xxu1anl1-romon nem müködik sajnos.
Pedig működik, valami nem jól van nálad, az enyémen is az a rom van (G357FZXXU1ANL1)Köszönöm,már sikerült. Az USB drivert kellett frissítenem a gépen meg a saját USB zsinórját kellett használnom.
Jól értem, hogy a Samus XEH romot, ami 1 file-os nem szabad feltenni, mert elszáll az imei. És a rom top
ikban linkelt 4 file-os az oké?
Ez a rom topikba tartozik, nem pedig ide, ide csak is a rootal kapcsolatos dolgok kerülhetnek, a választ is ott találod
Na, korai volt az örömködés: knox: system status: custom current binary:Samsung official, knox varranty void:0X0
ez most így nem teljesen oké, ugye?
Sajnos elakadtam. A 4 file-os romot // Samu XEH/ nem tudtam rootolni, így nem tudok tovább lépni a csc changer felé. Egyszerűen tar1után boot hiba, majd ismét download, tar 2 szintén a pda-ba, bebootol, és még a suprSU-t sem teszi fel. Odin 307 és 310-zel ugyanaz.Ennyi.
annak ugy is kell lenni-e
Az 1_lepes után a telónak nem is szabad elindulnia, csak a fehér Samsung feliratig
utána mehet fel a 2_lepes.tar fájl és annak felrakása után el kell indulnia
ha nagyon nem akarja az igazságot, akkor újra rakd fel a 4 fájlos romot és újra próbáld a rootot
Sziasztok
Bocs de új vagyok és csak azt kérdezném hogy akkor ez nem jár garancia vesztéssel ugye?? Csak mert a nevéből erre következtetnék...
Ha mindent jól csinálsz akkor nem nem jár gari vesztésselKöszönöm gyors válaszodat. Már root-oltam pár telót de nem voltak knox- osak...
Ezen a verzión menne a root?
(http://kephost.com/images/2015/09/18/Screenshot_2015-09-18-11-32-50.png)
Választ előre is köszönöm!
sziasztok.felraktam elméletileg a rootot a leirtakszerint,mivel az előző hozzászólónak ugyan az a telefonja mint nekem ezért én is azt raktam.amikor bekapcsoltam nem volt jó a telefon wifije,rádiója meg egy pár dolog,de a superusert meg semmit sem rakott fel.valami ötlet hogy mivan?
meg annyi lenne hogy telenor függő a telefon és most rootoltam volna elösször.nem volt rajta babrálva semmi.
mindent megcsináltam az első lépésig de se a telefon, se az odin nem csinált semmit. Most mi legyen?
Sziasztok.
A feleségemnek van egy rootolatlan gyári T-mobilos ace4-e, amin szeretnék romot cserélni, mert a gyári van rajta, és rengeteg probléma van vele. Olvastam erről az imei vesztésről a másik topikban, és nem szeretnék így járni. Le tudnátok nekem írni lépésről lépésre, hogy mit is kellene csinálnom. Van egy note3 készülékem is, de azt is csak rstwingo pontos leírása alapján tudtam megcsinálni (köszönöm neki).
Köszönöm!
Végre megszületett a KNOX Warrenty OxO root a telefonhoz és nagyon egyszerű a rootolási folyamatMindenki csak is SAJÁT felelősségre csinálja
Ajánlott a KIES 3-mal vagy bármi mással mentést csinálni a telefonról, mert szórványosan előfordulhat, hogy összeomlik a telefon és csak recoveryből full wipe/data törlés segít
A rootoláshoz szükséges ez a csomag
G357FZXXU1ANH7 és G357FZXXU1ANL1 ROM-hoz való
http://data.hu/get/8491930/Root_cuccok_G357FZ.zip (http://data.hu/get/8491930/Root_cuccok_G357FZ.zip)
G357FZXXU1AOH4 ROM-hoz való
http://data.hu/get/9218518/G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip (http://data.hu/get/9218518/G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip)
HasználatElindítjuk az Odint
(hang le + home + power gomb egyszerre nyomása >> első bejövő ablaknál hang fel gomb nyomása)
- betallózzuk az 1_lepes.tar fájlt az AP sorba
- telefonunkat elindítjuk download módba
(akinek első csatlakozás, annak először a drivert kell telepíteni )
- csatlakoztatjuk a telefont
ha végzet a telefon újraindul
- Az Odinba az indítás gombot megnyomjuk
A telefon NEM fog rendesen elindulni, a Samsung feliratnál megáll (bal felül narancssárga írás)Elindítjuk az Odint
[/list]
- A telefont indítsuk el download módba
- az Odin AP sorába tallózzuk be a 2_lepes.tar fájlt
- csatlakoztassuk a telefont az usb-hez
- az Odinba nyomjuk meg az indítás gombot
ha végzet a telefon újraindul
A telefon rendesen fog indulni
Ha elindult a telefon , akkor a SuperSu-t ha elindítjuk, megkérdi, hogy kapcsolja-e ki a KNOX-ot, azt okézzuk le
Ha véletlen NEM tenné fel a supersu-t, akkor a playről kell feltenni és menni fog
Én a sajátomon teszteltem/megcsináltam, működik
kész is a rootolás[/list]
Sziasztok!
G357FZXXU1AOE1 romon melyik root kell?
Köszi szépen!
Bekerült az első posztba a rootokhoz való csomagokKöszi a feltöltést, az AOE1 hez való root működik azon az AOE1 romon amit a telefon saját maga frissített?
Köszi a feltöltést, az AOE1 hez való root működik azon az AOE1 romon amit a telefon saját maga frissített?
Nem értem a kérdést ??? egyezik a rom ? akkor ....Az volt a kérdésem lényege, hogy nem innen frissített 4 fájlos rom, hanem amit a telefon maga telepített.
Az volt a kérdésem lényege, hogy nem innen frissített 4 fájlos rom, hanem amit a telefon maga telepített.
De akkor ha egyezik, működnie kell a rootnak igaz?
Mint írtam, ha a rom egyezik, akkor jó lesz és tökmindegy, hogy került a készülékre a romMűködik, köszönöm a segítséget, kb fél perc volt az egész :D
Ummm egy apró kérdésem lenne. Az Odin az aboot.mdn-nél nem halad tovább de nem tudom hogy csak naaaaaagyon sokat tölt vagy valamit hibáztam?
Rootolás után nem kapcsol be a wifi...mi lehet a baj? :/
Rootolás után nem kapcsol be a wifi...rádió, alapsáv verziója G357FZXXU1AOK1, ugyanis feltettem neki a kicsit korábbi root fájlokat a topik elejéról, G357FZXXU1AOH4 et, rootolta, de nem volt semmi rádió. wifi. Igy a gyári rom helyett felraktam a korábbit, az ...OH4 es Rom ot, majd alkalmaztam odinnal a hozzá tartozó OH4 root fileokat. Ebben az esetben már nem is történt root. Gyári visszaállítást adtam neki és visszaraktam a G357FZXXU1AOK1 gyári Romot majd ismét rootoltam az OH4 es root filekkel. De nem rootolta igy sem. most mar másodjara. Maradt rajta az ...OK1 igy ismét megy rajta minden, ott tartok ahol az elején. még mindig nincs root a telón, amit meg szeretnék oldani. Erre a verzióra nem oldható meg még a rootolási fájlok megszerkesztése, vagy még korai?. Válaszodat előre is köszönöm.
persze hogy nem működik, mivel a root csak a romnak megfelelő roottal működik
este megpróbálom megcsinálni és feltölteni az AOK1-hez a rootot
Most néztem, Magyarországra nincs is AOK1-s rom szlovákba van csak , ami legjobb esetleg
Köszönöm a gyors válaszodat
A gyári Rom_okat innen töltöttem le: https://samsung-firmware.org/model/SM-G357FZ/ (https://samsung-firmware.org/model/SM-G357FZ/) és mvel erdélyi vagyok igy ennek megfelelően https://samsung-firmware.org/model/SM-G357FZ/region/ORO/ (https://samsung-firmware.org/model/SM-G357FZ/region/ORO/)
Ha megoldható, sokat segitene. Nagyon köszönöm.
Tessék a root hozzá
http://data.hu/get/9497998/Root_cuccok_G357FZXXU1AOK1.zip (http://data.hu/get/9497998/Root_cuccok_G357FZXXU1AOK1.zip[url=http://data.hu/get/9497998/Root_cuccok_G357FZXXU1AOK1.zip)
Köszönöm szépen a fileokat, és az eröfeszitést. Rootoltam az ...ok1 fájlokkal ami linket adtál de azt irja a superSU amit kézileg kellett feltegyek, hogy nem találja a bináris fájlokat, igy a rootolás nem sikerült. A teló információiból azt látom, hogy Bootloader Verzio: G357FZXXU1AOK1, Baseband Verzio G357FZXXU1AOH1 (lett, vagy maradt?) Pda Verzió G357FZXXU1AOK1 és CSC verzio G357FZXXU1AOK1. Akkor Hogy is van ez, most már tényleg nem értem. De azért köszönöm mégegyszer.
Kapcsold be az ismeretlen forrásokat és az usb hibakeresést root előtt , ez kell neki
az első lépés feltevése után mikor elindul és nem látol semmit csak a bal felső sarokban azt a feliratot, várj vele egy picit 10-05 mp-t és csak utána tedd fel a második lépést
Azért egyezik, mert a második lépésben teszi vissza a romnak megfelelő eredeti dolgokat (kernel,recovery)
ezeket az első lépésben megváltoztatja a rootolás miatt
Üdvözlet.
Leszedtem mindent az első HSZ szerint, Rootoltam is, De az első file betallózása után ujraindult a teló, sarokban sárga felirat, eddig minden oké. Viszont ujraindult magától, és rendesen be is töltött, elindult, és rootolva van.
Attól feltegyem még a második fájlt, vagy hanyagolható ?
Feltettem a második részt is... Bebootol, és sorban dobálja a hibaüzeneteket : " Az *** leállt "
Szürke háttér, és minden létező alkalmazást felsorol....
Mellékletben csatolom, csináltam egy fact resetet, és helyrejött. viszont rootolva maradt :)
Ennek a topicnak a legelején ami van, azt végeztem el.
Ez a legutolsó információ segitett hogy az általad adott fájlokkal a telefont sikerült rootolni. Ennek én nagyon örülök. Nagyon Ügyes srác vagy, hogy ezt meg tudod csinálni. Valamilyen módon szeretném meghálálni. Nem tudom mit adjak, de erre még visszatérek hamarosan. Addig is nagyon köszönöm a segitséget.Kicsit csuszott a visszatérésem, de amint igértem hálám jeléül felajánlanék egy microbit meghivót. Igaz most per pillanat inaktiv, de amint az lesz ha elfogadod, küldöm. Mégegyszer köszönöm a segitséget.
Kicsit csuszott a visszatérésem, de amint igértem hálám jeléül felajánlanék egy microbit meghivót. Igaz most per pillanat inaktiv, de amint az lesz ha elfogadod, küldöm. Mégegyszer köszönöm a segitséget.
Fingom sincs :-(
Ha megnyomom a wifi kijelző ikont, villan egyet, aztán visszaszürkül. Talán driver probléma.
Baromira utálom az androidban, hogy nem egy univerzális oprendszer, amihez lehet leszedni drivereket - mint minden más oprendszer esetében.
elhamarkodtam a hozzá tartozót raktam fel de a wifi nem akar müködni :'(
Ehhez esetleg valakinek van root? Köszönöm.
PDA G357FZXXU1AOK1
CSC G357FZPHN1AOL1
ha benéztél volna az első hsz-be :olvass: , ezt a kérdést fel se tetted volnaEsküszöm benéztem! Tényleg ott van. Köszönöm.
Kipróbáltam AOG1-re a http://forum.xda-developers.com-on (http://forum.xda-developers.com-on) lévő rootot: teljesen kinyírja az androidot, nem ajánlom :-/ Most ismét a gyári rom van a telón.
Sziasztok!Indítsd újra a készüléket. Akkor ismét kérdezni fogja, és akkor már lefogja tiltani.
Rootoltam! Minden siker, de a knox kikapcsolására nyomva, már vagy 5 perce homokórázik!
Mi lehet a gond?
És vajon miért, azt is elolvastad ott :olvass:
Mit kellett volna elolvasnom? Az egész fórum csupa "success", az egész olyan, mint egy boldog család naplója... Igaz, nem csináltam factory resetet a recovery menüben, és egy helyen azt írják, talán nem a PDA, hanem a PHONE menübe kell megnyitni a root fájlt...?
"Ne csigázzon Edlington, ne csigázzon, mert lerágom a farkát!" ;-)
Értem. Viszont a rootod nem megy ezen a (...) telón, ez sajna tuti :-/
(Root nélkül egy okostelefon tényleg csak telefon. Olyan, mintha egy TV készüléket kizárólag csak reklámok nézésére alkalmasan hoznának forgalomba.)
Nekem sehogy se jön össze. Felraktam az XEH romot, ezután hozzá az AOH4 root-ot. Látszódik, hogy megváltozott a ROM kikerültek belőle a szolgáltatók cuccai, de még mindig telekom függő. :S A Super SU sem látszódik. :S
Az gáz, pedig már alig vártam, hogy lejárjon a hűség...
Sziasztok. Sajnos nekem nem működik ezzel a rommal: G357FZXXU1AOE1 ... 2017 januárjában frissítette magát. Talán emiatt. Mindent a leírtak szerint csináltam. Végigfut mind kétszer az odin, de sajnos nem rootolja. Ha valakinek van mentő ötlete akkor hálás lennék.
üdv : Gábor
Szia. Nem változott a rom verziója, egy kisebb biztonsági frissítés lehetett. Az odin végigfut a supersu is megjelenik, de kiírja hogy nem rootolt a készülék. Pár napja fennt volt a kingroot program de azt a biztonsági problémák miatt leszedtem.
udv: Gábor
A root előtt az usb hibakeresést és az ismeretlen forrást is bekapcsoltad a telefonon??
Sziasztok! Sajnos nekem is elszállt a wifim a művelet után. Minden segítséget szívesen fogadok.
üdv: Gábor
Már 5 hónappal ezelőtt szenvedtél vele, azóta nem használtad??
Miért nem rakod fel a legutolsó XEH romot a rom topikból az AOH4-t?é sa rootját
mivel minden rom rootja kivan próbálva gőzöm sincs nálad mi lehet, de a romból AOE1 tedd fel a kernelt ,recoveryt és a modemet, no meg a bootloader részt
de
ugyis mondhatnám hogy az egy fájlos romból vedd ki a system.img-t és a többi mehet fel
Sziasztok!
Tud vki segíteni? Többször is sikerült rootolni, de a wifi elvész. Melyik verzióval érdemes?
G357FZXXU1AOH1
XXS1AQA9
Köszönöm
Kedves rstwingo!
Köszönöm a választ. Próbáltam letölteni a G357FZXXU1AOH4 ROM-hoz való
http://data.hu/get/9334552/XEH_G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip-et, (http://data.hu/get/9334552/XEH_G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip-et,) (ahogy néhány hozzászólással feljebb írták) de "Az adott fájl nem létezik"-et írt a böngésző, ezért gondoltam, hogy talán egy másikat kell esetleg használni. Melyikre gondolsz?
Köszönöm a segítséget!
ezt a linket honnan szerezted,mert nálam fen van a datán és tölthető is, de az nem ez a link
ráadásul a romtopikban levő mappa link is az élő linkhez visz, ami tölthető is
tessék https://data.hu/get/9218518/G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip (https://data.hu/get/9218518/G357FZXXU1AOH4_Root_cuccok.zip)
Ez volt a topic első bejegyzésében.