2024, 05 08, 17:48:28

Szerző Téma: OnePlus 5 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 67642 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #50 Dátum: 2017, 07 05, 15:47:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is vártam a OnePlus 5-öt, nem jött be... Végül S8+ lett és nagyon nem bántam meg. Ettől még lehet jó a OnePlus 5 is, de nekem nem adja azt, amit hirdettek...
Sok sikert hozza. You are not allowed to view links. Register or Login
Csupan 95 ezerrel dragabb mint a 128-as OP5. Ennyit nekem nem er a jobb kijelzo.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #51 Dátum: 2017, 07 05, 18:02:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sok sikert hozza. You are not allowed to view links. Register or Login
Csupan 95 ezerrel dragabb mint a 128-as OP5. Ennyit nekem nem er a jobb kijelzo.

Magánszemélyként vásárolva annyi a különbség. Viszont nem csak a kijelző amiben jobb, hanem sok másban is. Például a 64GB belső tárhely mellé beleraktam a 128GB-os SD kártyámat, így kicsivel több lett a hely, egyelőre bőven elég. Aztán meg olyan szoftverek lehetősége, amelyek itt vannak és elég hasznosak. Tudod, hogy én is elpártoltam a Note 2 óta a Samsungtól... Most kicsit visszatértem és eddig úgy érzem jól tettem.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #52 Dátum: 2017, 07 05, 19:08:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Magánszemélyként vásárolva annyi a különbség. Viszont nem csak a kijelző amiben jobb, hanem sok másban is. Például a 64GB belső tárhely mellé beleraktam a 128GB-os SD kártyámat, így kicsivel több lett a hely, egyelőre bőven elég. Aztán meg olyan szoftverek lehetősége, amelyek itt vannak és elég hasznosak. Tudod, hogy én is elpártoltam a Note 2 óta a Samsungtól... Most kicsit visszatértem és eddig úgy érzem jól tettem.
Egyeb szempontokat nem irtam mint pl rootolas, mert tudom az nalad nem feltetlen szukseges. Nalam viszont deal breaker ha megszabja a gyarto, hogy mit csinalhatok a telefonommal amiert egy rakas penzt kifizetek. Nincs az az SD kartya ami feler egy UFS 2.1-es NAND flash-sel. Konkretan csak hatranya van a memoriakartyaknak, de azok eleg jelentos problemak. Serulekeny, kepes egyik pillanatrol a masikra tonkremenni minden elojel nelkul, lassu. Orulok, hogy tetszik a vas, mert nem keves penzbe kerul. A lenyeg, hogy elegedett vagy vele es orommel hasznalod.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #53 Dátum: 2017, 07 05, 19:30:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ez engem is egy kicsit zavar, ui gyak. a hármasnál napsütésben szinte semmit se látok a képernyőn.. No meg a nagy hype amivel a kamerát bedobták, erre építették fel a kampányt, ahhoz képest enyhén kérdőjeles a minősége/megitélése a tesztek szerint (a kevés fénynél -amit legjobban szerettem volna hogy jobb legyen, pláne inkább negatív). Inkább ezekre fordították volta mondjuk a 8giga ram árát (de még a 6 ét is..). Nem érzem, hogy váltanom kéne a 3masról, sztem ez kimarad. Vagy valszeg megnézek egy samu s8-at. Kár pedig tökre vártam, élőbe néztem a prezentációt meg minden, de ez kevés számomra.
Ne a teszteket nézd. Hidd el, megdöntötte sok mindenben az iPhone 7-et (cikkezés is ment a sajtóban erről), összezárt előtte, ellene fordult a világ. Mert az mégsem megy, hogy fél áron gyorsabb telefon legyen!

Csinálj a SAJÁT készülékeddel tesztfotókat, ha van lehetőséged rá hasonlítsd korábbi OP-kkel (3, 3T), és PÁRTATLANUL, ne a többiek után (elnézést) bégetve legyen saját véleményed.

Olvasd/nézd a gsmarena képtesztjeit, ők egzakt módon, a világon a legkorrektebben végzik a kameratesztelést.

A másik támadási pont az EIS (az OIS helyett).
Ezt az LG hozta be a Nexus 5X-ben, ott baromi jó újításnak lett elfogadva (kisebb kamera lehet, nem kell analóg, úszó lencse bele), senki nem támadta miatta az LG-t.

Most, majdnem egy évvel később (mert nincs még ilyen az Apple modellekben) már FÚJ, meg szegény ember OIS-e jelzővel illetik.
De ahogy megjelenik az Apple-ban is, azonnal istenkirálycuccá válik az EIS, amit természetesen az Apple fejlesztett ki, ugye...

Érdemes végignézni a gsmarena-nál a kamerateszteket, igen korrekt összehasonlítási lehetőségek vannak.

Egyáltalán nem lett rossz az OP5, szépet fejlesztettek rajta, mindenen kicsit (a procin nagyot).

Én nagyon szeretem az enyémet...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető nyzoli72

  • Hozzászólások: 1577
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Google Maps
  • PDA: OnePlus 7T Pro
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #54 Dátum: 2017, 07 05, 20:14:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ne a teszteket nézd. Hidd el, megdöntötte sok mindenben az iPhone 7-et (cikkezés is ment a sajtóban erről), összezárt előtte, ellene fordult a világ. Mert az mégsem megy, hogy fél áron gyorsabb telefon legyen!

Csinálj a SAJÁT készülékeddel tesztfotókat, ha van lehetőséged rá hasonlítsd korábbi OP-kkel (3, 3T), és PÁRTATLANUL, ne a többiek után (elnézést) bégetve legyen saját véleményed.

Olvasd/nézd a gsmarena képtesztjeit, ők egzakt módon, a világon a legkorrektebben végzik a kameratesztelést.

A másik támadási pont az EIS (az OIS helyett).
Ezt az LG hozta be a Nexus 5X-ben, ott baromi jó újításnak lett elfogadva (kisebb kamera lehet, nem kell analóg, úszó lencse bele), senki nem támadta miatta az LG-t.

Most, majdnem egy évvel később (mert nincs még ilyen az Apple modellekben) már FÚJ, meg szegény ember OIS-e jelzővel illetik.
De ahogy megjelenik az Apple-ban is, azonnal istenkirálycuccá válik az EIS, amit természetesen az Apple fejlesztett ki, ugye...

Érdemes végignézni a gsmarena-nál a kamerateszteket, igen korrekt összehasonlítási lehetőségek vannak.

Egyáltalán nem lett rossz az OP5, szépet fejlesztettek rajta, mindenen kicsit (a procin nagyot).

Én nagyon szeretem az enyémet...
teljesen egyetértek, úgy hogy nincs még meg nekem:) de most ez a cikizés a divat, holnap meg más. imádom, mikor azt károgják, hogy drágább lett csak kérdem én melyik vele egy rangban lévő telefon nem lett drágább? most jönnek a hírek hogy a note 8 1000 dollár körül lesz!!!

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #55 Dátum: 2017, 07 05, 21:39:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erre erdemes lesz odafigyelni.

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #56 Dátum: 2017, 07 05, 22:38:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
teljesen egyetértek, úgy hogy nincs még meg nekem:) de most ez a cikizés a divat, holnap meg más. imádom, mikor azt károgják, hogy drágább lett csak kérdem én melyik vele egy rangban lévő telefon nem lett drágább? most jönnek a hírek hogy a note 8 1000 dollár körül lesz!!!
Azt kell figyelembe venni hogy kik cikizik mert az övék nem fogy mivel ugyan olyan erőgépet azért jóval olcsobban árusitanak.
Ugye az U 11 is jóval olcsobb mint az S8 és anyival nem jobb sőőtt. Nem kell foglalkozni velük mindenki azt vegye ami neki a legjobban megfelel vagy amihez ragaszkodik.
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #57 Dátum: 2017, 07 06, 14:44:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mar ez is van OP5-re.

You are not allowed to view links. Register or Login
Nem is draga.

Nem elérhető KerryVTR

  • Hozzászólások: 201
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: OnePlus 5T
  • PDA ROM: OxygenOS Open Beta 1
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #58 Dátum: 2017, 07 06, 16:11:58 »
Köszi az info-t, már meg is rendeltem. :)

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Mar ez is van OP5-re.

You are not allowed to view links. Register or Login
Nem is draga.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #59 Dátum: 2017, 07 06, 18:21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyeb szempontokat nem irtam mint pl rootolas, mert tudom az nalad nem feltetlen szukseges. Nalam viszont deal breaker ha megszabja a gyarto, hogy mit csinalhatok a telefonommal amiert egy rakas penzt kifizetek. Nincs az az SD kartya ami feler egy UFS 2.1-es NAND flash-sel. Konkretan csak hatranya van a memoriakartyaknak, de azok eleg jelentos problemak. Serulekeny, kepes egyik pillanatrol a masikra tonkremenni minden elojel nelkul, lassu. Orulok, hogy tetszik a vas, mert nem keves penzbe kerul. A lenyeg, hogy elegedett vagy vele es orommel hasznalod.

Igen, a root már nem érdekes, mivel szinte minden benne van már az alap romban, amiért korábban rootoltam.
Viszont ma volt szerencsém élvezni az S8+ képernyőjét teljes napsütésben. Basszus durván nyomja, simán látható a képernyőn minden. Na ez sajnos a OnePlus-szal nem így van. A memória kártya sebességének hátrányait nem érzékelem, így nem is zavar. Ráadásul a fényképező is arra dolgozik. És köszönöm, örömmel használom.
Kíváncsi vagyok pár frissítés után milyen lesz a OnePlus 5.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #60 Dátum: 2017, 07 06, 19:24:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi az info-t, már meg is rendeltem. :)
Bar teljes mertekben tok es folia ellenes vagyok, de azert rendeltem egy szurket. Max odaadom valamelyik baratomnak ha nekem megsem kellene. A baratikoromben ketten is terveznek OP5-ot venni.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #61 Dátum: 2017, 07 06, 19:28:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, a root már nem érdekes, mivel szinte minden benne van már az alap romban, amiért korábban rootoltam.
Viszont ma volt szerencsém élvezni az S8+ képernyőjét teljes napsütésben. Basszus durván nyomja, simán látható a képernyőn minden. Na ez sajnos a OnePlus-szal nem így van. A memória kártya sebességének hátrányait nem érzékelem, így nem is zavar. Ráadásul a fényképező is arra dolgozik. És köszönöm, örömmel használom.
Kíváncsi vagyok pár frissítés után milyen lesz a OnePlus 5.
Ez teny, hogy kijelzoben nem veszi fel a versenyt a OP5 az S8-cal, de semelyik masik vas sem. Tegnap vagy tegnapelott frissult kiadastol szamitva 5-ik alkalommal. You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #62 Dátum: 2017, 07 06, 19:36:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez teny, hogy kijelzoben nem veszi fel a versenyt a OP5 az S8-cal, de semelyik masik vas sem. Tegnap vagy tegnapelott frissult kiadastol szamitva 5-ik alkalommal. You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem nem is kéne túl van az húzva nem kicsit. Nem igazán a valóságot tükrözik.  :hmm:
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #63 Dátum: 2017, 07 06, 20:13:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is vártam a OnePlus 5-öt, nem jött be... Végül S8+ lett és nagyon nem bántam meg. Ettől még lehet jó a OnePlus 5 is, de nekem nem adja azt, amit hirdettek...
Én is nagyon arrafele tendálok, ill. csak sima 8-ra. Teszek egy próbát. Sajnos én se látom az a + a hármashoz képest , hogy megére azt a + 50 et. (S8 szintén annyiba lenne, ill. kevesebbe a áfa miatt, persze tudom tudom milyen boltok ezek, milyen garancia stb stb. ) de a fényképezője beltér/kevés fénynél a tesztek szerint kb ua mint volt, kijelző detto (napfényben nem látom konkrétan), + vízállóság. Szóval  censored ra sajnálom, hogy nem tudok az ötösre menni, pedig nagyon akartam.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #64 Dátum: 2017, 07 06, 20:23:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem nem is kéne túl van az húzva nem kicsit. Nem igazán a valóságot tükrözik.  :hmm:
Nincs azzal a kijelzovel semmi gond kb ugy az S6 ota. Mar a 4-nel is volt szinkalibraciok kozott valasztasi lehetoseg, de ott kb meg semmit se ert. S6 ota viszont egyre jobb. OP3 AMOLED paneljet is sRGB kalibracioval hasznalom es elegedett vagyok a szineivel. Mondom ezt en aki mindig is SLCD IPS kijelzok hive voltam.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #65 Dátum: 2017, 07 06, 21:00:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs azzal a kijelzovel semmi gond kb ugy az S6 ota. Mar a 4-nel is volt szinkalibraciok kozott valasztasi lehetoseg, de ott kb meg semmit se ert. S6 ota viszont egyre jobb. OP3 AMOLED paneljet is sRGB kalibracioval hasznalom es elegedett vagyok a szineivel. Mondom ezt en aki mindig is SLCD IPS kijelzok hive voltam.

Pontosan. Az OP3-at én is sRGB-re állítottam, az S8+-t meg Alapvetőre. Így természetesek a színek. Nem szeretem a neonos hatású túlhúzott színeket, élőben nem nagyon van ilyen a természetben. Teljes napsütés esetén megküldi rendesen a kijelzőt, az biztos, de ott akkor meg arra van szükség, hogy jól látható legyen.
A OP5 esetén a frissítések érintették a kamerát is valamilyen módon? Egyébként ez a kérpenyő zselés hatás pontosan hogy is néz ki?

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #66 Dátum: 2017, 07 06, 21:03:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #67 Dátum: 2017, 07 06, 21:16:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan. Az OP3-at én is sRGB-re állítottam, az S8+-t meg Alapvetőre. Így természetesek a színek. Nem szeretem a neonos hatású túlhúzott színeket, élőben nem nagyon van ilyen a természetben. Teljes napsütés esetén megküldi rendesen a kijelzőt, az biztos, de ott akkor meg arra van szükség, hogy jól látható legyen.
A OP5 esetén a frissítések érintették a kamerát is valamilyen módon? Egyébként ez a kérpenyő zselés hatás pontosan hogy is néz ki?
Eddiigi changelogok:

4.5.1:
Optimization:

Camera

Bluetooth stability

Network Stability

System stability

Other changes:

Compatibility with 3rd party apps.

4.5.2: Ugyanaz a changelogja mint az 1-nek.

4.5.3:
Bug Fixes:

Expanded screenshot display issue

Google Translate stutters

Wi-Fi occasional drops

Optimizations:

System stability improvements

Camera effect and stability enhancements

Effects of auto-brightness adjustment

Accuracy of data usage statistics

4.5.4:
Hot Fix:

Fixed Netherlands 4G network issue

4.5.5:
Optimizations:

Further improvements to Wi-Fi connectivity

Clearer voice calling

Video recording now consumes less battery

Vibration intensity when receiving calls is now tuned to a gentler level

Bug Fixes:

Fixed Wi-Fi signal consistently being displayed as weak

Fixed certain apps not able to work under IPv6 network settings

To restore connectivity to a Windows 10 PC, please turn off USB debugging prior to the upgrade

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #68 Dátum: 2017, 07 06, 21:34:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt a video a problemarol. Azt mindenki dontse el maga, hogy mennyire problema ez, vagy eppen mennyire a konkurencianak a lejarato kampanya. Vannak videok a neten amiben az ellenkezojet allitjak es mutatjak is, hogy ok nem tapasztaltak ezt.

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #69 Dátum: 2017, 07 06, 22:08:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Itt a video a problemarol. Azt mindenki dontse el maga, hogy mennyire problema ez, vagy eppen mennyire a konkurencianak a lejarato kampanya. Vannak videok a neten amiben az ellenkezojet allitjak es mutatjak is, hogy ok nem tapasztaltak ezt.
És itt mit is kellene látni ???

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #70 Dátum: 2017, 07 06, 23:33:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És itt mit is kellene látni ???

Gondolom azt, ahogy le- és felhúzáskor nyúlik a kép. Szerintem ez így nem zavaró.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #71 Dátum: 2017, 07 06, 23:34:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddiigi changelogok:

...

Na és vajon lett is valami különbség a kamerával?

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #72 Dátum: 2017, 07 07, 00:05:03 »
Ami tényleg gáz (de fennáll >1 éve, az OP3 megjelenése óta és NEM javították azóta sem már a 3. modellben sem), az az, hogy videofelvételnél a sztereo hangcsatornákat csak akkor veszi oldalhelyesen,  ha úgy fordítod el fekvőre a telefont, hogy a HOME gomb a bal oldalon van. Tehát a kameránál lévő mikrofon MINDIG jobb oldali mikrofon, alul az USB mellett pedig mindig bal oldali.

Szerintem 10 emberből 9,8 jobbra fordítja el és akkor a giroszenzort nem figyeli a program (ahogy teszi pl. az összes Samsungnál), nem fordítja meg az oldalakat. Pedig meg kéne, ha már sztereo hangfelvételt csinál a kamera...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #73 Dátum: 2017, 07 07, 05:02:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na és vajon lett is valami különbség a kamerával?
Ez egy jo kerdes. Teszteket vegzo oldalak altalaban mindig a megjelenes utan az elso szoftver kiadassal szoktak tesztelni a telefonokat igy azok kamerajat is. Nem ternek rajuk vissza mondjuk 3-4 honap mulva ujra amikor mar jo par frissitesen atesett a vas. Azt birom meg amikor nyomkodjak a refresh gombot, hogy van e uj szoftver verzio. Legtobbszor van, de arra mar lustak, hogy feltegyenek egy VPN alkalmazast es "elmenjenek vele" abba az orszagba ahol elsokent szoktak teriteni a frissitest.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: OnePlus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #74 Dátum: 2017, 07 07, 05:06:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ami tényleg gáz (de fennáll >1 éve, az OP3 megjelenése óta és NEM javították azóta sem már a 3. modellben sem), az az, hogy videofelvételnél a sztereo hangcsatornákat csak akkor veszi oldalhelyesen,  ha úgy fordítod el fekvőre a telefont, hogy a HOME gomb a bal oldalon van. Tehát a kameránál lévő mikrofon MINDIG jobb oldali mikrofon, alul az USB mellett pedig mindig bal oldali.

Szerintem 10 emberből 9,8 jobbra fordítja el és akkor a giroszenzort nem figyeli a program (ahogy teszi pl. az összes Samsungnál), nem fordítja meg az oldalakat. Pedig meg kéne, ha már sztereo hangfelvételt csinál a kamera...
Telefont tobbnyire ballra forditunk el. A gombok miatt is, hogy jobb oldalt legyenek. OP5-nel pedig a kamera elhelyezkedese miatt is. Ha jobbra forditod akkor pont lefogod a kamerat.