ConCorde SmartPhone 5700 – Óriás vagy törpe?

Szerző:

logoA múlt hétvégén a ConCorde Elektronik Kft jóvoltából volt szerencsém tesztelni egy remek telefont. Mivel tudtommal ez még (szoftveresen) nem a végleges változat és időm sem volt még kellően letesztelni, ezért most csak alap adatokat, tapasztalatokat és észrevételeket osztok meg veletek.

Ugorjunk is tehát fejest, méghozzá az adatokkal:

  • Operációs rendszer: Android 4.2.1. Jelly Bean
  • Kijelző: 5,7”, 1280*720 IPS(!)
  • Processzor: MTK6589 Quad-Core 1,21 GHz
  • Grafikus processor: PowerVR SGX 544MP
  • Memória: 1GB DDR3, 4GB használható belső háttértár
  • Egyéb: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, GPS, két simkártyás
  • Akkumulátor: 3.7V , 3600 mAh

DSC05510

Első nekifutásra már jól indul a dolog, hiszen (hajszál híján) a legújabb droidot futtatja, nem is akárhogy. Egy alapjában véve gyári rendszerről beszélhetünk, amit észrevételeim szerint csak a kameránál és természetesen a két SIM kártya egyidejűleg történő használatához szükséges felületen módosítottak. Mindkettőnél profi munkát végeztek a Concorde szakemberei. Amint lehetőségem lesz kicsit több ideig nyúzni, ezeket részletezni is fogom. Egyelőre annyit mondok, hogy a két SIM kezelése gyakorlatilag ennél profibban nem oldható meg.

(Halkan kiemelném, hogy 3.4.5-ös kernelről van szó, ami viszont nagyon pozitív tulajdonság!)

Programok, játékok futtatásával nem problémázik sokat. A négy magnak és a gpu-nak köszönhetően vadállat módjára lehet cibálni gyakorlatilag bármit a telefonon anélkül, hogy komolyabb akadásba futnánk bele. Nyílván lehet ellenpéldának hozni ezerféle high end kütyüt, de én nyugodt szívvel mondom, hogy ez igenis bivaly hardver. Cseresznye-próba természetesen megvolt. Az eredmények a következőek lettek (felhívnám a figyelmet, hogy az itthoni 20/10-es netemet megközelítő értékeket simán hozza mobilnettel):

3 4 5
6 7

Mindezt „természetesen” egy 1280×720-as felbontású 5,7”-os IPS technológiával készült kijelzőn élvezhetjük, ami faltól-falig ér. A képe gyönyörű és a betekintési szögek is egész jók. Nagyjából 45°-os szögnél jobban megdöntve kezd előjönni a színtorzulás, de nem vészes. A szorosan ráfektetett érintőpanel egyszerre max 5 ponton képes érzékelni, ahogy tapasztaltam ráadásul elég jól.

DSC05514

Játék szinten random nekifutásból teszteltem és nem igazán tudtam megizzasztani. Szépen vitte őket. Néha-néha induláskor némi rezdülés azért előfordul, de teljesen elviselhető és csak 1-2 másodpercig tart. (NFS Most Wanted, Real Racing 2, Asphalt 7, Mass Effect, Dead Space, Wild Blood, Nova 3, GTA, (Fruit Ninja))

DSC05537

Amennyit eddig megtudtam róla, az alapján egy igényesen kivitelezett masináról van szó. Célzok ezzel a szoftverre, hardverre és az anyaghasználatra egyaránt. Főleg, ha majd az árát is meglátjuk, ami nagyvonalakban 75 (!!!) darab magyar ezresre kerekíthető.

Fotóztam, videóztam, filmet néztem, játszottam, navigáltam, wifiosztottam, telefonáltam, zenéltem rajta és azon filozofáltam, hogy a mostanában esedékes kütyüváltáskor mégsem egy ~200 ezres papírnehezék lesz az áldozat, hanem ez. Az akkumulátor példának okáért a fent említett poweruser módú folyamatos használat esetén is kihúz 12órát méghozzá két simkártyával, mobilnettel, ahogy azt kell. A méretével kezdetben barátkoznom kellett, de a második nap végére már úgy írtam egy kézzel gtalkon, mint a vonat. (Előnyben vagyok az ufó ujjaimmal.)

A poén kedvéért megosztok néhány, Concorde SmartPhone 5700-al készült fotót is:

14 1
2 4
5 6
7 8
9 11

Mindenki csak szidni tudja „ezeket a fránya tepsiket”, ennek ellenére napi szinten minden 10. mugli kezében ehhez hasonló vakolókanalakat látok. Ebből arra következtetek, hogy ez a méret nem csak nekem lehet kényelmes. Nagy, vagy sem, jó esélyekkel indul. Szerintem egyedül, ami árnyékot vethet eme készülék jó hírére az a két simkártyás telefonokkal kapcsolatos tévhiedelmek a neten. Igyekszem majd ezt picit visszájára fordítani, legalább ezzel a készülékkel kapcsolatosan. A Concorde ezt a kütyüt nagyon komolyan gondolta. Még hozzá okkal és jól!

A készüléket sajnos vissza kellett szolgáltatnom, de remélem mihamarabb újra a kezeim közé kerül, hogy részletesebben is ismertethessem a tudását. Várom vissza sok szeretettel. 🙂

Aki kíváncsi, azoknak pedig néhány részletesebb kép a kütyüről (időm híján csak ennyire futotta, legközelebb egy napot ennek áldozok…):

DSC05845 DSC05541
DSC05741 DSC05709
DSC05832 DSC05749
DSC05766 DSC05769
DSC05817 DSC05822
DSC05824 DSC05823
DSC05825 DSC05799

 

18 hozzászólás a cikkhez

  1. ADi Tds szerint:

    hali,

    valaki esetleg próbálta rajta a dead trigger nevű játékot vagy valami hasonlót,hogy fut e rajta normálisan?

    üdv ádám

  2. htotholiver szerint:

    Üdv,
    Egy webshopon láttam kommentekben, hogy gyári hibás az összes (rossz a kijelzője), és nem tudnak újat rendelni. Mi igaz ebből? Mert nagyon beleszerettem így képek és leírások alapján, de így nem merem megrendelni. Vagy ha rosszat kapok visszacserélik/visszaadják az árát?

    • Zagor szerint:

      Szia,

      Szinte kizártnak tartom, hogy az összes gyári hibás legyen. De még azt is hogy a nagy része. Ezzel kapcsolatban a legegyszerűbb, ha magát a gyártót kérdezed meg (concorde.hu). Garancia és egyéb ügyintézés tekintetében, pedig nagyon korrekten kezeik a dolgokat, ha a telefon hibás, nem fogják azt mondani, hogy te voltál aki elrontottad.
      😛
      A másik pedig, hogy ha “egy webshop”-on láttad, akkor a garanciáztatásában lehet, hogy ők csinálnak valamit másképp. Ezért is érdemes (legalább a concorde termékeket) a concorde oldaláról rendelni. 🙂

  3. […] teszt előzetesben remélem felhívtam annyira a figyelmet a készülékre, hogy kíváncsian olvassátok majd eme […]

  4. J Géza Dorogi szerint:

    Üdv mindenkinek! Én most tervezem az első okos telefon vásárlását, így eléggé tájékozatlan vagyok. Pl.: Mi az ördög az a rootolás? Hogyan tudom használni az internetet, ha nem akarok előfizetéses csomagot? Azután érdekelne, hogy alapból milyen fícsörök vannak ebben a készülékben? Tudna valaki az üzembehelyezésről felvilágosítást adni? A gugliban folyamatosan szörfölök, de oly mértékű az alaptájékozatlanságom, hogy ezt pillanatnyilag elég eszetlenül művelem, és emiatt inkább a zavar nő a fejemben, semmint a tájékozottság. Már azt is köszönöm, ha elolvassátok! 🙂

    • Zagor szerint:

      Szia!
      Első körben annyit mondanék, hogy a Root, mint olyan, alap felhasználók számára fölösleges ezért én azt mondanám neked, hogy ne is foglalkozz vele. Legalábbis ne azzal kezdd. 🙂

      Az ebben a telefonban lévő “fícsörök”-ről pedig részletes beszámolót kapsz majd a nagytesztben. Várhatóan holnap-holnapután kerül hozzám a kütyü újra, szóval ennek megfelelően igyekszem a héten kivesézni és megosztani az eredményt az oldalon. Üzembe helyezés egyszerű: Hátlap levesz, akksi kivesz, simkártya és memóriakártya betesz, akksi és hátlap visszatesz, majd bekapcsol. Ugyanúgy mint bármelyik másik nem okos telefonnál is volt. Az ilyen jellegű telefonok használatát pedig szokni kell. Használni, gyakorolni és kész. Előre betanulni nem nagyon lehet, maximum mindenféle videók nézegetésével.

      De neked is mondom: Ha van valami ami ezzel a telefonnal kapcsolatban konkrétan érdekel, írd le és igyekszem kitérni rá majd a tesztben.

      Szerk.: Nézd csak marcedli barátunk mit tett ki az oldalra: http://pdafanclub.com/android-kezdoknek-1/
      Ez neked hasznos lesz! 🙂

      Szép napot!

  5. hgs jasonx szerint:

    Sziasztok!

    Ez mit jelent a gyakorlatban : Kijelző: 5,7”, 1280*720 IPS(!) ?
    Most ez QHD ? vagy HD vagy egyik sem ?
    A telo hogy birkozik meg a HD ill . FHD videoval ?
    köszi

    • Zagor szerint:

      Szia,
      Legjobb tudomásom szerint a qHD az 960×540 felbontást képvisel. Ez pedig 1280×720, ami már mondható HD-nak. (De nem fullHD-nak) 🙂 Megbirkózik a fullhd videóval is, de csak pár megásakat próbáltam. Később megterhelem jobban.

  6. htzs szerint:

    Nagyon örültem a tesztnek, már régóta egy erős kétkártyás kütyüre fáj a fogam.
    Engem leginkább az “Egyelőre annyit mondok, hogy a két SIM kezelése gyakorlatilag ennél profibban nem oldható meg” mondat szószátyár változata érdekel.

    Magával a készülékkel, az eredetével kapcsolatban azért bennem felmerülnek kérdések.
    Ugyanezt a készüléket (Star N9589) kínálják az aliexpress webáruházban is (http://www.aliexpress.com/store/product/5-7inch-Star-N9589-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-IPS-Screen-android-4-1-OS-1GB/619754_810738618.html), meg másutt, van ahol a fehér és syürke mellett kékben is. Érdekes eltérés, hogy ott benne van az fm rádió is, és a méretei is eltérnek: míg a Concorde 5700 kapcsán 160×82,5×9,7mm-t olvasunk, addig az N5989 esetében (ne legyenek kétségeink, ugyanarról van szó, tessék megnézni a fenti, hátlap nélküli képet) viszont 152x83x10.5mm szerepel. Ez utóbbi reálisabbnak tűnik, elég jó egyezést mutat a Galaxy Note-tal. Mintha a dizájn is emlékeztetne valamire… Hogy a Concorde dobozán Android Note felírat látható (tessék belenagyítani)? Ugyan már, kit izgat! 🙂

    Külön jó, hogy az aliexpress oldaálán a flip tok is kapható (http://www.aliexpress.com/item/Original-Leather-Case-For-Star-N9589-Flip-Protective-Case-For-N9589-MTK6589-Smart-Phone-5-7/847005793.html)

    Amúgy kínai Star készülék járt már hazánkban: két éve a mobilaréna vette górcső alá a Star A3000 nevű, szintén kétkártyás androidos készüléket, amit, hogy-hogy, hogy-hogy nem iPhone külsőbe álmodott a kreatív stáb. (http://mobilarena.hu/teszt/star_a3000_voros_csillag/bevezeto_tartozekok.html)

    Két kérdés motoszkál még bennem:
    – mi a csudának a két akksi? (asztali töltő nélkül nem sok értelmét látom, töltögetni, csereberélni, hátlapot leszedegetni, szerintem gyorsan nyekergős, lötyögős lesz)
    – a Concorde Elektronik Kft “design copyright”-ja mit takar? (mert ha ők gyártatják ((lásd lejjebb)), vagy simán importálják és átcsomagolják – amivel nekem semmi bajom-, akkor maximum a dobozra, vagy az alján a matricára)

    Ne értsetek félre, a nem trollkodom, vásárlási szándék vezérel.

    Úgy látom, a rootolást már megoldották: http://www.youtube.com/watch?v=T191oRqKlHk
    Ahogz néyem Ulefone N5989 (meg HDC 9589) néven is fut , így viszont már ay xda-n is található olvasnivaló: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2153460

    Amíg az itteni hosszabb cikk elkészül, egy kis angol írás a tárgyban: http://gt35pro-mobile-gadgets.blogspot.hu/2013/04/hdc-star-ulefone-n9589-quad-core.html

    Ugyaninnen egy bejegyzés a szerzőtől, ami talán rávilágít a névmizériára:
    “Star and HDC are different companies. It seems that they don’t design the phones themselves but buys or orders them from the phone factories. Most of these phones should be copies of reference designs produced by the processor manufacturer Mediatek. There isn’t any Star logo or HDC logo on it. You could even order few hundred of these yourself from the factory and call it your own brand.”

    Kíváncsian várom a folytatást!

    • marcedli szerint:

      Kedves htzs barátom!

      A ConCorde Kínában gyártatja a készülékeit, a gyártási folyamat során szépen összeválogatják azokat az elemeket, amiket szeretnének bele. Jóllehet egyéb készülékek is akár 100%-ig így nézhetnek ki, nem biztos, hogy ugyanazt a kijelző vezérlőt használják, ebben szokott általában a legtöbb eltérés lenni, így a romok többnyire nem kompatibilisek egymással, mégha MINDEN paraméter és használt chip egyezik is a készülékben. Amikor minden egyben van, a Concorde a rommal foglalkozik, tesz bele néhány saját dolgot (ilyen-olyan stickek támogatása, ilyesmi), aztán jóidő, mehet ki a népnek.
      Ezek a kínai MTK termékek nem koppintások, de kb ugyanaz, mint a mini PC piac, azaz több ezer gyártó legózik ugyanazokkal az alkatrészekkel, majd saját márka alatt kiadja. Amiben jó választás a Concorde, hogy jó a szervize, segítenek és készségesek, garanciális problémák gördülékenyen és gyorsan elintézésre kerülnek. Egyébként ez a Concorde telefon felhasználói szempontból pont ugyanolyan, mint a fent említettek, nincs velük se több, se kevesebb baj.

      a két akksi okát nem tudom, de örüljön neki mindenki, bónusz (biztos kiárusítás volt, vagy véletlenül 2x annyit küldtek 😀 )

    • Zagor szerint:

      Egyetértek mindkettőtök mondanivalójával, a vádak jogosak. Én csak annyit mondanék, hogy “ha nem fogom a kezemben, nem hiszem el” kategória. Ugyanis teljesen véletlenül egy kb csont ugyan ilyen készüléket vett Kínából egy volt kollégám, kb 1-2 hónapja. Pontos hardverekre nem emlékszem, de nagyon hasonló volt kinézetre és hardverre is. Ha tudom még felkeresem az illetőt, hogy hasonlítani tudjak nektek. Az is szép volt meg gyors, de érezhetően meg se közelítette ezt. 😀 De tényleg nem.

    • htzs szerint:

      Ma vettem egy nagy levegőt és betoppantam a Concorde székhelyére.
      Hajdú Zoltán nagyon kedvesen és készségesen tájékoztatott a Concorde 5700-zal kapcsolatos dolgokról, és azok fényében, amit megtudtam, nagyjából mindent vissza is vonok, amit tegnap írtam. 🙂
      Való igaz, hogy a Star N5989 közeli rokonságban van ezzel, de semmiképpen nem igaz, hogy ugyanarról a készülékről van szó! A Concorde 5700-at a magyar munkatársak specifikáció alapján gyártják le (adott palettából összeállítva), több dologban is eltér a Star, illetve a hasonló nevű többi készüléktől, ezért észnél kell lenni a custom romokkal, mert téglásíthatjuk. DE, mint megtudtam, rootolás, cwm megoldva, és elérhetők ehhez is custom romok és CM is.

      Én ki is szállnék az okoskodásból, helyette ajánlom figyelmetekbe a Concorde fórumát, ahol hozzáértők szólnak hozzá 🙂
      Mint megtudtam, még az előző hozzászólásomban belinkelt flip tok sem passzol, mert más háztípusról van szó. Gondolom, előbb utóbb ezzel kapcsolatban is tisztul majd a kép.

      Maga a készülék tényleg nagyon szép, jó volt kézbe venni. Kicsit tartottam tőle, hogy valami gagyi lesz, de szó sincs róla!

      Én a magam részéről valamennyivel többet adnék inkább érte, ha mondjuk 2GB RAM és 8 (16) GB belső memória lenne benne. És az FM rádió hiánya fáj még persze, de jelen állapotában is best buy ajánlatnak tűnik.

      Remélem hamarosan olvashatjuk a részletes tesztet, előre is kösz, Zagor!

      Ui.:
      Marcedli barátomnak meg megint igaza volt, már kezdem unni 🙂

  7. Istvan Fritz szerint:

    Milyen az anyaghasználat és az összeszerelés minősége, a “fogása”? Kijelző mennyire zsírosodik a tapogatástól?

    • Zagor szerint:

      Szia,
      Az anyaghasználat véleményem szerint teljesen korrekt! Nagyon masszív kis kütyü, természetesen műanyagból, de jóféléből. Az illesztések elég jónak tűnnek (nyilván ezt majd az idő alátámasztja vagy cáfolja), a hátlap pl majdnem teljes kör ívben meghajlítható, pedig az anyaga alapvetően egyáltalán nem tűnik rugalmasnak. És ezt a hátlapot kb 2centinként fogja egy-egy kampó, méghozzá elég brutálisan. Csak néhányszor kellett levennem a hátlapot (illetve nem kellett, de levettem) és azóta is fáj a hüvelykujjamon a köröm. 😛

      A kijelző annyira gyűjti a koszt amennyire kell. Egyébként átlagos viszonyba sorolnám. Amit gyűjt az nem zavaró, de én pl a telefonjaimat mindig is nanokendővel törölgettem, ha épp nem taperoltam. =)

      Az ára pedig… Hát igen. Ezért is filóztam, hogy bármit is vegyek, az ára 200 körül lesz… S4, htc one, hasonlók. De lehet, hogy veszek két ilyet. :] Nyílván még fogalmam sincs hogy jó-e ez nekem, de 3 nap használat után most csudamódon hiányzik. Hiába ez tényleg egy baromi nagy tepsi, pikk-pakk napi használatba helyeztem és szinte fel se tűnt. Csak akkor mikor elővettem a Moto Razr-t és csak lestem, hogy “Waze mi ez a kis izé”. 🙂

      Kérdéseket szívesen fogadok! Akit ami érdekel írja le és igyekszem kitérni minden apró részletre a nagytesztnél!

  8. Istvan Fritz szerint:

    Ennek brutálisan jó az ára! 🙂

Vélemény, hozzászólás?