2024, 05 14, 01:51:43

Szerző Téma: AIRIS T483 & Airis T482  (Megtekintve 69063 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
AIRIS T483 & Airis T482
« Dátum: 2009, 06 28, 09:59:39 »
Sziasztok!

Szeretném összegyűjteni egy helyre a tárgyban szereplő készülékek tulajdonosait, elletve a készülékek iránt érdeklődőket.
Üdv:
pallacko

Nem elérhető sz.roland76

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #1 Dátum: 2009, 06 28, 18:52:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szeretném összegyűjteni egy helyre a tárgyban szereplő készülékek tulajdonosait, elletve a készülékek iránt érdeklődőket.
Üdv:
pallacko

Teszt illetve fotó: You are not allowed to view links. Register or Login
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető sz.roland76

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #2 Dátum: 2009, 06 28, 19:15:37 »
A HARD RESET menete: You are not allowed to view links. Register or Login
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #3 Dátum: 2009, 07 09, 14:07:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szeretném összegyűjteni egy helyre a tárgyban szereplő készülékek tulajdonosait, elletve a készülékek iránt érdeklődőket.
Üdv:
pallacko

Egy már biztos van, rajtad kívül. :) A tesztet anno én is olvastam, de végül mégis csak T482-re ruháztam be, mert nekem az is tökéletesen megfelelt, meg árban is jobban jött ki (asszem 60-ért vettem fástul). Azóta se bántam meg, bár nekem ez az első PDA-m, úgyhogy szubjektív a véleményem. :) Az egyetlen probléma vele talán az, hogy sehol se találni hozzá pl. pótakksit: ahol én vettem, ott már magát a készüléket se kapni, csak a T483-at. ROM frissítésről se tudok, bár nekem így sincs sok gondom vele, tekintve, h elvétve használom csak (telefonként egyáltalán nem, inkább csak GPS-ként pl. Russával).

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #4 Dátum: 2009, 07 09, 14:12:34 »
Jah, és hogy én is adjak valami hasznos linket:
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem reklámozom őket, máshol is kapni, csak én éppen itt vettem. Egyelőre csak Nokia telómmal próbáltam, de tesóm rátolta az Airis-ét is (szintén T482), simán töltötte. Szóval nyári kirándulásokhoz, sátorozáshoz... :)

Nem elérhető attb2

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #5 Dátum: 2009, 07 09, 14:24:52 »
Első PDA-m. :-)
Irok pár szót arról, hogy mit is használok benne aktívan:
GSM részével néha vannak problémáim. (kifagy, nem veszi fel első gombnyomásra stb.)

GPS-t remekül tudom használni kirándulásokon, Russia-val a You are not allowed to view links. Register or Loginól tervezett útvonallal.

Acrobat readerrel remekül lehet olvasni a mek.hu-s könyveket, feltéve, hogy ActiveSync-vel előtte átkonvertáltatod PDA-s formátumúra.

GooSync-n keresztül simán össze lehet lőni a google calendarral, ami platformfüggetlen megoldás az Outlook naptárral szemben.

A Wifije kiváló, a beépített IE-vel csak flash-t nem tudtam lejátszani.

A beépített blutooth eddig mindenféle autós szettel és headsettel működött hibátlanul.

Alapkivitelben elég buta a készülék, de ha elég kitartó az ember, akkor majdnem bármire rá lehet venni.  :olvass:


Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #6 Dátum: 2009, 07 20, 10:51:38 »
Nem reklámként, csak ha valaki szintén olcsó, de elfogadható minőségű kiegészítőket keres az Airis-ához, mivel mint tudjuk, alapban nem sok mindent kapunk hozzá. :( Eltököltem vele egy kis időt, mire ezeket mind összeszedtem, ezért gondoltam közzéteszem, hátha másnak is jól jön.

Autós tartó:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem pont ezt a tartót vettem meg, hanem az eggyel drágábbat (szintén FLY márkájú, 2500 HUF), abban atombiztosan ül a PDA, a két oldalsó összenyomható tartófület be lehet úgy állítani, hogy a hangerő és be/kikapcsoló gomb is szabadon maradjon, valamint alulról a töltőkábel is simán bedugható. :)

Autós töltő:
You are not allowed to view links. Register or Login
Mini USB autóstöltő Motorola utángy.  625 Ft Listaáron

Nagyon olcsó tőltő, még nem sokat használtam, de működőképesnek néz ki. Talán kicsit rövid a kábele, de nekem nem volt gond Ignisben. Vigyázat, mert Pannon boltban (Károly krt. Pannon boltban vettem) ugyanabba a sorba kell állni (sorszám), mint minden ügyes-bajos ügyfélnek (ergó rossz esetben 5 perces vásárlás = 50 perc  >:()

Fólia:
You are not allowed to view links. Register or Login

Olcsó, méretre szabható fólia 6db-os kiszerelésben. Adnak hozzá nedves/száraz törlőkendőt meg egy kemény karton simítólapot.

Övre akasztható tok:
You are not allowed to view links. Register or Login

Elfogadható ára van és sztem még jól is néz ki. :) Az egyetlen problémám vele, hogy csak egy csipesze van, amit én nem találtam túl megbízható megoldásnak (pl. megigazítom a pólóm és közben lerántom vele a tokot), ezért csináltam műbőrből két gyűrűt a két végére, amiken át lehet húzni a nadrágszíjat. Picit bután néz ki, de inkább ez, minthogy elvesszen a PDA. :D

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #7 Dátum: 2009, 07 20, 12:40:47 »
Sziasztok!

Hát akkor kezdjük:

Mivel nekem tartókarom már van (HR), így csak a bölcső kell nekem ami a HR25310 -s.

Övre akasztható tok:
Én egy Krusell Pictor PDA bőrtok - Universal (M) méretet vettem, tökéletes, de közben egyik munkatársam (kézműves) készített rá egy valódi bőrt.

Én  a telepített programokra az ötleteket erről a fórumról mazsoláztam, illetve anno miókámon (mio A701) használtam őket, de innét is lehet mazsolázni:

You are not allowed to view links. Register or Login

Van egy francia fórum, ahol ugyan így az Airis T482 -s és Airis T483 -s készülékekkel foglalkoznak:
You are not allowed to view links. Register or Login
(Nem tudok én sem franciául, de a gugli beépített fordítója megoldja ezt helyettem)

Később tudtam meg, hogy mivel a T482 -s procija: Intel XScale PXA270, a T483 -s pedig 32bit Marvell PXA310 -s, így lehetnek eltérések az elfogadott programok között, illetve a kompatibilitásban.

Az Airis T482 -s "testvértelefonjai":
-Gigabyte GSmart MS820
-Gigabyte GSmart MS802
-Gigabyte GSmart MW702
-Hewlett-Packard iPAQ 914
-Hewlett-Packard iPAQ 614

Az Airis T483 -s "testvérkészülékei" kompatibilitásilag:
-Samsung SGH-i780
-Hewlett-Packard iPAQ 214 (no GSM)


Kijelző védő fóliát a gyorsboltban vettem, egy Hp Ipaq 214 -s (4" -s). Kolléganőim méretre vágták (ívre) és tökéletes, bár a tetején az Airis felirat felett hangszótót még elfedi, de hiányzik kb 2-3 mm. Ja és Brando.

Nagyon nehezen szánom rá, hogy leírjam, milyen programok vannak telepítve, de hát most vagy soha:
- Spb Phone Suite (valami nem százas vele, a miókán tökéletes volt)
- Spb Mobile Shell (Szükséges, kell, alap)
- Total commander (Intéző progi, be kell mutatni?)
- Spb Insight (hírolvasó RSS)
- Core player az elmaradhatatlan egérmozizáshoz (apropó a TCPMP -t nem tudom elindítani valamiért tud valaki orvoségot rá?)
- AE button plus ( az egyébként sem kevés HW gombokat megnégyszereztem)
- Pocket Rar
- Device Lock
- Sbsh Pocket weather
- S2u2 (a kijelzőn az aktuális időjárás hátterével)
- S2V, mint képnézegető
- S2P, mint tökéletes zenelejátszó
- Nitrogen ugyancsak zenelejátszó
- Pocket Cm ImageViewer (alternatíva a képnézegetéshez I.)
- Vito EyePhoto (alternatíva a képnézegetéshez II.)
- WM5Storage az usb funkció eléréséhez
- Sipchange (hogy a billenytűzet mindig az maradjon, amit szeretnék
- Microsoft .NET CF 3.5
- CT Scheduler (IMÁDOM) nagyon jó időzítő programocska
- SPB Backup (biztonsági mentések full)
- Pim Backup (biztonsági mentések névjegy naptár stb)
- Advanced Configuration Tool (finomhangolások a PDA-n)
- PHm Registry Editor (regbuherákhoz pl: a SPB MOOBILE SHELL finomítgatásához)
- LF Network (kapcsolatvarázsló)
- Resco Contact Manager
- Resco keyboard Pro
- MortScript
- Photo Resize
- DupeDeDupe (a megduplázódott névjegyek kiszűrésére)
- RSS Hub (másik RSS olvasó, mert igazán keresni egy szóra, csak ezzel tudok)
- Ariel Battery (akkujelző programocska)
- Garmin Mobile XT (fent van de aktívan nem használom, mert mohabá mellett szerintem labdába sem rúg)
- Sygic (ez is navi, de szintúgy "tollaslabda)
- GPS Quick Position (A még tökéletesebb műholdfogás miatt)
- SMS Report eraser (kézbesítési jelentések sms-nél)
- Spb Pocket Plus
- Clear Temp
- GB-Soft Tweak (ne legyen edge kapcsolat, csak ameddig kell)
- Screen Capture (képlopó)
- Skyfire (A böngésző)
- Spb Weather
- Spb keyboard
- SPB Wireless manager

Amik nincsenek telepítve, hanem az SD kártyáról indulnak:
- Moha bá legalább 3 verzióban, egy közös content mappát használva a kis mexikóival, ami így a negyedik
- Navitel (a ládázáshoz)
- Russa (a tuti geocaching progi)
- uBook reader olvasóprogi
- Vito Audio Notes touch (diktafon)
- Vito Ringtone Editor (csengőhang szerkesztő-vágó)

Már majdnem elfelejtettem!
A készüléket egy 8 GB microsdhc kártyával használom!!!!!!

Az Én igazi hozzászólásomat, a készülékről való magasztalással szerettem volna kezdeni, hiszen nagyon-nagyon sok oldalon lehúzták a mérete és a GSM funkciói miatt!

Több mint egy hónapos aktív használat után elmondhatom, hogy nem bántam meg azt, hogy ezt a készüléket választottam. A fentebb leírt telepített és használt programok igazolják azt, hogy ennek a készüléknek a szíve egy valódi erőmű. Ennyi program mellett működik, a navigációs progikat falja, az avi filmeket a Media pleyer valóban konvertálás nélkül képes akadásmentesen futtatni.
Nálam a telefon része még nem szakított meg egyetlen hívást sem.
Valóban lehetne nagyobb supportja, de az már valami, hogy akkumulátort lehet hozzá kapni.
A környezetemben is elfogadták azt, hogy ez egy ekkora készülék, mert a sokoldalúsága feledteti azt.

Abban kérném viszont a fórumtársak segítségét, hogy melyik az a program, vagy exe file, ami felelős a wifi bekapcsolásáért.
Fontos lenne hiszen ha a fent említett CT Scheduler programocska be tudná kapcsolni, akkor mire felébredek reggel, akkora frissítve vannak az RSS file -k és az időjárás is.

Ennyit egyelőre

Üdv:

pallacko

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #8 Dátum: 2009, 07 21, 10:55:00 »

Elárulod, hogy hol lehet hozzá akksit kapni, mert nekem a fenti kisregényből kb. ez bírt volna információértékkel, csak éppen ezt hagytad ki belőle. :) Előre is kösz!

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #9 Dátum: 2009, 07 21, 11:06:00 »
OK, tárgytalan, találtam akksit:

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #10 Dátum: 2009, 07 22, 14:30:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OK, tárgytalan, találtam akksit:

You are not allowed to view links. Register or Login

Szia
Én azért nem kapkodnám el az akksivásárlást.
Először is lehet olcsóbban is kapni, másodszor, egy kis összefogással a supporttól is érdemes rendelni.
Üdv:
pallacko

Nem elérhető bmb

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Airis T483
  • PDA ROM: még nem néztem meg
Hard reset (Airis T483)
« Reply #11 Dátum: 2009, 07 23, 08:24:12 »
Sziasztok!

Bocsi, hogy ebben a témában írok (láttam, hogy volt már), de nálam sajnos úgy néz ki, hogynem működik.

Pontosítana valaki, hogy mennyi ideig kell nyomni a gombokat? Az is lehet, hogy az ujjaim túl nagyok ... :-)

2 hete robbant le a 482-em, most harcolok a 483-al.

Nem reklám, csak (eddig) így volt: a For-Max az (egyik) importőr. Gyorsan, hatékonyan dolgoznak. Az SMS értesítés után 1 órával, hogy régi készülékem nem javítható, ott volt a postafiókomban az ajánlat az új készülékre szállítási határidőkkel, stb., amit tartottak is (2 napot ígértek, 1 nap után nálam volt a készülék).  Gyakorlatilag bármit be tudnak hozzá szerezni, rákérdeztem.

Üdv,
bmb

Nem elérhető bmb

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Airis T483
  • PDA ROM: még nem néztem meg
Üdvözlet
« Reply #12 Dátum: 2009, 07 23, 08:27:25 »
mindenkinek, végre egy hazai fórum!

Az előbb is evvel kellett volna kezdenem.

Üdv,
bmb

Nem elérhető bmb

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Airis T483
  • PDA ROM: még nem néztem meg
Miért nem tudok létrehozni új témát?
« Reply #13 Dátum: 2009, 07 23, 08:47:38 »
Sehol sem találok rá utalást, hogy egyszerű tagként nem lehet.

Egy új témát akartam létrehozni a navigációs szoftverekről.

Jó lenne, ha össze tudnánk gyűjteni a különböző navigációs szoftverek erősségeit, gyengéit.

Ami miatt indítanám a témát az, hogy keresek egy olyan navigációs szoftvert, ami fel tudja használni és végig tud vezetni egy más által ideadott (pl .gpx) útvonalon.

Az általam eddig kipróbált PDA-s programok (iGO, Sygic, Destinator, ...) csak a saját és elmentett útvonalát tudta újra használni.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv,
bmb

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #14 Dátum: 2009, 07 23, 13:35:23 »
Jah, bátyám talált olcsóbban, úgyhogy azt vettük meg. Vicces, h For-Max az egyik importőr és gyorsboltból mégis olcsóbb az akksi... :D

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Miért nem tudok létrehozni új témát?
« Reply #15 Dátum: 2009, 07 23, 13:42:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sehol sem találok rá utalást, hogy egyszerű tagként nem lehet.

You are not allowed to view links. Register or Login

Idézet
Ami miatt indítanám a témát az, hogy keresek egy olyan navigációs szoftvert, ami fel tudja használni és végig tud vezetni egy más által ideadott (pl .gpx) útvonalon.

Az általam eddig kipróbált PDA-s programok (iGO, Sygic, Destinator, ...) csak a saját és elmentett útvonalát tudta újra használni.

You are not allowed to view links. Register or Login

Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
Re: Hard reset (Airis T483)
« Reply #16 Dátum: 2009, 07 24, 02:35:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Bocsi, hogy ebben a témában írok (láttam, hogy volt már), de nálam sajnos úgy néz ki, hogynem működik.

Pontosítana valaki, hogy mennyi ideig kell nyomni a gombokat? Az is lehet, hogy az ujjaim túl nagyok ... :-)

2 hete robbant le a 482-em, most harcolok a 483-al.

Nem reklám, csak (eddig) így volt: a For-Max az (egyik) importőr. Gyorsan, hatékonyan dolgoznak. Az SMS értesítés után 1 órával, hogy régi készülékem nem javítható, ott volt a postafiókomban az ajánlat az új készülékre szállítási határidőkkel, stb., amit tartottak is (2 napot ígértek, 1 nap után nálam volt a készülék).  Gyakorlatilag bármit be tudnak hozzá szerezni, rákérdeztem.

Üdv,
bmb

Szia!

Valószínűleg azért nem sikerül ez a hard-reset funkció, mert a az általam írt „kisregényben” már említett processzorkülönbségek erre is kihatnak

Mivel a francia fórumon sem találtam erre való utalást felveszem a kapcsolatot ismét a supporttal, hátha tudják a megoldást!
Sajna addig marad a Master Clear.

Üdv:

pallacko

Nem elérhető relax

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: 64MB
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #17 Dátum: 2009, 07 24, 18:25:34 »
Sziasztok!
Én is megérkeztem, egy T482-vel!
Ki fogom próbálni a progikat amiket javasoltatok és autós töltő, tartó is kellene lassan.
Na de ami most leginkább foglalkoztat, hogy beállítsam a pannon edge netet.
Megrendeltem a 20MB-os szolgáltatást, vissza is igazolták. (most akciós, az első hónap 0 ft, utána csak 480)
Főként emailre szeretném használni, webezésre csak igen ritkán, akkor inkább keresek majd egy wifis helyet :)
Szóval settings/connection és itt beállítottam a my isp-nél egy pannon net nevü kapcsolatot, access point name: net.
Név, jelszó, domain tudtommal nem kell, ip-k automatikusak. Vagy mégsem?
Mert így még nem igazán müködik.
Ha opera minivel beírok egy cimet, akkor látom, hogy kapcsolódni akar, de
"no modem at above number" hibaüzenet fogad. Szóval, le tudná valaki részletesen írni, hogy állítsam be? Merthogy az ügyfélszolgálaton semmit nem tudtak segíteni, miután elárultam a készülék típusát. Sajna ezt nem forgalmazzák, a gyártónál érdeklődjek.. Ehh

Rögtön mondom is a következő kérdésem :)
Ha ez a kapcsolat összejön, akkor ha elinditok egy böngészőt, honnan fogja tudni, hogy én gprs-t vagy wifi kapcsolatot akarok-e használni?

A default levelező progiban ha beállítom hogy 5 percenként ellenőrizze az emaileket akkor fog kapcsolódni és utána bontani?
Vagy ehhez komolyabb progi kell, pl. flexmail? Egyéb ajánlat?

Magyarítást tényleg nem érdemes felrakni? Úgy hallottam néhány funkció akkor nem fog működni.

A kameráját nem lehet használni webkameraként pl. messengerben?

A buttons-nál én csak a GPS gombot tudom programozni.
Hol a többi a listában? És az hogy rövid/hosszan tartás esetén mi induljon?

És egy tipp részemről is: Resco Photo Viewer.
Neve alapján csak képnéző, de ez ne tévesszen meg! Nagyon jó, gyors, felhasználóbarát, képnéző, képszerkesztő! lehet forgatni, átméretezni, crop-olni és ami nekem a legjobban tetszik szöveget is írni egy képre! (tudtátok, hogy a win/fonts mappába csak simán be kell másokni TTF fájlokat és már használható is az új betűkészlet? Még hosszú ő ű is van! Nekem ez új volt)

egyelőre ennyi, gyakran jövök majd :)
köszi,
Relax

Nem elérhető relax

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: 64MB
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #18 Dátum: 2009, 07 24, 21:24:52 »
wáááá! kb. 2 órát szenvedtem a beállításokkal, google kereséssel, erre mi volt a megoldás?
készülék KIKAPCS, bekapcs.. Ezután már szó nélkül kapcsolódik EDGE módban.  :ok:

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #19 Dátum: 2009, 07 25, 00:26:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Én is megérkeztem, egy T482-vel!
Ki fogom próbálni a progikat amiket javasoltatok és autós töltő, tartó is kellene lassan.
Autós töltőként Én ezt vettem, nekem tökéletes:
You are not allowed to view links. Register or Loginós%20töltő,%'&termeknevek=Autós%20töltő,%20Qtek%209600,%20HTC%20TyTN,%20i-mate%20JasJam,%20DUINO%20(miniUSB)%202000mAh

Na de ami most leginkább foglalkoztat, hogy beállítsam a pannon edge netet.
Megrendeltem a 20MB-os szolgáltatást, vissza is igazolták. (most akciós, az első hónap 0 ft, utána csak 480)
Főként emailre szeretném használni, webezésre csak igen ritkán, akkor inkább keresek majd egy wifis helyet :)
Szóval settings/connection és itt beállítottam a my isp-nél egy pannon net nevü kapcsolatot, access point name: net.
Név, jelszó, domain tudtommal nem kell, ip-k automatikusak. Vagy mégsem?
Mert így még nem igazán müködik.
Időt spóroltál volna Lifi programjával, mely beállítja az mms és a net hozzáférést is. Keress rá a google -ben: LF Network
Ha opera minivel beírok egy cimet, akkor látom, hogy kapcsolódni akar, de
"no modem at above number" hibaüzenet fogad. Szóval, le tudná valaki részletesen írni, hogy állítsam be? Merthogy az ügyfélszolgálaton semmit nem tudtak segíteni, miután elárultam a készülék típusát. Sajna ezt nem forgalmazzák, a gyártónál érdeklődjek.. Ehh

Rögtön mondom is a következő kérdésem :)
Ha ez a kapcsolat összejön, akkor ha elinditok egy böngészőt, honnan fogja tudni, hogy én gprs-t vagy wifi kapcsolatot akarok-e használni?

A default levelező progiban ha beállítom hogy 5 percenként ellenőrizze az emaileket akkor fog kapcsolódni és utána bontani?
Vagy ehhez komolyabb progi kell, pl. flexmail? Egyéb ajánlat?
Erre a GB-Soft Tweak program a jó. Megszakítja a kapcsolatot a beállított idő után!

Magyarítást tényleg nem érdemes felrakni? Úgy hallottam néhány funkció akkor nem fog működni.
Nem próbáltam
A kameráját nem lehet használni webkameraként pl. messengerben?

A buttons-nál én csak a GPS gombot tudom programozni.
Hol a többi a listában? És az hogy rövid/hosszan tartás esetén mi induljon?
Erre az AE buttons program alkalmas

És egy tipp részemről is: Resco Photo Viewer.
Neve alapján csak képnéző, de ez ne tévesszen meg! Nagyon jó, gyors, felhasználóbarát, képnéző, képszerkesztő! lehet forgatni, átméretezni, crop-olni és ami nekem a legjobban tetszik szöveget is írni egy képre! (tudtátok, hogy a win/fonts mappába csak simán be kell másokni TTF fájlokat és már használható is az új betűkészlet? Még hosszú ő ű is van! Nekem ez új volt)

egyelőre ennyi, gyakran jövök majd :)
Ez a lényeg, hogy gyakran gyere! Azért van a fórum, hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat, melyik program működik, illetve hogyan a mi készülékünkön!
köszi,
Relax

Üdv neked is:
pallacko

Nem elérhető relax

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: 64MB
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #20 Dátum: 2009, 07 25, 08:38:15 »
köszönöm az infókat  :ok:
homescreen-nel látom is a today-en mindig, mennyi van még a 20MB-os csomagból hátra :)
A Lifi program sem biztos hogy segített volna, hiszen nem beállítás kérdése volt a megoldás, hanem egy reset. Lehet elég lett volna lekapcsolódni a GSM hálóról meg vissza, ezt már nem tudom. Mindenesetre amióta aktiválták a gprs-t, ott figyel fennt az E betü :)

Nem elérhető SirKán

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Airis t483
  • PDA: Airis t483
  • PDA ROM: ?
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #21 Dátum: 2009, 07 31, 16:11:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv neked is:
pallacko

Üdv!

Én március eleje óta használom a t483-at. Főleg a telefon funkciót, és a GPS-t használom.
Navigációra IGO2006-ot kaptam hozzá "ajándékba", gond nélkül megy.
Ezen kívül egy magyar térinformatikai szoftver fut rajta: a Digiterra Explorer5.
30-40 megás térképfile-okat gond nélkül betölt és frissít! Közben lehet telefonálni is.
Csomagban vettem. Lefagyás előfordult, de rendszertelenül, a reset eddig még mindig bejött.

A csomag - külön kérésemre - tartalmazott egy szivargyújtós töltőt is, szerintem olyant, mint a Tiéd. Az vele a problémám, hogy bekapcsolt GPS-vevővel autókázva szerintem nem tölt annyit, mint amennyit a készülék fogyaszt... Aktív GPS-szel a képernyő nem "altatható", biztosan sokat fogyaszt, de a 2000mA-nek elegendőnek kellene lenni... Szóval nekem ez a kínai töltő nem jött be. GPS nélkül feltölti a kütyüt, de navigálás közben egyszer csak jelez, hogy lemerül!

Vagy a töltő hibás, vagy a készülékem.

Most próbálom szivargyújtó - konverter - hálózati töltő kombinációval tölteni navi közben. Ha jó lesz, akkor a töltő hibás.

Majd beszámolok!

Üdv: SirKán

Nem elérhető pallacko

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 51
  • Nem: Férfi
  • PDA: Motorola Defy
  • PDA ROM: Android 2.3.4 CM7 RC1 Hungary
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #22 Dátum: 2009, 08 05, 00:59:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!

Én március eleje óta használom a t483-at. Főleg a telefon funkciót, és a GPS-t használom.
Navigációra IGO2006-ot kaptam hozzá "ajándékba", gond nélkül megy.
Ezen kívül egy magyar térinformatikai szoftver fut rajta: a Digiterra Explorer5.
30-40 megás térképfile-okat gond nélkül betölt és frissít! Közben lehet telefonálni is.
Csomagban vettem. Lefagyás előfordult, de rendszertelenül, a reset eddig még mindig bejött.

A csomag - külön kérésemre - tartalmazott egy szivargyújtós töltőt is, szerintem olyant, mint a Tiéd. Az vele a problémám, hogy bekapcsolt GPS-vevővel autókázva szerintem nem tölt annyit, mint amennyit a készülék fogyaszt... Aktív GPS-szel a képernyő nem "altatható", biztosan sokat fogyaszt, de a 2000mA-nek elegendőnek kellene lenni... Szóval nekem ez a kínai töltő nem jött be. GPS nélkül feltölti a kütyüt, de navigálás közben egyszer csak jelez, hogy lemerül!

Vagy a töltő hibás, vagy a készülékem.

Most próbálom szivargyújtó - konverter - hálózati töltő kombinációval tölteni navi közben. Ha jó lesz, akkor a töltő hibás.

Majd beszámolok!

Üdv: SirKán

Szia!

Erős a gyanúm, hogy ez a 2000 -s töltő sem tölti igazán!

Hosszabb úton még nem próbáltam, de rövidebben igen és azon csökkent az akku töltöttségi szintje!
Jó lenne, ha lenne olyan programunk, ami mutatná a bemeneti feszültséget, illetve a felvett áramot, hogy ezt kontrollálni tudjuk.

Kiváncsi vagyok a konverteres véleményedre!

Üdv:
pallacko

Nem elérhető SirKán

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Airis t483
  • PDA: Airis t483
  • PDA ROM: ?
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #23 Dátum: 2009, 08 06, 09:33:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Erős a gyanúm, hogy ez a 2000 -s töltő sem tölti igazán!

Hosszabb úton még nem próbáltam, de rövidebben igen és azon csökkent az akku töltöttségi szintje!
Jó lenne, ha lenne olyan programunk, ami mutatná a bemeneti feszültséget, illetve a felvett áramot, hogy ezt kontrollálni tudjuk.

Kiváncsi vagyok a konverteres véleményedre!

Üdv:
pallacko

A konverterrel (vagy inkább inverterrel?) még csak rövid úton használtam (10km), de a telep töltöttsége nőtt. Álló motornál (parkolás közben) nem mertem rajta hagyni, mert nem tudom, mennyit szív le az akksimból ez a kombináció.
Szóval úgy tűnik, jó lesz, de még próbálom. Az egészben csak az az érdekes, hogy a gyári hálózati töltőre az van írva, hogy "OUTPUT 5V - 500 mA", azaz elvileg kevesebbet tud, mint a szivargyújtós...
Egyelőre új (használható) autós töltő kerestetik, mert szerintem ott van a kutyus elhantolva!!!

Nem elérhető bufesrac

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Airis T482
  • PDA: Airis T482
  • PDA ROM: WM 6.0
Re: AIRIS T483 & Airis T482
« Reply #24 Dátum: 2009, 08 06, 13:33:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aktív GPS-szel a képernyő nem "altatható"...

Lehet azt altatni, csak szépen kell kérni :D, pl. ezzel:

You are not allowed to view links. Register or Login

Egyébként is hasznos kis progi (amellett, h ingyenes), de emellett képes kilőni a képernyőt bármikor (pl. Russa és iGo használatnál is). Kiránduláskor tökéletes, mert nem nézem minden pillanatban, autózásnál meg akkor jön jól, ha már beállítottam a célt, de még éppen várok valakire, hogy induljunk, viszont már nem akarom kilőni, vagy háttérbe tenni az iGo-t.