2024, 05 18, 18:42:38

Szerző Téma: IOS vagy Android? Melyiket?  (Megtekintve 141353 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1425 Dátum: 2013, 01 18, 11:31:09 »
Nem értem teljesen az összehasonlítást. A kérdés igazából az lehetne, hogy iphone vagy 1000 másik telefon, kicsi, nagy, színes, szintelen, olcsó drága, stb. Aki azt mondja, hogy az apple termékei rosszak, nem tudja mit beszél. Qrvajó hardver, és erre, csak és kizárólag erre optimalizált szoftver. Pont ezért kevesebb gigaherzzel is esetleg gyorsabb. De nem feltétlenül. 10 éve  T-mobilnál dolgozó, folyamatosan mobilok tesztelő,  haver mondta:nehogy iphonet vegyél. Ugyanannyira, vagy kevesebbért a samsung gs3 mindenben messze lekörözte a 4est. És már egy ideje így van. Valamiben mindig jobb az azonos generációs samsung, mint az iphone. De az iphone ettől meg jó gép. Annak, aki szereti, ha mindig ugyanúgy néz ki a telefonja, bluetooth-ön meg iphone 3ról 4re sem mindig működik a kommunikáció(kollégának megvan minden iphone generáció, most mégis a galaxis note-tal villog :)ő mesélte, hogy nem tudott képet küldeni bt-n a 3-asról a 4esre. Szóval az iphone korántsem tökéletes. Mint ahogy pl a gs3 sem. Meg az andris, ill. az ios sem az. Én 14ezer ft-ot fizettem a 2és tabért, összesen 44lesz, 2 év alatt. Most már ugyanez 24ezer egyben, vagy 990 havonta. Ipad mennyi? Persze, van sz a pad, ami esetleg sokkal jobb ennél a tabán. Viszont 2-3-..5 ször ennyibe kerul. És van tábornok is, ami sokkal szebb, jobb, és drágább az enyémnél. De az igényeimnek ez megfelel tökéletesen. Szóval akinek fekszik a nagyon zárt rendszer, ami mindent helyetted csinál, esetenként nem teszi a dolgát( lásd BT kommunikáció pl )viszont legalább drága, ill. másfélszerese az ára egy hasonló tudású droidhoz képest(mert ugye ne a htc wildfire legyen az összehasonlítási alap.... bár van akinek az fekszik, tudás, méret stb tekintetében)ill apple hívő, és 2 napot áll sorban a legújabb iphonért, az vegyen iphonet, és használja egészséggel. Ilyesmiken veszekedni és anyázni egymást,hogy ios vagy android, szerintem gyerekes, ill hülyeség :) peace....

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1426 Dátum: 2013, 01 18, 13:55:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Aham, értelek és sok dologban igazat is adok.

Egyet ne felejts ki, hogy ezen oprendszerek mögött álló cégeknek a hozzáállása sokszor a legvitatottabb dolgok alapja.

Az egyik eredendően partnerként a felhasználót és nem megmagyarázza, hogy mi jó és mi nem neki. Sőt, azt sem próbálja megmagyarázni, hogy nem lehet, amit lehet és nem tilt, korlátoz, fenyeget, hazudik és ócsárol.
Ez messze nem szubjektív, remélem egyetértünk.

Emlékszem azokra az időkre, mikor a Microsoft elkezdte terrorizálni az xda-t és miattuk nem lehetett annak az oldalain tárolni a főzött WinMo ROM-okat. Ostoba és aljas hozzáállás volt, felhördült miatta a világ és bár folytatni kívánták az offenzívájukat, ráeszméltek, hogy ezzel csak vereség felé hajtják magukat. Ki is alakult egy status quo ennek végezetéül.

Minden mai mobil oprendszernek valóban megvannak az előnyei és természetesen hátrányai, ezek megvitatása már sokszor valóban nélkülözi az objektivitást és ha szakember vagy, ahogy állítod, te is tudod, mik az ominózus pontok, ahol ellentétek feszülnek egymásnak, valamint, hogy melyek azok, ahol egy elvakult hit uralkodik egy-egy ember fejében.

Feljebb írja Ibolya az igazat.

Vannak dolgok, amiket egy átlag felhasználó nem tud, nem ért és nem is érdekli. Evvel semmi gond nincs.
A baj ott van, mikor nem átlag felhasználó vitatkozik olyannal, aki sajnos nem lát tovább a saját szintjénél és magáévá tett blődségeket kántál, véresre kapart körmökkel kapaszkodik abba, amit hinni szeretne.

Jó az iOS, senki nem tagadja, feltörve még jobb.
Jó az Android, senki nem tagadja, root-olva még jobb.
Azt kell látni, melyik és miért jobb esetenként törve, root-olva, vagy anélkül.


Az a nem jó, ha valakinek nem sikeredik összességében tekinteni a dolgokat, sőt egyéni súlyozással ferdíti el azokat annak érdekében, hogy az igazát bizonyítsa.

A két oprendszernek vannak hasonlóságai és különbségei. Van olyan, ami az egyiknél erősebb hardware-t igényel, de a lehetőségei nyitottabbak és mára legyűrve az akadályt egyre többek előtt válik nyilvánvalóvá az előnye. Már, aki akarja az igazat látni.

Aztán, ha számít, akkor az árakat is érdemes nézni.

Egyezzünk ki annyiban, ha egy egyszerűbb felhasználói szokásokat kielégítő, de mutatós készülék kell, na meg esetleg az is fontos, hogy prezentálja magát vele az ember, akkor vitán felül az arányaiban pont ezek miatt borsos árú iPhone a megoldás.

Ha kis pénzből, nem mutogatásra kíván eszközt valaki szintén kevés funkcióval, akkor piti pénzért megkapja azt Android-dal, de itt is el kell mondani, hogy bár komoly játékra azok nem alkalmasak, mégis több funkciót kap vele a dolgozó, mint egy szifonnal. Gondolom, nincs szükség ezek sorolására...

Jó ideje vannak az iPhone tudását megközelítő, egyes prémium dolgokban versenyképes Android-os gépek, melyek ára messze alatta van az iPhone árcédulán láthatónál.

Aztán, mára már az S3 elérte azt a szintet, hogy akik csak villogásra vesznek ilyesmit és a bekapcsoláson túl esetleg SMS, FB, meg telcsikézés a maximum, amit képesek működtetni, azt vesznek...

De ha erősen szakmai szemmel nézed, mára meghaladta az Android az iOS szintjét, hátrányok ledolgozva, előnyök megtartva, míg az iOS által uralt gépben jó néhány dolog nem változott, míg persze pár dolog jobb lett.

Ha valaki egy multi-multi funkciós készüléket akar és ért is hozzá, valamint olyan területre akarja használni, ami nincs a még kizárólag iOS fennhatóság alatt, nem töpreng egy pillanatot sem, melyikért nyúljon.

Tegnap láttam Westend-ben kirakva 64GB-os iPhone 5-öt 1 híján 300 ezer FT-ért Swarowski kristályok nélkül, míg én a feléért vettem a Note 2-t.

Maaargit! Nooooooooormális?
Utolsó "kérdéshez" szólnék hozzá:nem normális szerintem sem. Kolléga, nemrég még megrögzött ( már csak sima )iphone tulaj, ma már a note-tal villog. Mondjon aki amit akar, egy telefon sem ér 300ezret . Persze csak szerintem. Főleg úgy, hogy van élményben, minőségben ugyanazt, vagy még többet adó telefon, fele annyiért.... ez van :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1427 Dátum: 2013, 01 18, 14:47:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Utolsó "kérdéshez" szólnék hozzá:nem normális szerintem sem. Kolléga, nemrég még megrögzött ( már csak sima )iphone tulaj, ma már a note-tal villog. Mondjon aki amit akar, egy telefon sem ér 300ezret . Persze csak szerintem. Főleg úgy, hogy van élményben, minőségben ugyanazt, vagy még többet adó telefon, fele annyiért.... ez van :)

15 éve ugyanannál a szolgáltatónál vagyok. Amikor szeptemberben (a meglévő díjcsomagomra) vettem a 64-es iPhone 5-öt, konkrétan 10 ezressel kevesebbet kért érte a T, mint a 32-es (!) SGS3-ért. Engem ez érdekel, nem valami sufni GSM árképzése, ahol még el is hajtanak a fenébe, ha garanciális probléma van.
Mindenekelőtt mutass egy olyan androidos telefont, ami hozza az i5 anyaghasznalatát, összeszerelési minőségét, és ami még fontosabb, minden felhasznaláskor egykezes. Ja, és fut rajta az iPades alkalmazásaim nagy része, mert számomra az az elsődleges eszköz, azt is vettem előbb. A se baj, ha van hozzá kb. olyan tartozék választék, és aktív autós tartóba egyetlen mozdulattal betehető.

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1428 Dátum: 2013, 01 18, 15:23:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
15 éve ugyanannál a szolgáltatónál vagyok. Amikor szeptemberben (a meglévő díjcsomagomra) vettem a 64-es iPhone 5-öt, konkrétan 10 ezressel kevesebbet kért érte a T, mint a 32-es (!) SGS3-ért. Engem ez érdekel, nem valami sufni GSM árképzése, ahol még el is hajtanak a fenébe, ha garanciális probléma van.
Mindenekelőtt mutass egy olyan androidos telefont, ami hozza az i5 anyaghasznalatát, összeszerelési minőségét, és ami még fontosabb, minden felhasznaláskor egykezes. Ja, és fut rajta az iPades alkalmazásaim nagy része, mert számomra az az elsődleges eszköz, azt is vettem előbb. A se baj, ha van hozzá kb. olyan tartozék választék, és aktív autós tartóba egyetlen mozdulattal betehető.

Ok, ne kapd fel a vizet :) neked tökéletes volt az iphone, a gyémánt fokozatú felhasználói státusban. Nekem meg a 7colos tab kerult 14ezerbe, ugyhogy az a tokeletes, mert aranyfokozat vagyok a thome-nál . :)
Valószinű azért kér többet az sgs-ért a tmobile, amiért a tmobilos haver, aki kb 10 éve telefonokat tesztelt, mellesleg, azt mondta:nehogy iphonet vegyek, mert az sgs mindenben lenyomja :) gondolom ezelőtt is iphonod volt, legalábbis a "hívő" hangnemből erre következtetek. Ergo gőzöd nincs, mit tud a samu, vagy bármi egyéb, hasonló kategóriás telefon. Szerintem, továbbra is fenntartom, nincs ebben ennyi, és rosszul van feltéve a probléma.... ja és anyaghasznalatban, szvsz a htc már évek óta mindenkinél jobb :D az, hogy fut rajta az ipad alk.ok nagyrésze,  mitől extra?  A tabom alkalmazásainak nagy része meg fut kb 100 féle androidos telefonon....és lehetne sorolni:)
Mondom:peace, és nyugi, nincs ebben ennyi...

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Re: Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1429 Dátum: 2013, 01 18, 15:27:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ok, ne kapd fel a vizet :) neked tökéletes volt az iphone, a gyémánt fokozatú felhasználói státusban. Nekem meg a 7colos tab kerult 14ezerbe, ugyhogy az a tokeletes, mert aranyfokozat vagyok a thome-nál . :)
Valószinű azért kér többet az sgs-ért a tmobile, amiért a tmobilos haver, aki kb 10 éve telefonokat tesztelt, mellesleg, azt mondta:nehogy iphonet vegyek, mert az sgs mindenben lenyomja :) gondolom ezelőtt is iphonod volt, legalábbis a "hívő" hangnemből erre következtetek. Ergo gőzöd nincs, mit tud a samu, vagy bármi egyéb, hasonló kategóriás telefon. Szerintem, továbbra is fenntartom, nincs ebben ennyi, és rosszul van feltéve a probléma.... ja és anyaghasznalatban, szvsz a htc már évek óta mindenkinél jobb :D az, hogy fut rajta az ipad alk.ok nagyrésze,  mitől extra?  A tabom alkalmazásának nagy része meg fut kb 100 féle androidos telefonon....és lehetne sorolni:)
Mondom:peace, és nyugi, nincs ebben ennyi...

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

a nokia 5110es is egykezes volt, minden használatnál :) és 2 hétig bírta az akksija.qrvajól össze is volt rakva, volt hozzá  tartozék is  ....na és? :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Re: Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1430 Dátum: 2013, 01 18, 17:12:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login

a nokia 5110es is egykezes volt, minden használatnál :) és 2 hétig bírta az akksija.qrvajól össze is volt rakva, volt hozzá  tartozék is  ....na és? :)

Ezelőtt 14 évvel már 6110-esem volt, amikor itt még nagyon sok megmondóember csattogós szárnyú falepkét tologatott… Szóval nem kell bemutatni. Telefonnak ma is jobb a fiókban heverő 6110i-m, mint bármelyik fényes szappantartó műanyag Samsung csoda. Mondom ezt úgy, hogy az idők során abból is volt pár.
Leírtam, hogy iPhone-t csak iPad (és iOS 5) után vettem, ebből már ki tudtad volna számolni, mikortól van.

Nekem is van olyan haverom, aki senkinek nem ajánl Samsungot. Ezt be kellene írnom minden samsungos fórumba? :hmm: Valahogy nincs ilyen küldetéstudatom…

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1431 Dátum: 2013, 01 18, 17:32:41 »
Nekem sem volt szimpatikus a galaxy család, de le a kalappal az sgs advance előtt. Nagyon meg vagyok elégedve vele, mindenkinek melegen ajánlom. Két főnökömnek iphone 4 van, atpmstabil mindkettő, de az iTunest évek óta nem tudják megszokni, még az én régi iphone3-as tapasztalatomból "élnek". Ezért én inkább az sgs családot javaslom, ha kérdeznek, de attól függetlenül én sem tennék különbséget, mindkettő zseniális. Az sgs család és az iphone szériák is.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1432 Dátum: 2013, 01 18, 17:51:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem sem volt szimpatikus a galaxy család, de le a kalappal az sgs advance előtt. Nagyon meg vagyok elégedve vele, mindenkinek melegen ajánlom. Két főnökömnek iphone 4 van, atpmstabil mindkettő, de az iTunest évek óta nem tudják megszokni, még az én régi iphone3-as tapasztalatomból "élnek". Ezért én inkább az sgs családot javaslom, ha kérdeznek, de attól függetlenül én sem tennék különbséget, mindkettő zseniális. Az sgs család és az iphone szériák is.

Mindenkinek megvan a saját igénye és preferenciája, a gond csak akkor van, ha "idegen" helyre jár téríteni az ember. :)
Ha valaki megkérdezi, milyen okostelefont vegyen, a reakcióm soha nem az, hogy X gyártó Y modelljét, hanem megkérdezem, hogy mire használná elsősorban, milyen méretben, anyaghasználatban gondolkodik, és milyen kondíciókkal és mennyiért szeretné beszerezni.
Pl. szolgáltatónál 2-5e Ft-os előfizetéssel egyik felső kategóriás okostelefon se igazán jó vétel, de az iPhone különösen rossz. Viszont az olcsó androidos kütyük nagy többsége szutyok felhasználói élményt nyújt, míg az olcsó Windows Phone-ok szinte ugyanazt tudják használatban, mint a drágább tesók. Persze ha nincs igény bizonyos appokra… Szóval a dolgok ritkán feketék vagy fehérek. :-X

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1433 Dátum: 2013, 01 18, 18:03:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenkinek megvan a saját igénye és preferenciája, a gond csak akkor van, ha "idegen" helyre jár téríteni az ember. :)
Ha valaki megkérdezi, milyen okostelefont vegyen, a reakcióm soha nem az, hogy X gyártó Y modelljét, hanem megkérdezem, hogy mire használná elsősorban, milyen méretben, anyaghasználatban gondolkodik, és milyen kondíciókkal és mennyiért szeretné beszerezni.
Pl. szolgáltatónál 2-5e Ft-os előfizetéssel egyik felső kategóriás okostelefon se igazán jó vétel, de az iPhone különösen rossz. Viszont az olcsó androidos kütyük nagy többsége szutyok felhasználói élményt nyújt, míg az olcsó Windows Phone-ok szinte ugyanazt tudják használatban, mint a drágább tesók. Persze ha nincs igény bizonyos appokra… Szóval a dolgok ritkán feketék vagy fehérek. :-X
igen kb. én is ezen a véleményen vagyok. Android is csak erős hardveren élvezhető

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Re: Re: Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1434 Dátum: 2013, 01 20, 10:12:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezelőtt 14 évvel már 6110-esem volt, amikor itt még nagyon sok megmondóember csattogós szárnyú falepkét tologatott… Szóval nem kell bemutatni. Telefonnak ma is jobb a fiókban heverő 6110i-m, mint bármelyik fényes szappantartó műanyag Samsung csoda. Mondom ezt úgy, hogy az idők során abból is volt pár.
Leírtam, hogy iPhone-t csak iPad (és iOS 5) után vettem, ebből már ki tudtad volna számolni, mikortól van.

Nekem is van olyan haverom, aki senkinek nem ajánl Samsungot. Ezt be kellene írnom minden samsungos fórumba? :hmm: Valahogy nincs ilyen küldetéstudatom…
A hangsúly nem azon van, hogy van haverom, aki nem ajánlja az iphonet a galaxy s3mal szemben. Hanem azon, hogy 10 éve telefonokat tesztel :) És ha figyelmesen olvastál, láttad, hogy azzal kezdtem, hogy aki azt mondja, szar az iphone, az nem tudja mit beszél :) Szóval nem akárok senkit meggyőzni.... Privát véleményemet írtam le... peace :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető Fricy78

  • Hozzászólások: 167
  • Nem: Férfi
    • Droidica Blog
  • PDA: Iphone 6 Plus
  • PDA ROM: IOS 8.3
IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1435 Dátum: 2013, 01 20, 20:33:53 »
Látom itt is megy a pro és kontra, így én is írok egy véleményt. Nekem jelenleg egy iphone 4-em van, előtte egy galaxy s advance-t használtam. Nagyon megvagyok elégedve az ios-sal, de az s advance-t is nagyon bírtam. Egy kihagyhatatlan akánlat miatt váltottam i4-re. Talán én vagyok az egyetlen (bár ezt nam hiszem), de én mindkét rendszerben találtam jó és rosszat, így szeretem mindket rendszert. A feleségem egy xperia u-t használ, mindkettőt én szoftverezem, bármi is kell rá. Szerintem nem lehet letenni egyik rendszer mellett sem a voksokat. Tőlem is sokan megkérdezik, hogy milyen telefont ajánlok, de én is azt mondom, hogy először meg kell nézni az igényt, hogy ko mire használná.


Küldve az én I4-emről Tapatalk használatával.
Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól
odabaszol ásóval, oszt haladsz tovább!

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1436 Dátum: 2013, 01 22, 23:17:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Látom itt is megy a pro és kontra, így én is írok egy véleményt. Nekem jelenleg egy iphone 4-em van, előtte egy galaxy s advance-t használtam. Nagyon megvagyok elégedve az ios-sal, de az s advance-t is nagyon bírtam. Egy kihagyhatatlan akánlat miatt váltottam i4-re. Talán én vagyok az egyetlen (bár ezt nam hiszem), de én mindkét rendszerben találtam jó és rosszat, így szeretem mindket rendszert. A feleségem egy xperia u-t használ, mindkettőt én szoftverezem, bármi is kell rá. Szerintem nem lehet letenni egyik rendszer mellett sem a voksokat. Tőlem is sokan megkérdezik, hogy milyen telefont ajánlok, de én is azt mondom, hogy először meg kell nézni az igényt, hogy ko mire használná.


Küldve az én I4-emről Tapatalk használatával.

Hát ezaz :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P3110-ről

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Re: Re: Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1437 Dátum: 2013, 01 26, 01:10:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezelőtt 14 évvel már 6110-esem volt, amikor itt még nagyon sok megmondóember csattogós szárnyú falepkét tologatott… Szóval nem kell bemutatni. Telefonnak ma is jobb a fiókban heverő 6110i-m, mint bármelyik fényes szappantartó műanyag Samsung csoda. Mondom ezt úgy, hogy az idők során abból is volt pár.
Leírtam, hogy iPhone-t csak iPad (és iOS 5) után vettem, ebből már ki tudtad volna számolni, mikortól van.

Nekem is van olyan haverom, aki senkinek nem ajánl Samsungot. Ezt be kellene írnom minden samsungos fórumba? :hmm: Valahogy nincs ilyen küldetéstudatom…

Mivel 6110 az elsők közt volt nekem is, tudom, miről beszélsz, (csattogós falepkém meg sose volt  :) ) de az, ahogyan a Samsung telefonokról beszélsz és az egyéni preferenciádat objektívként próbálod beállítani, arról süt az utálat és a szubjektivizmus.
Egykezes használat, mint objektív szempont? Mmmmmm, fusson rajta az az alkalmazás, ami iPad-en? Ajjaj, ez szigorú szempont és inkább elkötelezettséget, mint szakmai hozzáállást sugall. Inkább emlékeztet pár magyarországi tender kiírására, ahol a speciálisan kialakított igényeknek valahogy csak egy "érdekes" cég tudott megfelelni.  ;)


Én 147 ezer Ft-ért két éves gyártói garanciával független Note II-t vettem. Amint hasonló tudású iPhone lesz kapható ezen az áron, leborulok előtted.

A Samsung telefonjai semmivel nem rosszabb minőségűek az iPhone-oknál. Tény, hogy feleslegesen nincs üveg burkolatuk, mi is indokolja azt? Annyi baklövést követtek el a néhány generáció során, hogy inkább ott kellene a minőségi problémákat emlegetni.

A rendszerük stabilitásáról meg volt egy cikk valahol a közelmúltban, ahol a meglepően sokkal inkább iOS alatt bekövetkező programösszeomlásokról értekeztek.

Nos, küldetéstudatom volt, de nagyon bebizonyosodott, hogy butaság a részemről.


Én elvagyok avval a könyvet megtöltő sok mindennel, amire az Android alkalmas és nem bánom, ha más a "kevesebb több" alapelvet ennyire magáévá teszi ebben a témában.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1438 Dátum: 2013, 01 27, 00:11:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Meg kellene érteni, hogy ami sokáig nem megy, az nem megy.


Az a lényege ennek, amit a "hívők" nem akarnak felfogni, hogy természetesen rossz hasonlattal éljek, hogy ha nem teszünk a gőzmozdony kazánjába semmit, vagy keveset, akkor a nagyszerűen elért lendület nem fog megmaradni.
Ami pedig a nagy probléma, hogy az emberek hülyék és ha egy-egy ilyen negatívum fellép, képesek a tőzsdei zuhanás miatt nem megvenni azt a készüléket, amit eddig mindenképpen megszerezni igyekeztek. Azért nevezem ezt a réteget hülyének, mert nem valódi megfontolás alapján döntenek, hanem érzelemből. Jobs eszméletlen hype-ja sokkal tovább kitartott, mint azt bármelyik fanyalgónak titulált - ezek közé tartozom én is - jövendölte, de ettől még a dolgok fel fogják venni a normális ritmusukat, ahogyan minden anomália rendeződik idővel. Nyilván nem tartok mindenkit ebbe a rétegbe tartozónak, aki iPhone-t vett (az iPad sokkal értelmesebben árazott és kezelt dolog, azért csak a szifont emlegetem), de jelentős az arányuk azoknak, akik most megint nem a racionális érvek miatt meg elfordulnak az eddigi bálványtól.
Ezek száma meglepően nagy lehet a kialakított függőség (megvett programok, zenék és a márkahűség, valamint a váltásra való lustaság) ellenére is.

Evvel beindul(hat) egy olyan folyamat, amiben az értelmes befektetők, spekulánsok (akik nem ugyanazok, sőt) és a hisztériára (pozitív és negatív irányba) hajlamos userek egymást hajtják bele az Apple esetleges komoly (ha ezt még nem vesszük komolynak...) hanyatlásába.

Onnan pedig nehezebb a talpra állás, mint azt láthatjuk a Nokia tespedésének eredményeként.

Ahogy sokszor megtörtént már, a hisztéria fel és le is reptethet valamit.

Meglátjuk, hogy (azért az ezt nálam sokkal jobban látó) vezetőség az Apple-nél képes lesz-e kezelni. Ha hiszi, ha nem bárki: én drukkolok nekik, mert kellenek a piacra.
Az más kérdés, hogy az általuk meglépett dolgok okán mennyi könnycseppet lennék képes hullajtani miattuk... :o)


Ahogyan a Nokia bukása is hidegen hagyott, holott nekik nagy rajongójuk voltam.

Nem kell ezt hálátlanságnak venni, szép pénzeimhez jutottak hozzá, nem okosan forgatták. Tehát nem kaptam én tőlük sem semmit ingyen.


Meg kell vallanom, akitől a legtöbbet kaptam ingyen, az a Google. Tudjuk, hogy így én vagyok az áru, de még akkor is.

Nem is örülnék, ha buknának, de ha mégis, az az élet rendje.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1439 Dátum: 2013, 01 27, 02:20:59 »
Egyelőre az Apple-nél van a mobiltelefon iparág profitjának 70 %-a, miközben az eladásoknak csak 9 %-át realizálják. Biztos, hogy az Apple van itt komoly bajban? ;)
Gagyi magyar bulvár mellett esetleg You are not allowed to view links. Register or Login, van ott jó néhány független link.
Az árazásról már elmondtam a véleményem. Amikor szeptemberben vettem a 64 GB-os iPhone 5-öt, ugyanabban a díjcsomagban 10 ezerrel volt olcsóbb, mint a 32-es, szappantartó műanyag SGS3. Aki 210-270 ezerért megveszi, az meg is érdemli. Ugyanígy, aki 180-200 ezret ad egy bármilyen Samsungért, az is...

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1440 Dátum: 2013, 01 27, 10:58:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyelőre az Apple-nél van a mobiltelefon iparág profitjának 70 %-a, miközben az eladásoknak csak 9 %-át realizálják. Biztos, hogy az Apple van itt komoly bajban? ;)
Gagyi magyar bulvár mellett esetleg You are not allowed to view links. Register or Login, van ott jó néhány független link.
Az árazásról már elmondtam a véleményem. Amikor szeptemberben vettem a 64 GB-os iPhone 5-öt, ugyanabban a díjcsomagban 10 ezerrel volt olcsóbb, mint a 32-es, szappantartó műanyag SGS3. Aki 210-270 ezerért megveszi, az meg is érdemli. Ugyanígy, aki 180-200 ezret ad egy bármilyen Samsungért, az is...

Szerintem a független készülékek árai a mérvadók, nem a szolgáltatósok. Mert ugyebár a szolgáltatók "benyelnek" egy keveset a végfelhasználói árakból, amit aztán az aláírt 1-2 év alatt visszaszednek. Az most teljesen mindegy, hogy van akinek az aláírt 1-2 év nem plusz kiadás, mert elhasználja az adott díjcsomagot.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1441 Dátum: 2013, 01 27, 14:04:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem a független készülékek árai a mérvadók, nem a szolgáltatósok. Mert ugyebár a szolgáltatók "benyelnek" egy keveset a végfelhasználói árakból, amit aztán az aláírt 1-2 év alatt visszaszednek. Az most teljesen mindegy, hogy van akinek az aláírt 1-2 év nem plusz kiadás, mert elhasználja az adott díjcsomagot.

Szerintem az a mérvadó, ahogy a többség veszi a telefonokat, nem az, amit mi bemondunk egy fórumban. ;) Márpedig a statisztikák szerint a nyugati világban a készülékek elég nagy többségét előfizetéssel adják el, különösen az okostelefonokat.
Alacsonyabb díjcsomagban jobb vétel egy Samsung vagy Nokia, de magasabb csomagokban akár olcsóbb is lehet az iPhone. Persze egyértelmű, hogy nem csak az ár számít.

Ahogy az iPodokat befogták idővel papíron az egyéb megoldások, úgy az iPhone, de később minden bizonnyal az iPad is hasonló sorsra jut majd. Amit érdemes figyelni, az az új területekre bevitt innováció, tehát hogy lesz-e folytatása az iPod-iPhone-iPad vonalnak, pl. a nappaliban valami tévé formájában, illetve hogyan alakul a hardverhez kapcsolt szoftver és egyéb szoft tartalmak biztosította bevétel. Nem szabad elfelejteni, hogy a telefongyártó versenytársak ugyan nagyon agresszíven nyomulnak hardverben, de egyiküknek sincs említésre méltó profitja a kapcsolt szolgáltatásokból. Ez igen komoly különbség, és ahogy a profit az élesedő verseny miatt egyre kevesebb lesz a vason (lásd a linkelt Samsung befektetői figyelmeztetés), úgy lesz egyre fontosabb a rájuk épülő szolgáltatásokból befolyó, folyamatosan növekvő bevétel. Márpedig ebben a hardveren elért profitnál is nagyobb a különbség, és a szakadék egyre csak bővül. Nagyon fontos változás, ahogy mostantól a befektetők felé riportolja az Apple a bevétel és a profit alakulását, jól követhetővé téve a szoftverekből és egyéb tartalmakból befolyó pénzt. Egyértelmű jelzés, hogy hosszú távon mit érdemes figyelni.

Ami a Samsungot illeti, pont ezért nincs igazán jó helyzetben. A hardveren elért profitot nem az Apple, hanem az LG és a kínaiak veszélyeztetik, ráadásul az eladott okostelefonjaik legalább 60 %-a olcsó kacat, amit meg fognak enni a kínai gyártók, miközben szoftveren csak jelképes összeget keresnek a koreaiak, mert a Bada bolt minden, csak nem komoly bevételi forrás.

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1442 Dátum: 2013, 01 27, 16:30:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem az a mérvadó, ahogy a többség veszi a telefonokat, nem az, amit mi bemondunk egy fórumban. ;) Márpedig a statisztikák szerint a nyugati világban a készülékek elég nagy többségét előfizetéssel adják el, különösen az okostelefonokat.
Alacsonyabb díjcsomagban jobb vétel egy Samsung vagy Nokia, de magasabb csomagokban akár olcsóbb is lehet az iPhone. Persze egyértelmű, hogy nem csak az ár számít.

Ahogy az iPodokat befogták idővel papíron az egyéb megoldások, úgy az iPhone, de később minden bizonnyal az iPad is hasonló sorsra jut majd. Amit érdemes figyelni, az az új területekre bevitt innováció, tehát hogy lesz-e folytatása az iPod-iPhone-iPad vonalnak, pl. a nappaliban valami tévé formájában, illetve hogyan alakul a hardverhez kapcsolt szoftver és egyéb szoft tartalmak biztosította bevétel. Nem szabad elfelejteni, hogy a telefongyártó versenytársak ugyan nagyon agresszíven nyomulnak hardverben, de egyiküknek sincs említésre méltó profitja a kapcsolt szolgáltatásokból. Ez igen komoly különbség, és ahogy a profit az élesedő verseny miatt egyre kevesebb lesz a vason (lásd a linkelt Samsung befektetői figyelmeztetés), úgy lesz egyre fontosabb a rájuk épülő szolgáltatásokból befolyó, folyamatosan növekvő bevétel. Márpedig ebben a hardveren elért profitnál is nagyobb a különbség, és a szakadék egyre csak bővül. Nagyon fontos változás, ahogy mostantól a befektetők felé riportolja az Apple a bevétel és a profit alakulását, jól követhetővé téve a szoftverekből és egyéb tartalmakból befolyó pénzt. Egyértelmű jelzés, hogy hosszú távon mit érdemes figyelni.

Ami a Samsungot illeti, pont ezért nincs igazán jó helyzetben. A hardveren elért profitot nem az Apple, hanem az LG és a kínaiak veszélyeztetik, ráadásul az eladott okostelefonjaik legalább 60 %-a olcsó kacat, amit meg fognak enni a kínai gyártók, miközben szoftveren csak jelképes összeget keresnek a koreaiak, mert a Bada bolt minden, csak nem komoly bevételi forrás.


Az évek óta hangoztatott érvek nem hatnak, pedig amiket jósoltunk, kezdenek bekövetkezni, ha tagadod is.

Ahogyan leírtam, engem ez messze nem izgat.
Te aggódj akkor a Samsung-ért, hiszen szerinted "nincs igazán jó helyzetben", én nem fogok senkiért.

Ahogyan akkor sem értettem azt a gondolatot, hogy most aztán sz#rban lesz a Samsung, mert Apple kiszorítja a beszállítói közül, sőt azt állítottam, hogy pont ennek okán fog több készüléket saját logo alatt megjelentetni és nocsak a rá következő prémium készüléktől hangos a világ és vette át az első helyet a "nagy bajba" került Samsung.

Te továbbra is a legnagyobb díjcsomagok mellé "ingyen" (háhá) adott készülékek árát hasonlítod, mert - mint mondod - "az a mérvadó, ahogy a többség veszi a telefonokat" és mint ezek szerint tudnunk kéne, a bő pénzért mért előfizetések azok, amiket a többség vesz.

Ha szabad nyíltan megfogalmaznom a véleményem, itt objektív gondolkodásról nem beszélhetünk.

Akkor sem, ha nagyot nőtt az ilyen előfizetések száma magát túlvállaló butus trendkövetők által, akiket a djágaszág megszerzése érdekében az alap számtan tudásuk is cserben hagyott és csak azt láttak, milyen keveset kell letenni és már vihetik is.

Persze, ez máshogy van Magyarországtól nyugatabbra, de valamiért a statisztikák mégis az általam alkalmazott józan paraszti ész és logika mentén változnak, ha bevallom, sokkal lassabban is, mint pl. én gondoltam.

Ami fontos, a két oprendszer összemérésére továbbra sem az általuk működtetett készülékek árában kellene keresni a mérőszámot, hanem azt szakmai szemmel kellene nézni, nem kissé specifikus elvárások alapján, ahogyan te teszed.
Ha hasonlóan inkorrekt követelményrendszert állítanánk, akkor hamarabb lenne fontos az FM rádió egy már az első kiadás esetén a multimédiás készülékek "non plus ultra"-jának kikiáltott készülék esetén.


Sose tenném ezt, pedig jogosabb, mint amiket te mondtál és ugye a BT, SD kártya és a többi emlegetését is kihagytam.

Ha összehasonlítunk, azt tárgyilagosan, korrekten és összességében tegyük!

Itt azt látnánk, hogy mindkét rendszerre a kezdeti hiányok, hibák adják inkább a jellemző képet, valamint azok a hátrányok, korlátok, melyek nagymértékben meghatározzák a távoli jövőt is.
Azt végigkövetve, hogyan és mennyire szabadult meg egyik-másik rendszer a negatívumaitól és oldotta meg a kritizált mínuszait, az iOS még akkor is nagyon alulmarad, ha az Android-ot én ma még mindig tudom lagoláson kapni a Note II-n. (Persze, meg kell említenem, hogy több száz programmal, amik közül talán kéttucatnyi rezidens és némelyikük igencsak nagy tudással és esetenként erőforrás igénnyel rendelkezik.)

Amíg valóban megállja a helyét, hogy az Android alá erősebb hardware kell, addig ez a mínusz pont nevetségessé válik, amíg azt láthatjuk (ha akarjuk), hogy azt az eszközt, amelyik így hardware-ben nagyobb erőt képvisel még mindig jelentősen olcsóbban kapjuk. Ez már az S3 esetén is így van, de a Note II-ben kapott hardware-ről és itt nem csak a SoC és kijelző van képben, hanem akár az S-Pen is, aminek megnézném az árkülönbözetét egy szifonba építés esetén...

Volt egyszer, hol nem volt, volt egyszer egy előny az iOS-nél, amit felhasználói élménynek, meg integrációnak, meg egyebeknek neveztek. Ebben anno valóban alázta is az Android-ot, aminek az előnyeit a mezei user nem is ismerhette, hiszen java részük úgy forgatta a készülékeket, mint majom a zsebórát.

Na, ezek az akkori előnyök a mai napig
(egy-két minimális szigorításon kívül, amit vagy meg lehet kerülni, vagy nem a mai napig)
élvezhetők Android-on
(ha nem így lenne, akkor a hozzám hasonlók sikítva keresnének másik rendszert)
és mellette mára az Android fejlesztői megcélozták azt a felhasználói élményt, aminek hiányát sokan felrótták,
( és amit én végletekig butított, más helyett gondolkozásnak és megoldásnak ítélek, így ezen a fronton is a kontraszelekció térnyerésének tartok)
szerintem elég sikeresen, bár még nem teljesen, valóban.


Azt kell látni tehát, hogy mesterségesen kialakított és sulykolt igények mára kielégíthetőek Android alkalmazásával is és a további versengésben újabb 'hajtóanyag' bevetésére van szükség és ezt a bemagyarázással egyre kevésbé lehet pótolni, a Jobs zsenialitásával kapott extra-extra-extra lendület pedig bár évekig kitartott, ma már egyre kevésbé támaszkodhatnak rá, ahogyan a bíróságokon való hadakozás is többet árt, mint használ. Tudom, hogy ezt Apple vezetésében is látják, csak egyelőre nem igazán tudnak ezen felülkerekedni.

Nem temetem Apple-t, mert az szerintem a távoli jövőben sem fenyeget, de az biztos, hogy rendeződnek az erővonalak, ez ellen pedig vajmi keveset tesznek ma. Vannak fejlesztéseik, de semmiféle földöntúli képességük nincs, emiatt mások behozzák lemaradásukat. Megint mások persze nem, mindenki nem csinálhatja jól.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: IOS vagy Android? Melyiket?
« Reply #1443 Dátum: 2017, 02 19, 08:20:39 »
Nagyon nem érdemes vitatkozni melyik miért. Emberek és szokások. Míg marakodnak, hogy mit vegyenek addig ez történik. Kicsit egymásra vannak utalva?
You are not allowed to view links. Register or Login
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!