kerület
- Liszt F. u. - Templom u. kereszteződés - nem lehet beállítani, hogy lehet balra kanyarodni a Liszt F. utcából
kész
- Tél u. - István út kereszteződés - Ott a valóságban nincs kanyarodó sáv, de nem törölhető. A Tél utcáról "telizöldön" lehet jobbra kanyarodni az István útra.
Ezt nem teljesen értem. Szerintem minden úgy van ahogy itt is:
http://maps.google.hu/maps?q=Budapest,+T%C3%A9l+utca&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.555489,19.089625&spn=0.001102,0.002411&sll=47.4814,19.06322&sspn=0.141304,0.308647&oq=budapest+t%C3%A9l+u&hnear=Budapest,+IV.+ker%C3%BClet,+T%C3%A9l+utca&t=k&z=19 (http://maps.google.hu/maps?q=Budapest,+T%C3%A9l+utca&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.555489,19.089625&spn=0.001102,0.002411&sll=47.4814,19.06322&sspn=0.141304,0.308647&oq=budapest+t%C3%A9l+u&hnear=Budapest,+IV.+ker%C3%BClet,+T%C3%A9l+utca&t=k&z=19)
- A Jókai utca a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között kétirányú
kész
- A Lebstück Mária utcából a Petőfi utcába jobbra és balra is lehet kanyarodni. A Petőfi u. korábban egyirányúra volt állítva a Kassai utca és a Lebstück Mária utca között, de azt tudtam módosítani.
kész
- Ugyanitt A Petőfi utcából lehet a Lebstück Mária utcába jobbra kanyarodni és egyenesen is tovább lehet hajtani.
és ez is kész
Köszönjük a tolmácsolást, és az észrevételezőnek is a hibabejelentést ;)
icecreamed - tapatalked
icecreamed - tapatalked
-
a waze a későbbi használati adatok (gps) alapján igazítja az utat. ezt lehet vele pl megakadályozni
én nem szoktam lockolni, de majd utánanézek, mikor érdemes igazán használni
icecreamed - tapatalked
sziasztok!
ha már voltatok olyan aranyosak, és csináltatok ide egy waze fórumot igyekszem segíteni nektek. :taps:
A fent említett téma már nem aktuális. régebben a gps track módosította az út helyzetét, és ez nagy gáz volt, ha valakinek 20-30 méteres szórása volt éppen. De ez a funkció már nem él.
-
sziasztok!
ha már voltatok olyan aranyosak, és csináltatok ide egy waze fórumot igyekszem segíteni nektek. :taps:
A fent említett téma már nem aktuális. régebben a gps track módosította az út helyzetét, és ez nagy gáz volt, ha valakinek 20-30 méteres szórása volt éppen. De ez a funkció már nem él.
üdv itt is :)
icecreamed - tapatalked
-
üdv itt is :)
icecreamed - tapatalked
szia!
gondoltam így egyszerűbb, mint neked átmásolgatni a kéréseket egyik fórumból a másikba, majd vissza :)
-
szia!
gondoltam így egyszerűbb, mint neked átmásolgatni a kéréseket egyik fórumból a másikba, majd vissza :)
mégse spóroltál meg nekem egy lépést se.. :D
icecreamed - tapatalked
-
mégse spóroltál meg nekem egy lépést se.. :D
icecreamed - tapatalked
majd mostantól ;)
-
@frici
készEzt nem teljesen értem. Szerintem minden úgy van ahogy itt is:
http://maps.google.hu/maps?q=Budapest,+T%C3%A9l+utca&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.555489,19.089625&spn=0.001102,0.002411&sll=47.4814,19.06322&sspn=0.141304,0.308647&oq=budapest+t%C3%A9l+u&hnear=Budapest,+IV.+ker%C3%BClet,+T%C3%A9l+utca&t=k&z=19 (http://maps.google.hu/maps?q=Budapest,+T%C3%A9l+utca&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.555489,19.089625&spn=0.001102,0.002411&sll=47.4814,19.06322&sspn=0.141304,0.308647&oq=budapest+t%C3%A9l+u&hnear=Budapest,+IV.+ker%C3%BClet,+T%C3%A9l+utca&t=k&z=19)
Nézzétek meg térkép nézetben is a google-n és megértitek miről beszélek. Az a háromszög tévesen van járdaszigetnek jelölve. Az csak a nyom, ahogy az autók kanyarodás közben kijárták az utat. A kanyarodósáv ilyen jelölése akkor lenne helyes, ha az még a jelzőlámpa előtt kezdődne és független lenne a kanyarodás a lámpától. De ez nem így van, a lámpa "telizöldjére" lehet minden irányba továbbhaladni.
-
Csak most látom, hogy mennyi marhaság van a google térképén. Ezen a környéken a lakótelepi gyalogutakat mind rendes útnak jelöli. ::)
-
A XIII. ker. Reitter Ferenc utca észak felé szinte az összes kereszteződésben piros nyílra volt állítva több irányba is. Hármat nem tudtam módosítani: Szegedi út, Ambrus utca, Fáy utca
-
A XIII. ker. Reitter Ferenc utca észak felé szinte az összes kereszteződésben piros nyílra volt állítva több irányba is. Hármat nem tudtam módosítani: Szegedi út, Ambrus utca, Fáy utca
Az mit jelent? Egyirányú, és abba az irányba (elvileg) nem lehet haladni?
-
Siker, mégsem én voltam a balfék :) Úgy látszódott, mintha be lennék jelentkezve, pedig ezek szerint nem, mert sokadik SAVE nyomkodásra végre feldobta, hogy jelentkezzek be, megtörtént, utána már elmentette az utat :ok: (mindig ellenőriztem, hogy be vagyok-e jelentkezve)
-
Siker, mégsem én voltam a balfék :) Úgy látszódott, mintha be lennék jelentkezve, pedig ezek szerint nem, mert sokadik SAVE nyomkodásra végre feldobta, hogy jelentkezzek be, megtörtént, utána már elmentette az utat :ok: (mindig ellenőriztem, hogy be vagyok-e jelentkezve)
töröld a browser cache-t, néha nem árt ;)
icecreamed - tapatalked
-
töröld a browser cache-t, néha nem árt ;)
icecreamed - tapatalked
Néha viszont kifejezetten ártalmas vaktában törölgetni :) Karban szoktam tartani a böngészőmet ( ;)), de nem ez volt a probléma. Egy utca mentése után megint rákezdett, pedig limiten belül vagyok. Na mindegy, majd kiforrja magát
-
Mennyi idő múlva 'frissül be' az éles waze térképre a mentésem?
-
Siker, mégsem én voltam a balfék :) Úgy látszódott, mintha be lennék jelentkezve, pedig ezek szerint nem, mert sokadik SAVE nyomkodásra végre feldobta, hogy jelentkezzek be, megtörtént, utána már elmentette az utat :ok: (mindig ellenőriztem, hogy be vagyok-e jelentkezve)
Ilyet nekem is csinált. 2 órányi szerkesztgetés után nem reagált a mentésre, pedig látszólag be voltam logolva. Kijelentkeztem, majd vissza és újra jó volt.
-
Az mit jelent? Egyirányú, és abba az irányba (elvileg) nem lehet haladni?
Ez egy osztottpályás út. Lényegében két egyirányú út egymás mellett. Ellenkező irányba eleve nem enged az adott oldalon, viszont itt a haladási irány is több helyen tíltva volt, így nem tud rátervezni a program. Bonyolítja, hogy az ilyen utakon a kereszteződésekben még külön kétirányú átkötést is kell csinálni.
-
Mennyi idő múlva 'frissül be' az éles waze térképre a mentésem?
A leírás szerint 5 nap, a talin círka tizet mondtak a srácok, valójában… :-X Van amit feb. 2-án szerkesztettem be és még nincs a térképen.
-
A leírás szerint 5 nap, a talin círka tizet mondtak a srácok, valójában… :-X Van amit feb. 2-án szerkesztettem be és még nincs a térképen.
Tehát 5+10=15+02+02=19 nap, még van két napod :D
-
Ez egy osztottpályás út. Lényegében két egyirányú út egymás mellett. Ellenkező irányba eleve nem enged az adott oldalon, viszont itt a haladási irány is több helyen tíltva volt, így nem tud rátervezni a program. Bonyolítja, hogy az ilyen utakon a kereszteződésekben még külön kétirányú átkötést is kell csinálni.
Általánosságban kérdeztem..., mert egyirányúnak jelöl egy szakaszt nálunk is, ami bőven kétirányú
-
Általánosságban kérdeztem..., mert egyirányúnak jelöl egy szakaszt nálunk is, ami bőven kétirányú
Ez az amit már írtam is, hogy alapból egyirányú egy utca, mikor felrakod a térképre. Aztán lehet, hogy úgy felejtik. Ezért lenne szerencsésebb, ha kétirányú lenne a szerkesztőben a kiindulás, mert az utcák többsége az.
Állítsd át, ha engedi.
-
Ez az amit már írtam is, hogy alapból egyirányú egy utca, mikor felrakod a térképre. Aztán lehet, hogy úgy felejtik. Ezért lenne szerencsésebb, ha kétirányú lenne a szerkesztőben a kiindulás, mert az utcák többsége az.
Állítsd át, ha engedi.
Eh mind1, elbeszélünk egymás mellett :D
Lényeg, hogy most már kétirányú :D
-
Ó de jó, mikor fél órát szerkesztgetek egy területet, majd a legelső műveletre kiírja, hogy nincs hozzá jogom és így az egész munkám kárba vész. >:(
A Külső Váci út környéke "kissé" el van hanyagolva. Nevetséges, hogy jobbra kis ívben ne lehetne kanyarodni. 2 éve egyirányú utcák még mindig nincsenek átállítva. Persze nekem nem engedi a Váci úthoz kapcsolódókat módosítani, mert a Váci út zárolva van. Hiányzik a Fóti útról a Váci útra kanyarodó sáv a Cérnagyár előtt.
-
Ó de jó, mikor fél órát szerkesztgetek egy területet, majd a legelső műveletre kiírja, hogy nincs hozzá jogom és így az egész munkám kárba vész. >:(
A Külső Váci út környéke "kissé" el van hanyagolva. Nevetséges, hogy jobbra kis ívben ne lehetne kanyarodni. 2 éve egyirányú utcák még mindig nincsenek átállítva. Persze nekem nem engedi a Váci úthoz kapcsolódókat módosítani, mert a Váci út zárolva van. Hiányzik a Fóti útról a Váci útra kanyarodó sáv a Cérnagyár előtt.
légy area manager arra...
icecreamed - tapatalked
-
Nézzétek meg térkép nézetben is a google-n és megértitek miről beszélek. Az a háromszög tévesen van járdaszigetnek jelölve. Az csak a nyom, ahogy az autók kanyarodás közben kijárták az utat. A kanyarodósáv ilyen jelölése akkor lenne helyes, ha az még a jelzőlámpa előtt kezdődne és független lenne a kanyarodás a lámpától. De ez nem így van, a lámpa "telizöldjére" lehet minden irányba továbbhaladni.
áh, értem már :)
Javítom :)
-
Mennyi idő múlva 'frissül be' az éles waze térképre a mentésem?
hát ez nehéz kérdés :)
a target 3-4 naponta. Jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy ma frissült a 02.12 állapotra. Szóval benne csúszás. Ennek oka, hogy még vannak scriptek amiket nem írtak át, vagyis folyamatban van, és ameddig a régi térkép szerkesztő ől (Cartouche_old) addig ez a szkript napogik (6-8 nap) fut.
Nyár elejére ígérik, hogy vissza áll a rend.
-
A kanyarodási irányok az egyes "node"-okhoz kapcsolódnak, így nem frissül velük a kapcsolódó utak "update time" értéke. Szóval elképzelhető, hogy valaki most állítgatta az irányokat, de mégis tavalyinak tűnik az utolsó szerkesztési időpont.
A lock-ról annyit, hogy ha veled azonos szintű lockolta az utat (az updated by -nál a user neve utáni szám megegyezik a te rangoddal (0 - sima user, 2 - area manager, 3 country manager, 4- pulsarxp)), akkor szerkesztheted azt a szakaszt, ha nagyobb, akkor nem.
-
Kicsit felgyorsultak az események, Magyarországot érintő Waze HQ-s tervek vannak kilátásban, ezért kérlek benneteket, hogy aki érez magában egy kis térképszerkesztői vénát és szívesen segítene a térkép koordinált szerkesztésében, az jelentkezzen a HAMI levelezőlistára, hogy megbeszélhessük a részleteket!
A levelezőlistára itt lehet jelentkezni:
https://groups.google.com/group/wazehami (https://groups.google.com/group/wazehami)
-
Kicsit felgyorsultak az események, Magyarországot érintő Waze HQ-s tervek vannak kilátásban, ezért kérlek benneteket, hogy aki érez magában egy kis térképszerkesztői vénát és szívesen segítene a térkép koordinált szerkesztésében, az jelentkezzen a HAMI levelezőlistára, hogy megbeszélhessük a részleteket!
A levelezőlistára itt lehet jelentkezni:
https://groups.google.com/group/wazehami (https://groups.google.com/group/wazehami)
Lehet benevezek :ok: Melyik értesítési módszer a legjobb? Menet közben lehet változtatni?
-
Lehet benevezek :ok: Melyik értesítési módszer a legjobb? Menet közben lehet változtatni?
Illetve egy benevezés előtt lenne egy kérdésem. Ez ugye nem olyan lesz, mint a mostani térképszerkesztő, hogy órákig molyol az ember, majd nem engedi menteni, pedig minden feltétel adott? :D Majd hetvenkettedszerre belefárad és elmenti
Vagy így helyes? :D
(https://lh5.googleusercontent.com/-9H-MdEcTte4/T0n_yGLLpEI/AAAAAAAAB80/N3vxb7_mhMs/s263/N%25C3%25A9vtelen.png)
-
Illetve egy benevezés előtt lenne egy kérdésem. Ez ugye nem olyan lesz, mint a mostani térképszerkesztő, hogy órákig molyol az ember, majd nem engedi menteni, pedig minden feltétel adott? :D Majd hetvenkettedszerre belefárad és elmenti
Vagy így helyes? :D
(https://lh5.googleusercontent.com/-9H-MdEcTte4/T0n_yGLLpEI/AAAAAAAAB80/N3vxb7_mhMs/s263/N%25C3%25A9vtelen.png)
rofl, jó a kép ;)
el kell, hogy keserítselek, a papiros az papiros marad, attól még hogy többet nézed, nem változik ;)
ments kis lépésenként
icecreamed - tapatalked
-
rofl, jó a kép ;)
el kell, hogy keserítselek, a papiros az papiros marad, attól még hogy többet nézed, nem változik ;)
ments kis lépésenként
icecreamed - tapatalked
megpróbálom :ok:
-
rofl, jó a kép ;)
el kell, hogy keserítselek, a papiros az papiros marad, attól még hogy többet nézed, nem változik ;)
ments kis lépésenként
icecreamed - tapatalked
Majdnem megkajálta, hogy az első változtatás után rámentettem. Jóval több ideig gondolkozott, és csak aután dobta ki, hogy inkább még sincs jogom szerkeszteni :D. Eddig 200m-t sikerült megetetnem vele, még a jó múltkor :hmm:
-
Majdnem megkajálta, hogy az első változtatás után rámentettem. Jóval több ideig gondolkozott, és csak aután dobta ki, hogy inkább még sincs jogom szerkeszteni :D. Eddig 200m-t sikerült megetetnem vele, még a jó múltkor :hmm:
kérjél am jogot, úgy egyszerűbb....
a Waze oldalon a wikiben megtalálod, hogyan kell
icecreamed - tapatalked
-
kérjél am jogot, úgy egyszerűbb....
a Waze oldalon a wikiben megtalálod, hogyan kell
icecreamed - tapatalked
Nekem most kezd teljesen elmenni a kedvem tőle >:( 5 percig a szerverre vár, majd kiírja: An error occurred while saving. Please try again. Persze az elején engedett menteni, úgyhogy most semmi se jó. És ezt játszom 2 órája. :-[ :-[ :-[
-
Arról nem is beszélve, hogy ami most szerkesztek az az újpesti Fóti út. Pár hete még helyesen osztott pályásnak volt szerkesztve. Csak az átépítése óta megváltozott kanyarodási irányok nem stimmeltek, de azokat megcsináltam. Erre valaki a két útpályából csinált egy kétirányú utat. >:(
-
Nekem most kezd teljesen elmenni a kedvem tőle >:( 5 percig a szerverre vár, majd kiírja: An error occurred while saving. Please try again. Persze az elején engedett menteni, úgyhogy most semmi se jó. És ezt játszom 2 órája. :-[ :-[ :-[
van amikor érdemes, van amikor nem.
én már rájöttem: ha van kedvem hozzá, de csak küszködés a szervermiatt, inkább nem erőltetem....ellenkező esetben rohadtul felcseszem magam, és nem éri meg
icecreamed - tapatalked
-
van amikor érdemes, van amikor nem.
én már rájöttem: ha van kedvem hozzá, de csak küszködés a szervermiatt, inkább nem erőltetem....ellenkező esetben rohadtul felcseszem magam, és nem éri meg
icecreamed - tapatalked
Az a baj, hogy belefeledkezem és már 50-60 lépésnél tartok, mikor rájövök, hogy nem tudok menteni.
-
Az a baj, hogy belefeledkezem és már 50-60 lépésnél tartok, mikor rájövök, hogy nem tudok menteni.
ne is mondd, tegnapelőtt 97-nél adta be a kulcsot nekem ;)
2x...
más: kezdődik az mwc, cikkezzünk :)
icecreamed - tapatalked
-
ne is mondd, tegnapelőtt 97-nél adta be a kulcsot nekem ;)
2x...
más: kezdődik az mwc, cikkezzünk :)
icecreamed - tapatalked
khmmm…
-
Folyamatos megint:
"An error occurred while saving.
Please try again."
-
Folyamatos megint:
"An error occurred while saving.
Please try again."
No. Minden kb. tizedik mentési kísérletnél kissé változik a hibaüzenet (ugyan azt az egy dolgot próbálom elmenteni már 30 perce):
"You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again."
Kezd kissé komikussá válni ez az egész :)
-
No. Minden kb. tizedik mentési kísérletnél kissé változik a hibaüzenet (ugyan azt az egy dolgot próbálom elmenteni már 30 perce):
"You have no permissions to make some of the changes.
Please check and try again."
Kezd kissé komikussá válni ez az egész :)
Olyan úthoz akarsz kapcsolatot szerkeszteni, amit csak a nagyok "piszkálhatnak", mint pl. a főközlekedési utak. Én is ettől mentem falnak.
-
Olyan úthoz akarsz kapcsolatot szerkeszteni, amit csak a nagyok "piszkálhatnak", mint pl. a főközlekedési utak. Én is ettől mentem falnak.
sejtettem, h ilyesmi lehet, köszi
-
sejtettem, h ilyesmi lehet, köszi
ne tököljetek már ennyit:
kérjetek area manager jogot (reggel kértem, 5 perc múlva megvolt), akkor fogod tudni szerkeszteni, hacsak nem pulsarxp lockolta, de tőle is kérhetsz feloldást
http://www.waze.com/wiki/index.php/Area_Manager#How_to_Become_an_Area_Manager
icecreamed - tapatalked
-
ne tököljetek már ennyit:
kérjetek area manager jogot (reggel kértem, 5 perc múlva megvolt), akkor fogod tudni szerkeszteni, hacsak nem pulsarxp lockolta, de tőle is kérhetsz feloldást
http://www.waze.com/wiki/index.php/Area_Manager#How_to_Become_an_Area_Manager (http://www.waze.com/wiki/index.php/Area_Manager#How_to_Become_an_Area_Manager)
icecreamed - tapatalked
Kijátszottam őket. Nem csatlakoztattam bele abba az útba, amit manager felügyel. Így zsákutcát kreáltam :D Majd megoldják a waze-brigádosok :) Látniuk kellene ezt a problémát, és kezelni
-
Kijátszottam őket. Nem csatlakoztattam bele abba az útba, amit manager felügyel. Így zsákutcát kreáltam :D Majd megoldják a waze-brigádosok :) Látniuk kellene ezt a problémát, és kezelni
Jelezd térképhibának és még plusz pontot is kapsz érte! :D
-
Jelezd térképhibának és még plusz pontot is kapsz érte! :D
rotfl rotfl
-
Majd megoldják a waze-brigádosok :) Látniuk kellene ezt a problémát, és kezelni
Na, ennek 2 oka van:
1, megjelentek a vandálok. Nagyon szépen elkezdték törölgetni a munkánkat/munkátokat. Emiatt gyors megoldásként az lett a döntés, hogy az autópályák és az első rendű utak lockolva lettek, így azok szerkeszthetik akiknek legalább olyan szintű hozzáférése van, mint a lockolónak (Szóval AreaManager)
2, Ahogy egyre jobban fejlődik a térkép, úgy szigorodnak a jogok. Ennek az a logikus magyarázata, hogy amíg 2 évvel ezelőtt efektíve nem lehetett kárt tenni, addig mára tuti ideggörcsöt kapnánk (mindenki aki legalább egyet szerkesztett a térképen), ha valamelyik nap azt vennénk észre a kliensben, hogy véletlenül vagy szánt szándékkal törölve lett fél Magyarország.
Szóval ahol szerkesztetek kérjetek AreaManager jogot, kellemesebb érzés úgy szerkeszteni, ráadásul nem kell hozzá bejárni az egész környéket, hogy jogosultságot szerezzetek.
Egyébként az év második felére változni fog a jogosultságkezelés és az egyes utakat forgalmasságuk alapján fogják besorolni.
Pl az autópályák és Budapest fő útjai csak magasabb jogosultsággal lesznek szerkeszthetőek.
Ez addig nem kerül bevezetésre, amíg megfelelő forgalom és viszonylag kiépített térkép nem áll rendelkezésre.
Ha valamit nem tudtok megcsinálni, akkor ha itt jelzitek, vagy ezen a fórumon: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=164&t=7010 (http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=164&t=7010)
akkor valaki gyorsan megoldja a problémát :)
-
hmmmm...
icecreamed - tapatalked
-
Na, ennek 2 oka van:
1, megjelentek a vandálok. ...ha valamelyik nap azt vennénk észre a kliensben, hogy véletlenül vagy szánt szándékkal törölve lett fél Magyarország.
Szóval ahol szerkesztetek kérjetek AreaManager jogot, kellemesebb érzés úgy szerkeszteni, ráadásul nem kell hozzá bejárni az egész környéket, hogy jogosultságot szerezzetek.
azért remélem, a központ a frissítések előtt csinál biztonsági mentést....legalább néha...
icecreamed - tapatalked
-
Miután a térképszerkesztővel felvittem egy új utat a térképre, hogyan tudom jóvá hagyni? Szóval sosem lesz vége, mert az egeremmel bármit csinálok, csak húzza maga után az vonalat...
-
Miután a térképszerkesztővel felvittem egy új utat a térképre, hogyan tudom jóvá hagyni? Szóval sosem lesz vége, mert az egeremmel bármit csinálok, csak húzza maga után az vonalat...
Duplakatt? Próbáltad már?
Sent with my Ericsson GH197
-
Duplakatt? Próbáltad már?
Sent with my Ericsson GH197
Köszi, sikerült és függő lettem. :)
-
Köszi, sikerült és függő lettem. :)
hehe ;) többekkel megtörtént már... :D
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
-
A térképszerkeszteseimet hány nap múlva fogom látni a naviban?
-
A térképszerkeszteseimet hány nap múlva fogom látni a naviban?
a következő frissítéskor, mostanában 3-4 nap, itt követheted:
http://status.waze.com
téged az intl szerver érdekel
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
-
Végre frissült és látom a helyeket, utakat amiket én hoztam létre/szerkesztettem. :)
-
Végre frissült és látom a helyeket, utakat amiket én hoztam létre/szerkesztettem. :)
És azóta 2 alkalommal ;D frissült...
Sent with my Ericsson GH197
-
És azóta 2 alkalommal ;D frissült...
Sent with my Ericsson GH197
Már frissülget 1-2 naponta úgy látom. :)
-
Már frissülget 1-2 naponta úgy látom. :)
Pssssszzt!
Sent with my Ericsson GH197
-
A street level beállítás mire jó? Úgy értem általában 0, de mi van ha plusz vagy mínusz irányba állítom?
-
A street level beállítás mire jó? Úgy értem általában 0, de mi van ha plusz vagy mínusz irányba állítom?
felüljáró 1, aluljáró -1, vasút vagy villamos, hév -5
ha szintet emelsz, vagy
csökkentesz, akkor ott nem lesz kereszteződés
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
-
felüljáró 1, aluljáró -1, vasút vagy villamos, hév -5
ha szintet emelsz, vagy
csökkentesz, akkor ott nem lesz kereszteződés
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
Köszi!
Van egyébként valami olyan waze fórum vagy bármi ahol élet is van és a többi terkepszerkesztővel felvehetem a kapcsolatot?
-
Köszi!
Van egyébként valami olyan waze fórum vagy bármi ahol élet is van és a többi terkepszerkesztővel felvehetem a kapcsolatot?
persze!
http://world.waze.com/forum/viewforum.php?f=25
de a fb falon is tudsz kérdezni
www.facebook.com/waze.hu
Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről
-
Tatabányán egy bizonyos felhasználó elkezdett utakat szerkeszteni pár napja, hete és rendszeresen olyan - eddig tökéletes - utakba botlok, ahol elfelejtette az útirányokat engedélyezni és többé nem tervez arra a waze... Én napi szinten azokat az utakat járom, ahol tudtam javítottam, de elég kellemetlen a dolog. Miért kell belenyúlni olyan útba, ami tökéletes volt? Egyre többen használják a wazét, ami akár azt is jelenthetné, hogy egyre tökéletesebb lesz, viszont, ha bárki belenyúlhat, akkor tönkre is tudják tenni... :(
-
Tatabányán egy bizonyos felhasználó elkezdett utakat szerkeszteni pár napja, hete és rendszeresen olyan - eddig tökéletes - utakba botlok, ahol elfelejtette az útirányokat engedélyezni és többé nem tervez arra a waze... Én napi szinten azokat az utakat járom, ahol tudtam javítottam, de elég kellemetlen a dolog. Miért kell belenyúlni olyan útba, ami tökéletes volt? Egyre többen használják a wazét, ami akár azt is jelenthetné, hogy egyre tökéletesebb lesz, viszont, ha bárki belenyúlhat, akkor tönkre is tudják tenni... :(
Az előbb említett fórumra is megírhatnád, de küldhetsz ide "permalink"-et is!
Nem lenne rossz tudni, hogy ki az...
Lehet hogy csak egy kis segítség kell neki!
Tapatalk 4 Bétával küldve GT-I9505-ről
-
Az előbb említett fórumra is megírhatnád, de küldhetsz ide "permalink"-et is!
Nem lenne rossz tudni, hogy ki az...
Lehet hogy csak egy kis segítség kell neki!
Tapatalk 4 Bétával küldve GT-I9505-ről
Már írtam a waze fórumra is. Rajta vagyunk a dolgon. Egyébként a felhasználó "csengeapu". Az összes tatabányai utat raillesztette a bing mapsre, holott tbányán van ahol 10-20 m eltérés van a bing map és a valós úthelyzetek között...
-
Már írtam a waze fórumra is. Rajta vagyunk a dolgon. Egyébként a felhasználó "csengeapu". Az összes tatabányai utat raillesztette a bing mapsre, holott tbányán van ahol 10-20 m eltérés van a bing map és a valós úthelyzetek között...
Az ciki, de nem elveszett dolog... A HAMI-ban mindent megtalálsz! :D
Mindent ki lehet javítani :D
-
Már írtam a waze fórumra is. Rajta vagyunk a dolgon. Egyébként a felhasználó "csengeapu". Az összes tatabányai utat raillesztette a bing mapsre, holott tbányán van ahol 10-20 m eltérés van a bing map és a valós úthelyzetek között...
látom, belehúztál a szerkesztésbe ;)
Sent with Tapatalk 4
-
látom, belehúztál a szerkesztésbe ;)
Sent with Tapatalk 4
Nincs sok időm rá, de orszagjarasom során sokat segít a waze, így amikor csak tehetem csinálom. :)
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
-
Miért van Szlovákiában minden úton legalább 4-es lock?
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9300-el
-
Miért van Szlovákiában minden úton legalább 4-es lock?
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9300-el
mert alaposak.
Ha tudsz szlovákul, biztos örömmel fogadnak a szlovák Waze fórumon.
Envoyé depuis mon GTi-9505 avec Tapatalk rapide!
-
https://www.waze.com/livemap?lon=16.42832&lat=46.96717&zoom=17 (https://www.waze.com/livemap?lon=16.42832&lat=46.96717&zoom=17)
A 8-as főút felüljárója Rátótnál felújítás miatt lezárva. Már 2. hete próbálom jelenteni, de a környéken a telefonom EDGE sebességgel "hasít", így hiába nyomok rá a küldésre, csak hibaüzenet jön vissza.
Egyébként nyitottak egy ideiglenes utat az átmenő forgalomnak, gonodolom, a falubeliek megelégelték, hogy rajtuk megy keresztül a főút teljes forgalma. Szerkesztettem szervizútként, de a 8-asra nem tudom bekötni, mert 3-as védelme van.
-
https://www.waze.com/livemap?lon=16.42832&lat=46.96717&zoom=17 (https://www.waze.com/livemap?lon=16.42832&lat=46.96717&zoom=17)
A 8-as főút felüljárója Rátótnál felújítás miatt lezárva. Már 2. hete próbálom jelenteni, de a környéken a telefonom EDGE sebességgel "hasít", így hiába nyomok rá a küldésre, csak hibaüzenet jön vissza.
Egyébként nyitottak egy ideiglenes utat az átmenő forgalomnak, gonodolom, a falubeliek megelégelték, hogy rajtuk megy keresztül a főút teljes forgalma. Szerkesztettem szervizútként, de a 8-asra nem tudom bekötni, mert 3-as védelme van.
bekotve.... valaki megelozott :)
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9295-el
-
A szerkesztett útjaim a Live Map-en már megjelentek, az app-ben csak részben. Ami megjelent, az is csak azután, miután már párszor végigmentem rajt autóval. Viszont van olyan rész, amit csak egy darabig rajzolt be, ha autóval rajta haladok, akkor megköszöni, hogy pontosítom a térképet, de nem rajzolja végig, úgy ahogy szerkesztettem. Van olyan is, amin napi szinten megyek végig, mégsem látom az alkalmazásban.
Hogy van ez?
-
A szerkesztett útjaim a Live Map-en már megjelentek, az app-ben csak részben. Ami megjelent, az is csak azután, miután már párszor végigmentem rajt autóval. Viszont van olyan rész, amit csak egy darabig rajzolt be, ha autóval rajta haladok, akkor megköszöni, hogy pontosítom a térképet, de nem rajzolja végig, úgy ahogy szerkesztettem. Van olyan is, amin napi szinten megyek végig, mégsem látom az alkalmazásban.
Hogy van ez?
amíg nincs neve az útnak (editorban piros), vagy nincs kipipálva, hogy "nincs város, nincs utca", addig nem látszik a kliensben, nem navigálható út
-
amíg nincs neve az útnak (editorban piros), vagy nincs kipipálva, hogy "nincs város, nincs utca", addig nem látszik a kliensben, nem navigálható út
Ő, ez nem igaz főnök :) ugyan ugy megjelenik, es haszbalhato is.
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9295-el
-
Ő, ez nem igaz főnök :) ugyan ugy megjelenik, es haszbalhato is.
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9295-el
láttál már paved roadot alapból engedélyezett csomópontokkal? :D
egyébként meg:
https://wiki.waze.com/wiki/Creating_and_editing_road_segments#Confirm_the_road_by_updating_details
akkor pontosítsuk: a hengerelt utak nem látszanak a kliensben, csak miután az editorban hozzányúlt valaki.
Az editorban rajzolt utak látszanak, még ha nincsenek is elnevezve.
-
láttál már paved roadot alapból engedélyezett csomópontokkal? :D
egyébként meg:
https://wiki.waze.com/wiki/Creating_and_editing_road_segments#Confirm_the_road_by_updating_details
akkor pontosítsuk: a hengerelt utak nem látszanak a kliensben, csak miután az editorban hozzányúlt valaki.
Az editorban rajzolt utak látszanak, még ha nincsenek is elnevezve.
Én tévedtem, mea culpa, jelzem nekik, hogy sz*r a wiki.
-
Én tévedtem, mea culpa, jelzem nekik, hogy sz*r a wiki.
Megesik a legjobbakkal is ;)
Tapatalk-kal küldve az én GT-I9295-el